Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tapasztalt cicatartóktól...

Tapasztalt cicatartóktól kérnék tanácsot kiscicával kapcsolatban?!?

Figyelt kérdés

Eddigi életemben ha volt állatom,akkor kutyám volt,egy ideje pedig semmi,a körülmények miatt.

Most kertes házba költöztünk,és magunkhoz vettünk egy 10 hetes cicát.

Apró de fontos trükkök és praktikák érdekelnének,amikre én nem gondolok,mint kezdő macskatartó,mit tegyek és mit ne tegyek sosem?

Etetés,egészségügy,minden érdekel pár mondatban vagy felsorolásszerűen.


2010. okt. 21. 12:40
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

"Valamint,ha nagyobb lesz és nem szeretnéd,hogy a párzási időszakban ne menjen el egy másik macskával oltasd be"

Előző vagyok. ivartalanítani kell,nem beoltani :)

2010. okt. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Az én macskám 5 éves, és imádja a tejet. Minden nap kap! Egészséges!
2010. okt. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek.

Igen,ezt a cumisüvegből etetést gondoltam hogy nem veszem figyelembe,természetesen nem véletlenül 10 hetesen hoztuk el és nem hamarabb!!!

2010. okt. 21. 15:05
 14/19 anonim ***** válasza:
Én a tejet csak azért nem ajánlom, mert én úgy jártam a macskáimmal, hogy semmi mást nem hajlandóak meginni, amúgy higítva adtam nekik. A víz kicsit olcsóbb :)
2010. okt. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 ewanmcgregor válasza:
Ne adj neki whiskast mert rák keltő és nagyon egészségtelen!!!!
2010. okt. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:

A 4/5 tanácsai tejesen perfektek.Nekem már a 8. cicám van 11 éve, az életemben,szóval ez idő alatt óhatatlanul összegyűltek a tapasztalatok a cicák tartásával kapcsolatban :) 1. egészségügy: oltás&ivartalanítás fontossága:NEM KELL megvárni hogy felnőtt legyen!!!Az egy hülyeség aki azt írta hogy bármilyen macskával össze kell hozni műtét előtt!! Baromság! Magyarországon sajnos nem bevett szokás az ivartalanítás jelentősége és alkalmazása.

Ha így lenne nem élne annyi szerencsétlen kóbor állat az utcákon és sintértelepeken! A megfelelő időpont fél éves kor kandúroknál de ha csak benti cica lehet még várni kb 9 -10 hónapos koráig,de nem érdemes.Elkezdhet jelölni ivarérettségkor,megszökhet a nőstények után stb...itt olvashatsz többet róla:

[link]


2.etetés: így van tejet nem célszerű adni nekik ,mert semmi szükségük rájuk és a legtöbb nem tudja megemészteni.Helyette sokkal praktikusabb az élőflórás joghurt ill.kefír adása ha szereti. Ez még a bélflórának is hasznos.

Minőségi tápot adj neki amiben min.40% hús van(ez a legjobb) és emellett legjobb a nyers szárnyas vagy hal hús adása.Konzervek alutasakos eledelek adása szintén nem létszükséglet számukra igazából elhanyagolható a szerepük,sokszor csak hasmenést okozhatnak.

Nekem az Acana száraztáp vált be sok éve azt adom kutyáinknak,cicáiknak. Lehet hogy egy minőségi táp első látásra drágának tűnik de valójában nem az.Mert a több az kevesebb,a kevesebb az több. Lefordítva a drágábból sokkal kissebb adagot esznek.Az olcsóból ugye 2xer annyit mert tele van gabonával ,hús meg mutatóban tartalmaznak.

ez a lényeg,tehát nem megérdemlik h a jobbat kapják?? :)

A macska ragadozó.

Alomból bármilyen megfelel egyéni ízlés dolga ki melyiket válassza.

Vidd el magaddal sokszor a kiscicádat amikor alkalom nyílik erre. Ekkor a legfontosabb a szocializáció hasonlóan a kutyákhoz,szoktasd hozzá a hámhoz és pórázhoz,különböző állatokhoz,gyerekekhez,szóval külső ingerekhez.

biztos családcentrikus,emberszerető cicced lesz! :)

Most ennyi jutott eszembe,remélem tudtam segíteni.

2011. dec. 28. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:

Jah itt az oldala a tápnak:

[link]



[link]


ez pedig egy hasznos,link amin mindent kérdezhetsz szakemberektől,cicákról

2011. dec. 28. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
Bocsánat,elírtam:a 4/17es írására gondoltam
2011. dec. 28. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
A LEGFONTOSABB:NYERS DISZNÓHÚST SOHA NE ADJ NEKI MERT AYUESZKY-KÓRT TERJESZTHETI,AMI HALÁLOS!! KUTYÁKRA ÉS MACSKÁKRA IS AZ!!!
2011. dec. 29. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!