Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tanuljak meg együtt...

Hogyan tanuljak meg együtt élni a pánikzavarral? Ez egy gyógyíthatatlan "betegség"? Azt mondta az orvos,hogy meg kell tanulnom egyutt élni vele. Irt fel nyugtatót,mert szorongásos pánikrohamaim szoktak lenni..

Figyelt kérdés
Amikor ram jon a roham félek hogy súlyos halálos beteg vagyok és nem tudok leszokni a folyamatos szív verés ellenorzesrol. A testi tuneteim már egyre gyengébbek lettek és nincsenek súlyos pánikrohamaim.

2023. jún. 12. 10:41
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Már csak a szívverés ellenörzésről kéne leszoknom,de nagyon nehéz. :(
2023. jún. 12. 10:47
 2/17 Kései Sirató ***** válasza:
55%
Szedjed a nyugtatót és én még a MagneB6-ot is szedem, azt is ajánlom neked is.
2023. jún. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
58%

Kedves kérdező!

Nem kell együtt élned vele! Keress egy normális dokit, aki a lelkeddel is foglalkozik, nem csak kiírja a gyógyszert. Az ilyen orvosnak nem mondható seggfejektől elvenném a diplomát!

Igenis van kiút a pánikból. Tudom miről beszélek, mert engem nagyon mélyről kapartak össze. De ehhez kellettem én is.

2023. jún. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
En sem szeretnék nyugtatókon élni. Nem tehetem meg. Családom van,gyerekeim vannak. Az orvosnak az a legkonyebb ha nyugtatót ír fel és ennyi. Hogyan kéne abba hagynom a folyamatos szív verés ellenorzést? Ja es azt is mondta az orvosom,hogy el kell fogadnom a szorongásomat és nem szabad elnyomni. Ha menekulok a szorongás elol az se jo,ha elfogadom az se jo. Nem tudom,mit csináljak már... egyszer már sikerult lekuzdenem de ujbol vissza jott,mert félek attól,hogy szervi betegségem lesz. Ijesztő gondolataim is vannak
2023. jún. 12. 12:34
 5/17 A kérdező kommentje:
Most akkor én pánikbeteg vagyok?
2023. jún. 12. 12:36
 6/17 anonim ***** válasza:
31%
3-as válaszoló vagyok. Hipochonder és pánik...ezek általában kéz a kézben együtt járnak. Folyamatosan figyeled a tested (jelen esetben a szívverésed), erre rápánikolsz...ördögi kör. Nekem is van két gyerkőcöm...mondhatnám, hogy foglald le magad, de tudom, hogy ez nem így működik. Normális terapeutát keress...ez a legfontosabb. Nekem az első 3 nem vált be, mondhatni csak gyógyszert írt fel, és unottan hallgatta végig a mondandóm. És nem elnyomni akartam a tüneteket, hanem megoldani. Neked is ezt tanácsolom. Ha keresel találsz rendes dokit...már 1-2 alkalom után érzed ha nem okés...legalábbis nálam így volt. Tovább is álltam.
2023. jún. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Miért van az,hogy amikor elhatározam ,hogy nem fogom figyelni a szívverésemet akkor sikerult is legyoznom? Most is elhatározom sokszor hogy mától kezdve nem figyelem magamat de valamiért nem megy.. pedig van kikért meggyógyulnom de mégsem bírom megállni,hogy ne kapjak oda a szívemhez... 4 gyerek mellett van bőven dolgom,de így sem megy hogy le foglaljam magam. 2x vittek be a surgossegire,mind a 2x megetettek velem egy frontint es haza kuldtek azzal a mondattal,hogy ez fejben dől el... hát nem tudom de én már az agyam felett is elveszítettem az irányitást.. már ő irányit engem. Szerintem vissza fordíthatatlan ez a dolog :(
2023. jún. 12. 13:11
 8/17 A kérdező kommentje:
Pedig tudom,hogy semmi nem fog változni,attól,hogy ellenorzom a szív verésemet.. de valahogy mégse tudok le állni..
2023. jún. 12. 13:12
 9/17 A kérdező kommentje:
Az orvosom most epp azt akarja nekem megtanítani,hogy vissza tudjam tartani a pisilést.. nem tudom mi értelme van ennek,de engem már nagyon idegesít. En azt szeretném ha meghallgatna és nem a pisiles lenne állandóan a téma
2023. jún. 12. 13:13
 10/17 A kérdező kommentje:
Már fél éve csak szórakozik velem
2023. jún. 12. 13:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!