Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ettől lehet elkapni valamit?

Ettől lehet elkapni valamit?

Figyelt kérdés

A macskák ürülékét lapáttal dobtam ki, az a problémám, hogy az ürülékkel együtt por is volt rajta és miközben vittem ki a szél az arcomba fújt egy kicsit (amit azóta megmostam ugyan)

Tehát nem az ürüléket fújta az arcomba hanem a port.

Ettől lehet bármi bajom?



2023. okt. 11. 16:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak kis mennyiségű port lélegeztél be, akkor szerintem nem szenved csorbát egyáltalán az egészséged, azt tekintve, hogy én egyszer 6-7 évesen macskaürülékbe estem arccal, és hát na az igen ciki, meg kellemetlen is, nem beszélve, hogy ott tényleg volt esély fertőzésre. De nem lett semmi probléma, szerintem ezen ne aggódj, ha közvetlenül nem érintkeztél a végtermékkel.
2023. okt. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Kézzel nem értem hozzá egyáltalán, csak egy kisebb port fújt az arcomba a szél.

De így megnyugodtam, mert olvastam egy csomó mindent már, köszönöm a választ! ❤️

2023. okt. 11. 17:11
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szívesen, a lényeg, hogy nyugodj meg, és ne képzelj el semmit, mi lenne ha:" alapon, mert akkor a pszichéd generálhat egy fertőzéshez hasonló tüneteket is akár, szép napot neked!
2023. okt. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ezt jó tudni!

Neked is nagyon szép napot 😊

2023. okt. 11. 17:33
 5/8 Salx Narval ***** válasza:
Akik együtt élnek valamilyen állattal azoknál elkerülhetetlen, hogy bacit ne cseréljenek nap mint nap. Természetesen néha előfordulnak megbetegedések oda vissza alapon de ezek ritkán okoznak nagyobb bajt. Én is azt mondom, hogy nincs okod pánikra, ettől nagyobb dózisú bacit is kaptál már tőle ez szinte biztos. Ügyelj a macsek és a saját egészségedre, hogy jó kondícióban legyetek, tartsd tisztán a lakást és a macska környezetét, nem kell ezt túlgondolni.
2023. okt. 13. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Senior Séf ***** válasza:
100%
Hozzávetőleg 1800 baktériumfaj tenyészik a beleidben. (Ezt hívják bélflórának.) Így van ez a macskáknál is. Naponta találkozol több száz baktériumtörzzsel, mégsem történik semmi. Erre való az immunrendszer.
2023. okt. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, azt olvastam, hogy toxoplazmat lehet ilyentol kapni ezért ijedtem meg.
2023. okt. 13. 17:37
 8/8 Salx Narval ***** válasza:
Akkor olvass egy kicsit többet róla és rájössz, hogy felesleges volt megijedned. Nagy eséllyel régóta védett vagy ellene te magad is.
2023. okt. 14. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!