Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Gyógyítható a macskáknál a...

Gyógyítható a macskáknál a szeparációs szorongás?

Figyelt kérdés
Teljesen tanácstalan vagyok. Belebetegszem már a helyzetbe.

jan. 8. 12:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%
Miért a macskáknál is van ilyen??
jan. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
Milyen tünetei vannak a macskának, hogy az életviteledre ilyen hatással van? Nagy hangon panaszkodik, üvölt, fúj, agresszív lesz, ha megközelíted, mert haragszik rád? Máshova pisil? Arra például van megoldás, alapos takarítás. Nem értem, miben nyilvánul meg, hogy ennyire rossz a helyzeted.
jan. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Kedves 2. Én sem értem ezt a hangvételt őszintén. Nem tudom van e macskád, de nem hiszem, hogy te boldog lennél ha a macska folyamatosan az ágyadba pisilne, egyrészt, másrészt pedig ha beteg a macska és szenved, egy normális ember valószínűleg nem fogja egyszerűen csak úgy hagyni. Vagy te másképp gondolod?
jan. 8. 15:29
 4/11 A kérdező kommentje:
Egyébként pedig, igen, ennyire rossz akármennyire is nehéz számodra elhinni. A macska minden ok nélkül az ágyba pisil időnként, ha nagy ritkán elutazunk és itthon vigyáz rá valaki, amikor visszajövünk mindig iszonyatosan beteg a stressztől (egyszer véres felfázás-vagy egy hónapon át adtuk az antibiotikumot,most egy hét távollét után hányás, hasmenés, nem evés, napokig se vizelet, se széklet, ágyba pisilés, földre székelés-amit eddig sose csinált. Már nem tudom egyszerűen mit csináljak,mert azt nem várhatja el senki, hogy a macska miatt munkanélküli legyek és soha ne menjek el sehova otthonról és ez neki sem egészséges. Nem tudok hogy segíteni neki. Valószínűleg a hétköznapokban is boldogtalan, de én már nem tudom mégis mit tegyek többet érte. Nem fogom nyugtatóval tömni minden egyes nap mert az sem élet.
jan. 8. 15:37
 5/11 anonim ***** válasza:

Memnyi idős a macska ?

Nem kell vele otthon maradni, inkább oda kelleme adni valakinek meg akkor is ha nagyon szereted

Nálam a macska nem mehetett fel az ágyra. A fotelban feküdt, meg mindenhol, de az ágyban nem.

Ha egyedül hagyod sok időre, természetes hogy keres. Keresi az illatod és jelöli.. és nem akar onnan elmenni.

Ha lehet zárd ki valahova..( pl előszoba) de tegyél ki neki valamit amit haszmáltál.

Jobb lenne neki olyan hely, ahol nem hagyják egyedül.

Én vigyáztam többször a szomszéd cicájára. Nem volt vele gond.

jan. 9. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
3 lesz a macska máricusban és nem szoktam egyedül hagyni. Évente maximum kétszer van pár napra "egyedül" de eddig az egyik alkalommal az anyám ott volt vele 24 órában, a másik alkalommal meg napi 3x lett látogatva.
jan. 9. 06:48
 7/11 anonim ***** válasza:

Szegénykém.. biztos nagyon szereted ( mint mindenki) és próbálj valamit kitalálni.

Nem tudom.. van valami illat amit a macskák ( nekem cicák) nem szeretnek..

Esetleg egy olyan terítő az ágyra..

Elég nehéz őket leszoktatni valamiről..

Én nem vertem, csak ha olyant csinált hangosan szóltam rá és egy nagyot tapsoltam.. aztán már elég volt a nevén rászólni.

Vagy ha láttam hogy rosszra készül gyorsan odahívtam, negsimogattam, amíg kisebb volt játszottam vele.

jan. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy ez nem csak arról szól, hogy az ágyba pisil, hanem biztos, hogy valami pszichés problémája van és már tényleg nem tudom mit csináljak. Az állatorvossal nem nagyon jutunk előre.
jan. 10. 11:45
 9/11 anonim ***** válasza:
46%
Nem való lakásba macska.
jan. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ebben nem mind értünk egyet. De mindenki csinálja ùgy ahogy neki tetszik. Egy forgalmas főùt mellett lakom, ahol 80-al repesztenek az autòk, soha nem volt a macska rászoktatva a kijárásra, ráadàsul nem hall jól és az egyensùlyérzéke sem jó, ùgyhogy biztos, hogy nem fogom kiengedni.
jan. 12. 15:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!