Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Talált kiscicával hova fordulh...

Talált kiscicával hova fordulhatok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ma hazafele jövet az árokpartunkon találtam egy kb 6-8 hetes kiscicát. Behoztam, kapott enni es inni, csináltam róla fényképeket és kitettem instara es Fbra. A legnagyobb baj az, hogy a szuleimtol holnapig kaptam idot, nem maradhat tovább azt mondtak....Nem akarok cifra dolgokat irni roluk, ugyhogy ezt inkabb nem is kommentalnam.. Félek, hogy amikor nem leszek itthon kiteszik. Sürgősen kellene valami megoldást talalnom, nagyon elvagyok keseredve. Köszönöm előre is a segítséget.
2023. okt. 17. 15:00
1 2
 1/13 anonim válasza:
25%
Vidd el menhelyre, vagy passzold le a nagyszüleidnek.
2023. okt. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
2%

Hagyd ott.

Aztán az anyja halálra keresi, vagy a gazdája.

A túlélés törvénye.

2023. okt. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 The Bing Bang Theory ***** válasza:
96%

Nagyon sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél a kiscicával.

A legjobb, amit tehetsz, hogy felkeresel egy állatmenhelyet vagy állatvédő szervezetet a közeledben, és megkérdezed, hogy tudnak-e befogadni vagy elhelyezni egy ideiglenes gazdinál egy árva cicát.

2023. okt. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
96%

Macskamentéseket nézz elsősorban, valaki biztos be tudja, főleg ha nekik is jelzed, hogy a szüleidből kinézed, hogy kirakják a cicát, ha nem vagy ott.

Ha írsz egy települést, segítek szervezetet találni.

2023. okt. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Állatorvos? Van olyan helyi állatorvos több helyen, amelyik pár napra befogadja a talált állatokat, nálunk pl. az egyik helyi kis rendelő egüttműködik a helyi állatvédő civil szervezettel: ha van ilyen állatmentő csoport esetleg a lakóhelyeden, akkor őket érdemes keresni első körben.
2023. okt. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget! Találtam is két szervezezetet, írok nekik. Azt szeretném még megkérdezni, hogy arra vajon van esély, hogy eljönnek érte? Vagy inkább fel se vessem nekik? Van ilyesmivel tapasztalatotok? Nem akarok pofátlannak tűnni vagy bármi ilyen, de egyedül és tömegközlekedéssel kb lehetetlen lenne, nagyon durván félős és vad a kiscica.
2023. okt. 17. 15:37
 7/13 anonim ***** válasza:
74%

Ha szerencséd van igen. De tudod az a helyzet, hogy az összes macskamentő ROGYÁSIG van macskákkal és nekik sincs helyük. A pénzt is mindig úgy koldulják össze mindenre, de az még mindig kisebb gond, mert az mindig összejön, de helyet találni, azt már nehéz. Mindenki azt akarja, hogy VALAKI FOGADJA MÁR BE, de senki sem akar valaki lenni. Mert mindenkinek van egy nagyon jó kifogása, hogy miért nem, de azon meg ledöbbennek, hogy a macskamentő a lakásába miért nem viszi haza huszonegyediknek, hát biztos van ott hely még egynek nem? Nálunk sokszor van olyan is, hogy átvállalják az orvosi költségeket és adnak almot, tápot, csak adjon az ember helyet, legalább addig, míg ki nem találnak valamit.


Amúgy én nem is hibáztatom az embereket, mikor inkább észre se veszik az ilyet. Nem szép dolog persze, én nem is bírok elmenni mellette, de a legutóbbit mikro összeszedtem hatvanezrembe volt az állatorvosnál csak az elején és még csak nem is volt igazán beteg. Ezért még be se lett oltva, ivartalanítva se meg semmi. Ja meg kaját se vettem neki. Nem esett jól, de nem próbálkoztam az alapítványnál, mert úgy voltam vele, hogy van elég bajuk. Mindenkinek egyre kevesebb pénze van, így nekik sem tudnak annyit adományozni viszont egyre több ember rakja ki az állatot, mert túl sokba kerül tartani, még annyinak se marad ivartalanításra, szóval több lesz a nem kívánt szaporulat...


Azért mennek el mellette az emberek, mert nem is csak, hogy nem akarnak adni neki egy sarkot a fürdőben, hanem attól félnek, hogy akár egy ilyen költség mind rájuk szakad, mikor enélkül sincs pénzük a hónap végén. Esetleg ha nagyon nem tudják átvenni, akkor próbáld meg ezt, hogy megpróbálod ott tartani addig míg nem adódik valami hátha vállalják, hogy adnak kaját, tápot meg megnézetik orvossal. De annak kevés esélye van, hogy azonnal legyen valaki, aki odarohan és elviszi. Egy millió kóbor macska van Magyarországon, nem csak ez az egy van, amit te találtál és nem tudnak mindnek helyet adni. Lehet, hogy a szüleid se a macskától berzenkednek annyira, hanem attól, hogy nekik aztán ne kerüljön pénzbe.

2023. okt. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 The Bing Bang Theory ***** válasza:
90%

#6 Szerintem nem árt megkérdezni őket, hátha tudnak segíteni. Nem tűnsz pofátlannak, csak felelősségteljesnek. Ha nem tudnak segíteni a szállításban, de be fogadnák, akkor talán egy doboz is jó lehet szállításhoz. Arra figyelj, hogy legyen benne elég helye, és sok lyukat furj bele, hogy jól szellőzzőn. És tegyél neki valami plédet, párnát stb., ha hidegben viszed, tarsd melegen.

A kiscica félelme is érthető, hiszen nem tudja, mi történik vele. Próbáld, ciccegő, sziszegő hangokkal nyugtatni és degeszre etetni, hátha könnyebben elpilled.

Remélem, hogy sikerül eljuttatnod őt egy biztonságos helyre. Sok szerencsét kívánok neked és a kiscicának!

2023. okt. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

#7 én értelek és tudom, hogy nem jó a helyzet. Lennék az az ember, aki befogadja és a pénzemet sem sajnálnám rá. De amíg nem vagyok nagykorú és nincs saját keresetem vagy lakásom elég nehéz. Olyan, mintha az elmúlt pár órában valami elcseszett alternatív valóságba kerültem volna, ahol a jó a rossz. Nem fogok bocsánatot kérni azért senkitől, mert nem hagytam sorsára egy védtelen élőlényt, amit a körülményeim engednek azt megteszem érte.


#8 Nagyon szépen köszönöm!!

2023. okt. 17. 16:35
 10/13 anonim válasza:
70%

Sajnos sok helyen máig nem ivartalanítják a macskákat, hanem ehelyett rendszeresen elpalántálják az újszülött kiscicákat és kész.


Nem szép dolog, de minden kiscicának sem lehet gazdát találni, főleg ha túlszaporodnak, és az sem humánusabb, ha hagyjuk őket elpusztulni. Persze jobb lenne az ivartalanítás és a felelőségteljesebb macskatartás... ezzel szerintem mindenki egyetért :(

2023. okt. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!