Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kis egy szobás lakásban...

Kis egy szobás lakásban macska tartás?

Figyelt kérdés
Több cicám is volt, van tapasztalom macska tartásban. De eddig mindig legalább 2 szobás lakásban éltem. Jelenleg egy kis 1 szobás lakásban lakok és az a kérdésem, hogy van e valakinek tapasztalata abban hogy milyen cicát tartani egy ilyen kis helyen? Terveim szerint sétáltatni is vinném pórázzal, hogy ne legyen ilyen kis helyre bezárva, de nem szeretnék neki rosszat. Szóval véleményre és tapasztalatra lennék kíváncsi.

jan. 19. 12:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
14%
Szerintem kár erőltetni a cicatartást.
jan. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mentett cicus lenne, nem vásárolt. Csak jobb itt neki mint egy ketrecben…
jan. 19. 12:45
 3/11 anonim ***** válasza:
86%

Az én cicám egy energiabomba, de tök jól le lehet vezetni ezt játékokkal. Ott a cicapeca, labdák, pofozós játékok, vagy hogy elrejtek egy-két finomságot neki, és meg kell keresnie. Amint elkezdi a szaladgálást ("zoomies") már foglalkozom is vele. Nem rombol :)


Amikor meg nem játszunk, akkor csak fekszik. Ha az egyik szobába megyek, akkor ott, ha a másikba, akkor ott. Szerintem egy kis lakásban is ez lenne a program, csendben megfigyelne, vagy ott nyalakodna mellettem, amíg én csinálom a magam dolgát.

jan. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%
#3 vagyok, tehát a kulcs az, hogy sokat játssz vele, foglald le. Kis szobában is lehet mozgatni (ágyról fel és le ugrálás például)
jan. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
Az enyémek az ilyen pálcás tollas játékokra ugranak, azzal fel alá megfuttatom 2-3 alkalommal és remekül elvannak. A macskák napi 18-20 órákat alszanak. Nem fogja zavarni.
jan. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Hámot vegyél neki, olyat, ami biztosan tart, jó méret és már kicsi korától szoktasd hozzá.

Laktam 1 szobásban cicával, de nem volt nagyon kicsi a lakás, bejárta az egészet, nyáron a fürdőszobában hűsölt :) Mivel még ivaros volt, mindig szökni akart. Ezt leszámítva nem volt gond, sokat ült az ablakban is, imádta nézegetni a madarakat, még beszélgetett is velük.

jan. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha mentett és már nagyobb még foglalkozni is alig kell majd vele. A piciknek van kirobbanó energiája 0-24ben, felnőttnek már nem. Az én macskám most 3, reggel pár órát aktív, "vadászik" az ablakból meg végigjárja a lakást majd alszik késő délutánig. Csak azért szokott felkelni hogy átmenjen máshova aludni. Este megint egy pár órás intervallumban aktív, akkor szoktam vele játszani, utána elfárad, vacsorázik és megint alszik.
jan. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ez ne tartson vissza. Ők is érző lények. Szerintem, ha választhatna inkább választana egy kisebb területet, ahol szeretve van. Nem?
jan. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem számít a lakás mérete
jan. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Ne tartson vissza. Nekünk is mentett cicánk volt. Láttuk mikor kidobták a parkban és elhoztuk. Cumisüveggel etettük annyira kicsi volt és egy szobás lakásunk volt. Játsz vele sokat legyen kuckója és szeretni fogja. Miénk is imádta. A szalagos játékot, labdakat műegereket szerette. 17 évesen halt meg pár hóbapja. Azóta is gyáazoljuk.
jan. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!