Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Karcinofóbia ( rákfóbia )...

Karcinofóbia ( rákfóbia ) gyógyítható?

Figyelt kérdés

4-5 éve küzdök vele, de szerencsére van amikor hónapokig jól vagyok és nem szorongok miatta. Tegnap óta viszont újra előjött. Az váltotta ki, hogy figyelmetlen voltam és a penészes zsemléből ettem. Sajnos gyakori nálam, hogy nem veszem észre időben.

Azóta nem tudom tudatosan csillapítani a szorongásom, hogy ez rákkeltő és most biztos, hogy megbetegszem tőle. Plusz olvastam, hogy nem szabad tőle félni mert nagyobb eséllyel vonzom be a betegséget és attól is félek, hogy már emiatt is lehetek később rákos.

De ezek a gondolatok ugye alaptalanok? Nem bírom elhessegetni őket.

Esetleg ha valakinek volt/van ilyen fóbiája tapasztalatot szívesen olvasnék és hogy hogyan mászott ki belőle.

Köszönöm!


20/L



2023. aug. 24. 10:56
 1/3 anonim ***** válasza:
66%
Èn is egészség szorongó vagyok, a penésztöl, még, ha csak meglátom is, felfordul a gyomrom, DE nem lesz semmi bajod ennyitöl! Alaptalan a félelmed! Voltam szakembernél a problémámmal és ö azt mondta, hogy bebeszélni nem tudom a betegséget, viszont az állandó rágódás nem tesz jót az immunrendszernek, én ekkor kezdtem tudatosan átformálni a negatív gondolataimat, próbálom elterelni a figyelmem olyankor, úgymond kizökkentem magam.
2023. aug. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
65%

A rák nem attól alakul ki, hogy néha eszel egy penészes zsemlét, vagy megeszel egy sütit, aminek elégett az alja.


Ezeket nyugodtan elfelejtheted.


Nekem az válik be, hogy én úgy gondolok a betegségekre, hogy ha jön is valami baj, azt nem én akartam, nem én kértem, nem választható, hogy beteg akartam e lenni, vagy nem. Tehát erről senki nem tehet.


Ellenben tudom, hogy a betegségek zöme jól gyógyítható. Így a rák is. Nem gondolok rá úgy, mint egy halálos ítéletre, hanem egy olyan betegségre, ami minden bizonnyal jól kezelhető és gyógyítható, főleg ha időben észleled.


És való igaz, ha nem félsz valamitől, akkor azt kevésbé vonzod be.

2023. aug. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

26 éves, 110kg-os izmos férfiként be kell valljam, hogy én extrém hipochonder vagyok. Bármennyire is vicces leírni, de az elmúlt két évben volt többféle rákom, agyvérzésem, szívroham és több terminális betegség. Legalábbis azt hittem.

Ezen kívül általánosan szorongok a szívrohamtól és agyvérzéstől, pl. az edzőteremben. Bármilyen tünetet észreveszek magamon, akkor rákra gondolok egyből. Ez a pénztárcámat és az egészségi állapotomat is terheli. legutóbb 40e ft-ot hagytam ott a kardiológusnál, csak hogy megmondja, hogy minden rendbe van a szívemmel, nem is lehetne jobb állapotban.


Voltam pszichológusnál, bár nem hozamosabb ideig. Szerintem az ilyen problémákon csak egy jó szakember segíthet.

2023. aug. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!