Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy tettétek túl magatokat,...

Hogy tettétek túl magatokat, amikor végleg eltűnt, vagy elpusztult a cicátok?

Figyelt kérdés
Volt két cicánk, kintiek voltak valamilyen szinten, de télen legtöbbször bent voltak. Mind a kettő 8 év feletti volt, együtt nőttek fel. Sajnos az egyik két hete eltűnt, nem sok remény van arra, hogy hazajöhet (mert minden nap hazajött eddig még). Elég rosszul éljük meg, sírtunk is többször, szinte már csaladtag volt. Azóta a testvére, a másik cica össze-vissza mászkál, ki-be, nem találja a helyét. Csak ül és néz maga elé. Sokat játszottak. Eléggé depis cica volt, napi 14-16 órát mindig eludt, de jól volt látni, hogy annó sokat játszottak, fel a fára, kergetőztek. Most meg aztán duplán depis, nem találja a helyét. Ha túl leszünk a rossz hangulaton, akkor tavasszal hozunk mellé egy társat, mert itt falun a cicák igénylik a társaságot.
2023. nov. 6. 19:13
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

#6


Az a szomrú, hogy Te ezt el is hiszed, hogy ez a normális. Mert így szocializálódtál.


Ez amit leírtál nettó állatkínzás. Semmi több.

2023. nov. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
0%
#11 pontosan melyik részt érzed úgy, hogy állatkínzás lenne abban amit leírtam 6-nál?
2023. nov. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

,,Általában a kandúrok csinálták, hogy volt, hogy két hétig nem jöttek haza, aztán egyszer csak hirtelen előkerültek valahonnan. Volt, hogy fél szemmel, volt hogy a fülükből hiányzott egy darab. :) Tudom nem vicces, de macskáknál ez "teljesen normális"."


Ha az állat beteg vagy sérült, haladéktalanul, illetve szükség szerint állatorvosi ellá-

tásban kell részesíteni, az állatorvos útmutatásának, az esetleges speciális igényei-

nek megfelelően kell ellátni, szükség esetén pedig elkülönítetten kell elhelyezni.

Az állattartónak gondoskodnia kell az állat igényeinek megfelelő rendszeres, de leg-

alább napi egyszeri ellenőrzéséről. A jogszabály a kötelezettség minimumát írja elő,

és azt szolgálja, hogy hosszabb ideig ne maradhassanak az állatok felügyelet (étel,

ivóvíz, menedék, szükség esetén állatorvosi ellátás) nélkül. - Nébih

2023. nov. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
86%

"Az mennyivel humánusabb mint hagyni élni úgy, ahogy megteremtette az isten/természet (...ki miben hisz)?"


Hát pont hogy az ivartalanítás a humánus. Önmagában az hogy valami természetes még nem lesz humánus. Az oroszlán széttépi az antilopot mert ez a természetes, de ettől még nem lesz humánus. A macskának az természetes hogy ivaros és párosodik nőstényekkel miközben nem eszik, nem iszik és más kandúrokkal verekszik, betegségeket szed össze. Ez teljesen természetes. A humánum onnan származik hogy te mint felelős allattartó megvéded ezektől. És nem, az amit te magadra nézve tartasz humánusnak, nem ugyanúgy ugyan abban a formában humánus egy macska vagy épp egy kutya számára. Nincsenek olyan szentimentális gondolataik mint az embereknek. Szóval kár a humánum mögé bújva leplezned a nemtörődömségedet.

2023. nov. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
87%
#9 akkor te az a fajta vagy, aki a putriba is hat gyereket szül, aztán majd kerül valahogy étel?
2023. nov. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
33%

Jó, mind a 3 utolsónak válaszolok akkor, egyben!


Mint már többször leírtam, ezek nem tegnap történtek! Akkoriban a faluban sem volt még tán állatorvos. Túlnyomórészt tömegközlekedtek még az emberek a városok és a falvak közt. Autó sem úgy volt, mint ma, hogy mindenkinek ott áll a garázsában! Megnézném mit szólnál ma hozzá, ha felszállnék a buszra és leülnék melléd a beteg hízómmal, hogy orvoshoz viszem, mert rühös és vakarózik! Szerintem Te lennél kedves mindent tutira tudó és megmondó a legjobban felháborodva! Tudod akkoriban nem úgy volt minden, mint ma elképzeled! Nem volt olyan lehetőség sem, hogy telefonálok egyet, (hiszen még telefon sem volt) és házhoz jön az orvos, még aznap, saját autóval! Teljesen más világ volt! Ezt kellene megérteni! Igen, az állatok nem voltak annyira ajnározva mint ma. Ezt tagadhatod, meg lehülyézhetsz miatta, de kimondatlanul is így volt! De nem azt mondom, hogy rossz ez az irány! Egyáltalán nem az! Sőt! Nagyon is helyes, hogy ha valaki állatot vállal, akkor ma már akár törvényileg is kötelezik rá, hogy megfelelően gondját viselje, ellássa, gondozza! Viszont én kezdem azt érezni, hogy bizonyos emberek már átesnek a ló másik oldalára az állatvédelemmel! Tudod, az én felfogásom szerint is elítélendő, ha valaki szándékosan vagy indokolatlanul éhezteti, szenvedteti vagy kínozza az állatát és megint más az, ha mondjuk kitekeri a csirke nyakát, mert hát azért nevelte az a szerencsétlen szerencsés. Tudom, és szándékosan nem a Ti érzékenyített lelketeknek szólóan írtam ki, mert a lényegen nem változtat ha azt írom, kitekeri a nyakát vagy levágja a fejét, elvágja a t..., mindegy! Én már majdnem felnőttként hallgattam meg a Belga - disznósajt című számát, amiben valami olyasmi szöveg volt, hogy az emberek a disznót felhízlalják, levágják, a belébe töltik és elfogyasztják. Megdöbbentem akkor rajta, mikor végiggondoltam, hogy baxus, tényleg így készül a hurka meg a kolbász. Mennyivel jobban hangzik, hogy disznótoros, ugye? Vagy volt egy másik hasonló (talán leírás) is, az meg valami rántotthúsról szólt, hogy az ember levágja a csirkét, az embrióinak a levében megforgatja és kisüti, nyami! Ugye milyen undorító így végiggondolva? Ezt csináljuk, de mégsem fordul meg ilyenkor a fejekben, hogy szegény pipi, vagy szegény malacka, ami egyébként tényleg nagyon szomorú! De ugye a husit meg szeretjük, mert hát alapvetően ragadozók vagyunk, mi emberek....


Az eutanázia vagy a reprodukációs minta emberek esetében is komoly kérdéseket vet fel, már évtizedek óta. Miért lenne ez másként állatok esetében? Ki vagy Te, vagy ki lennék én, hogy olyan kérdésben döntsünk, hogy valakinek (beleértve ide az állatokat is) joga van-e egyáltalán élni? Szerintem erre nem itt a gyakorin fogjuk megtalálni a választ és nem is akarom/tudom megmondani, hogy mi lenne a frankó. Mi okos emberek viszont úgy véljük, hogy nekünk mégis jogunk van eldönteni, hogy mi a humánus és mi nem az, igaz!? Kedvünkre elaltatgatunk állatokat örökre, nemzőképtelenné tesszük őket, mert mi annyira tudjuk mi a tuti számukra! Én nem akarlak meggyőzni! Gondolj amit akarsz, csak arra próbálok kicsit messzebbről rávilágítani, hogy az ilyen nagyon zöld gondolatok általában túlzóak és sokszor olyan helyekről jönnek, ahol nem látnak igazán a dolgok mögé. Nem rád értem, kedves velem nem egyetértő olvasó, de pl. el tudom képzelni, hogy egy nagyobb kínai városban felnőtt valaki, aki életében nem látott még élő állatot, csak max állatkertben, az őszintén meg van győződve róla, hogy a hús a polcon terem magától és az állatokat vitrinben kell őrizni. Már néha úgy érzem kezdünk ráállni erre a vágányra.


Utolsó: Ezt nem tudom honnan szűrted le, de úgy tűnik szerencsém van, mert nem olyan körülmények közt élek. Viszont szerencsémre itt vagy Te, aki ilyen szörnyű világra nem hajlandó egyetlen gyermeket sem világra hozni! :)

2023. nov. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

Uhh ecsém...fosod a szót rendesen.


Csak hülyeségeket beszélsz. Senki nem azt vitatta hogy régen ez másképp lett volna. Régen a felesleges macska vagy kutya kölyköket is az esővizes hordóba bele bszták fedőt tettek rá aztán fél óra múlva kivették és a disznók elé dobták őket. Most ha abban a szerepben akarsz tetszelegni hogy te falurú gyütté és itt meg a sok eltartott kisujjas liberátor van akinek gőze nincsen róla hogy régen mi volt (vagy valahol még ma is mi van) akkor el kell hogy keserítselek mert az itt válaszolók nagy része is tisztában ezekkel. Szóval felesleges ilyen történelmi fejtegetésbe bele menned. Pontosan tudjuk mi volt a módi a szüleink, nagyszüleink, dédszüleink idejében. Érdektelen és unalmas bemutatnod. A mondókád másik felét sem lehet komolyan venni mert egy sületlenség. Senkinek nem lesz lelkiismeret furdalása attól hogy a csirkét megeszi és tudomásul veszi hogy azt valaki meg is öli. Ebben a topicban a kedvtelésből tartott állatokról van szó. Ha neked is tetszik ez az irány hogy ivartalanítsunk akkor mit magyarázod a semmit? Ha van macskád ivartalanítsad. Nem leszel tőle szar ember. Igen, igen, mi emberek attól vagyunk humánusak hogy a macska helyett is tudjuk mi a jobb neki és vagyunk annyira "gonoszak" hogy bizonyos kérdésekben helyette is döntést hozunk. Ennek semmi köze a zöld gondolatokhoz, én nem tudom te hol vagy de ideje átjönni a csillagkapu innenső oldalára.

2023. nov. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

17 Egyrészt az ellenem felhozott támadásra reagáltam csak azzal, hogy megértse a kommentelő is, hogy ezek nem ma történtek és értem, hogy ma más világ van.

Másrészt pont Te tetszelegsz szerepben! Álszenteskedés amit csinálsz.

Ha meg nem tetszik, hogy hosszabb bejegyzést írok, akkor egyszerűen ugord át! Vagy ugrálgass a saját dimenzióid közt kedvedre, ha úgy tetszik! :)

Ecsém!

2023. nov. 8. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

"Másrészt pont Te tetszelegsz szerepben! Álszenteskedés amit csinálsz."


Ne lopd a szövegem :)


Nem a hosszabb bejegyzéssel van a baj önmagában.


Ha valami nem tetszik abból amit írtam akkor arra reagálj, a hiszti és az áldozati póz helyett. Nem én mosok össze mindent mindennel és pofázok zöldségeket. A kedvtelésből tartott állatok ivartalanításának előnyei manapság már nem vita tárgya. Egy meghaladott dolog. Egyedül a tenyésztők azok akiknél máshogy van. De mindig vagy egykét ilyen szerencsétlen mint te aki nekiall relativizálni és megkérdőjelzni. Ha meg szerinted is helyes irány akkor voltaképpen nem lehet érteni mi a ferda fszra akarsz kilyukadni. Hidd el hogy vevő vagyok a vitára, de akkor ennél eetelmezesebben kevesebb mellék vágánnyal foglald már össze mire akarsz kijukadni. Mert egyenlőre itt téged mindenki félre ért. Ha egy ember ért félre az még lehet véletlen, ha több akkor abban már neked is szereped van.

2023. nov. 8. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

"szerencsétlen mint te"


A szerencsétlen Te vagy barátom! Pfzol itt ferde dolgokról, személyeskedsz, meg osztod az észt, holott Neked már úgy látom nem jutott!

Te vagy az egyetlen, aki belém állt, sértegetsz, okoskodsz, senki más! Érdekes!? Gondolkodj el rajta! Mindenki más ki tudta fejezni a gondolatait sértegetés és vulgáris kifejezések nélkül! ...és nem akarok semmire kilyukadni azon kívül, amit ne írtam volna már le. Téged sem akarlak meggyőzni semmiről, de tudod mit? Igazad van! Mindenben! Jó? Így akkor tovább is léphetsz rajta! :)

2023. nov. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!