Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért ilyen buta a cica?

Miért ilyen buta a cica?

Figyelt kérdés

Rendeltem neki fekhelyet, amit a webáruház nagyon dicsértek, 99%ban azt írták, imádja használni a macska.


Ehhez képest, a mienk a közelébe se megy, úgy fél tőle. Ahogy meglátta hogy letettem a szobába, megszagolta, majd elkerülte nagy ívben. Sose próbálta ki.


Lehet van rajta valami fura szag és érdemes lenne kimosni?

Vagy dörzsöljem be valamivel amin szokott feküdni, hogy a saját szagát érezze rajta?


febr. 14. 02:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
78%

Kínai.

Vegyél neki egy magyar szalmabálát, le se tudod róla szedni.

febr. 14. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Tippek a cicafekhelyhez:

Elmész az első vegyesboltba, érsz egy üres, kb 40x40centis kartondobozt. Hazaviszed, leteszed a földre, kész!

febr. 14. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
A cirm nem buta, csak nem tetszik neki. Az említett dobozokat viszont imádják, a jutubon is van egy rakás videó, ahogy mindenféle dobozba belebújnak.
febr. 14. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
81%
A gazdi a buta!
febr. 14. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező, ha a sokadik cicád lesz, majd rájössz, hogy Macskáéknál ilyesmire nem érdemes pénzt pazarolni.

De ha már így sikerült..javaslom, pakold tele az új ágyacskáját frissen vasalt ruhákkal. Garantáltan belemászik.

febr. 14. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Én nem költök ilyenekre, de egyszer lehetett a zoopluson ajándéknak választani egy gagyi fekhelyet, mondom talán jó lesz valamire, addig nem használta, amíg le nem fedtem egy törölközővel + beraktam a szekrénybe, ahova amúgy is be szokott bújni aludni, csak addig a tiszta ruháimon fetrengett.

Nem minden macska szereti ezeket a dolgokat. Az enyém azokat a helyeket szereti, amiken érzi a szagomat, a számítógépasztal székében szeret aludni, vagy az ágyban, vagy a kanapén, vagy a kedvence lerángatni az aktuális törölközőmet a radiátorról és arra feküdni a földön🤷‍♀️ Mondjuk legalább betartatja velem a szabályt, hogy egy törölköző max (jó esetben) 2-3 nap.

febr. 14. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Haha! Tényleg nem éri meg nekik semmi drága cuccot venni, mert fixen nem használják. Egy kiszuperált törcsi nagyobb sikert arat, mi t egy puha, bolyhos fekvőhely. Lehet majd később belemegy, de a szaga is fura lehet neki. Mosd ki, de ne tegyél a gépbe öblítőt, valami semleges vagy gyenge illatú cuccal mosd ki.
febr. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem a cica a buta! Egy boltból hazvavitt akárminek rengeteg szaga van - a gyártók, a szállítók, az eladók, a vevök szaga, ami számára tömény büzt és veszélyt jelez.
febr. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne buta? Mert megijed a rengeteg szagtól és veszélyben érzi magát???
febr. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem buta, csak megvannak a maga preferenciái. Én is arra saccolok, hogy az idegen szagok miatt ódzkodik tőle.


A kimosás jó ötlet. Utána tehetsz bele valami rongyot, amin rajta van a te és a cicád szaga, hogy átvegye.


Amúgy mi a cica érkezésekor vettünk egy menő ágyikót, amit kb le se szrt. Aztán áttettem egy szimpibb helyre, a számítógép mellé, olyankor néha odatelepszik mellém.

Valamelyik éjszaka már ki is ment a hálóból (velünk szokott aludni) hogy abban az ágyikóban aludhasson, de újabban megint alig használja. Vannak ilyen időszakos dolgaik, hogy x ideig megunják, aztán megint sláger lesz.


A cica a nagyszüleimnél lakott kiskorában, szerette őket. Nemrég kaptam tőlük csomagot, a cuccok ilyen műanyag zöldséges ládában voltak.

A macsek szívesen feküdt a hálóban a szennyeskosárra, szóval kíváncsiságból ráraktam ezt a ládát, és kibéleltem párnával, meg azzal a pokróccal, amin sokat szokott feküdni. Na, abba rögtön belement.


A saját ismerős szaga, és gondolom a nosztalgikus illata a nagyszüleimnek tetszett neki :) Nagyon gyakran alszik benne

febr. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!