Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tapasztalt cicatartók! Segíten...

Tapasztalt cicatartók! Segítene valaki?

Figyelt kérdés

Befogadtunk 2 hete egy kis kandúr cicát (8 hetes lehet kb most)

Az a baj, hogy iszonyatosan rossz. Rászokott az alomra, alvással evéssel sincsenek már gondok, DE össze vissza karmol mindenkit, nem fogad szót, harapdál...

Már ott tartunk, hogy mindenki keze tiszta seb. Anya azt mondta, hogy ha így folytatódik, akkor el lesz ajándékozva (szóval tényleg nagyon durva a helyzet).


Szerintem nem reménytelen, még kiscica, nem tudja mi a jó meg mi a rossz.


Hogyan tanítsuk meg, hogy ne harapdáljon, karmoljon, ugráljon fel ágyra, asztalra stb... ?


2010. okt. 21. 19:11
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Még vmi, ha délelőtt suliban vagy, a két macska eljátszik, elalszik együtt, anyukádnak semmi dolga nem lesz velük!
2010. okt. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Én is egyetértek a többi hozzászolóval!Kell még egy macsek és akkor nem lesz több támadás,mert egymással remekül ellesznek!Keresztanyámnakis 2 macskája van és mindig kergetőznek,játszanak egymással:)A Te kismacskádnak nincs játszótársa ezért titeket tekint annak és vegyük azt is számitásba hogy még kölyök és szeleburdi!Nagyobb korában már nem lesz ennyire ördögfióka!!;)
2010. okt. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Próbáltam többször is rákérdezni, tutira nem lesz még egy kiscica :S


Kaparófát majd kap!


Cicán kívül más ötlet??

2010. okt. 23. 19:17
 14/17 anonim ***** válasza:

Hát nagy kár hogy anyukád nem látja be az igazságot hiába mondja több tapasztalt macskatartó is....

Két cicával mindig könnyebb mint eggyel. És nem nagy plusz költség,az étkeztetést okosan kell megtervezni,alomtálcából sokszor egy is elég.

Nekünk is kettő van, az elején én is megijedtem a felelősségtől, de ennél jobb döntést nem is hozhattam volna! Remekül eljátszanak egymással, ütik verik egymást, hozzánk csak dorombolni járnak:) Ha egyedül van egy cica, az ösztönei ugyanugy működnek, és ha nincs játszópajtása ezekre a durva macskajátékokra, akkor bizony titeket akar majd bevonni. Ez ellen nem lehet mit tenni...Remélhetőleg kinövi.

2010. okt. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Amúgy miért nem mehet fel az ágyra? Sztem totál lehetetlen egy lakásban tartott macskát eltiltani az ágyaktól. Amúgy is kevés a mozgásterük. Semmi bajod nem lesz ha belemegy az ágyadba, mi párommal együtt alszunk sokszor a két cicával. Soha nem lett semmi bajunk, a szőrről meg annyit hogy ha naponta finoman átfésülöd, nem hullik olyan vészesen.
2010. okt. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Most már felengedjük mi is. Próbálom győzködni őket, talán majd ők is belátják. Ismerősünknél most születtek kiscicák :)

2010. okt. 26. 09:37
 17/17 anonim ***** válasza:
tudom hogy már kicsit későn,de aki ide téved az még láthatja...mivel a cicák utálják a vizet,ezért ha valami rosszat tesz akkor permetezzetek rá egy kis vizet,vagy van macskariasztó,kifejezetten lakásba,ha lefújod vele az asztalt,nem fog a közelébe se menni:)nálunk bevált
2013. jún. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!