Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy tettétek túl magatokat,...

Hogy tettétek túl magatokat, amikor végleg eltűnt, vagy elpusztult a cicátok?

Figyelt kérdés
Volt két cicánk, kintiek voltak valamilyen szinten, de télen legtöbbször bent voltak. Mind a kettő 8 év feletti volt, együtt nőttek fel. Sajnos az egyik két hete eltűnt, nem sok remény van arra, hogy hazajöhet (mert minden nap hazajött eddig még). Elég rosszul éljük meg, sírtunk is többször, szinte már csaladtag volt. Azóta a testvére, a másik cica össze-vissza mászkál, ki-be, nem találja a helyét. Csak ül és néz maga elé. Sokat játszottak. Eléggé depis cica volt, napi 14-16 órát mindig eludt, de jól volt látni, hogy annó sokat játszottak, fel a fára, kergetőztek. Most meg aztán duplán depis, nem találja a helyét. Ha túl leszünk a rossz hangulaton, akkor tavasszal hozunk mellé egy társat, mert itt falun a cicák igénylik a társaságot.
2023. nov. 6. 19:13
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
13%
Szerintem ez kamu.
2023. nov. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
? Remélem ezt nem komolyan írtad. Eléggé el vagyunk ahhoz keseredve, hogy kamuzzunk.
2023. nov. 6. 19:31
 3/28 anonim ***** válasza:
84%

Oké, ott kezdődik, hogy egy macska élete 70%-át alvással tölti (ennek csak töredéke "igazi" alvás). Ott folytatódik, hogy kijárós macskával bármikor bármi történhet, hacsak nincs macskabiztos kerítésetek.

"itt falun a cicák igénylik a társaságot." A macskák nincsenek tisztában azzal, hogy falun vannak vagy városban.

2023. nov. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim válasza:
100%

Nekem a befogadott éhező kóboromat a szomszéd asszony fia és brigádja 5-en bekerítették és kivégezték. Sehogy.


A másik, hogy legalább próbáltad keresni, vagy kiplakátolni a faluban, szórólapozni stb.? Vagy csak vártad, hogy hazajön? Ivartalanítani is kellene őket stb. Inkább a megmaradtat ivartalanítsd (már ezzel sok évvel meghosszabítod az életét) és majd azután esetleg másik cicát. Az is lehet, hogy valaki befogadta.


Amúgy nekem minden állatom elvesztése fáj a mai napig gyerekkorom óta... Mindegyikért megtettem mindent. Minden kóbort is mi fogadunk be, hiába van "létszámstop".

Nemrég hunyt el a szomzséd 15 éves kutyája, aki a félig enyém volt, az is nagyon fáj. Idővel jobb lesz, de inkább a meglévőkért kell megtenni mindent.

2023. nov. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Ivartalanítva voltak, de az sajnos éjszakánként így is eljárt ide-oda.
2023. nov. 6. 20:11
 6/28 anonim ***** válasza:
17%
Én városban nőttem fel, de már falun élünk. Olyan fura ezt így olvasni, hogy eltűnt macskát kiplakátolni. Nagymamámnál mindig volt macska gyerekkoromban. Általában a kandúrok csinálták, hogy volt, hogy két hétig nem jöttek haza, aztán egyszer csak hirtelen előkerültek valahonnan. Volt, hogy fél szemmel, volt hogy a fülükből hiányzott egy darab. :) Tudom nem vicces, de macskáknál ez "teljesen normális". A nőstények meg olyankor tűntek el napokra, hetekre, amikor kismacskáik lettek, aztán ők meg valahogy mindig fura módon kerültek elő. Egyik legemlékezetesebb az volt, amikor befialt a fás kamrába, a farakás kellős közepére és az egyik kismacs meg beesett a farönkök közé. Olyan marnyogással jött elő a büszke anyukamacs jelezve, hogy baj van, hogy olyat még nem láttam addig! Ki kellett pakolni miatta a fele fás kamrát, hogy kiszedjük a beesett kismacsit. Mindenesetre eszünkbe nem jutott volna soha, hogy elkezdjünk plakátolni miattuk a környéken. Aztán mindig úgy tűntek el is a háztól végül, hogy egyszer csak nem jöttek már a hívásra. Érdekes, de egy sem pusztult el otthon, pedig mindegyik megérte a macskaöregkort. :) Hiányoztak, meg fura is volt egy darabig, hogy nincsenek már, de aztán vagy került másik, vagy megszoktuk, hogy nincs többé. Pótlékként soha nem gondolkoztunk másikon, de tavasszal meg ősszel (szezonban) mindig lehetett kismacskát szerezni, ha éppen kellett. Nem is értettem soha miért fizet valaki macskáért. :)
2023. nov. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
89%
#6 gondolom az ivartalanítás se jutott volna az eszetekbe soha.
2023. nov. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
7%
Jól gondolod! Egyrészt más világ volt még az, másrészt akkoriban hallani sem nagyon lehetett még ilyen "hóbortokról".
2023. nov. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
40%
még 8-hoz egy kiegészítés: akkoriban ha valaki azt mondta volna, hogy börtönbe kerülhetsz, vagy pénzbírságot kapsz azért, mert belerúgsz egy sündisznóba, akkor kiröhögted volna. Ma meg már ott tartunk lassan, hogy a süninek már jogai vannak. Ne érts félre! Én is elítélem az állatkínzást, de nagyot fordult a világ azóta, igen! Egyébként miért lenne nekünk embereknek jogunk ahhoz, hogy elvegyük a szaporodáshoz való jogát annak a szegény cicának/kutyának/sünnek? Az mennyivel humánusabb mint hagyni élni úgy, ahogy megteremtette az isten/természet (...ki miben hisz)?
2023. nov. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
83%

Az én macskáim ivartalanítottak.


Maguktól sem merészkednének ki, de nem is engedném.

Családtagok. Akikre vigyázok, és véletlenül sem engedem, hogy bármi veszély fenyegesse őket.



Utolsó. Rengeteg kóbor macska van. Akknek 90%a szenved. Mert nem kap enni. Mert elüti egy autó, beteg és nem kap ellátást. Stb stb ...


Az ivartalanítás nem kérdés, hogy szükséges e.

2023. nov. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!