Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Normális hogy így érzek?

Normális hogy így érzek?

Figyelt kérdés

Kb. 1 hónapja találtam egy legyengült kiscicát és nem volt szívem otthagyni az utcán. Vasárnap volt, ezért másnap vittem állatorvoshoz. 2 hét alatt teljesen rendbehozták, közben megvettem mindent amire szüksége van.

Soha nem volt állatom ezért nem tudtam mivel jár, sokat ‘rosszalkodik’. Egy nap kb. 10x rájön az az energialöket amikor fel alá futkos a lakásban, felugrik a szekrényre stb..amit lehetett azt már összetörte. Ilyenkor nagyon mérges vagyok rá és kicsukom a szobámból, de nem szidom le mert tudom hogy ő csak egy kis állat és nem rosszból teszi. Utána mindig bűntudatom van hogy kicsuktam, visszaengedem de folytatja a randalírozást. Ma azt gondoltam magamban hogy bánom hogy hazahoztam, és most utálom magam hogy ilyen megfordult a fejemben.:( Amikor elmentem itthonról láttam hogy az ablakból néz utánam szomorúan.

Nagyon szeretem és nem válnék meg tőle semmi pénzért de néha úgy érzem túl nagy felelősség és nincs idegzetem hozzá. Normális hogy így érzek? Nektek is nehéz volt megszokni az első állatkátok?


márc. 31. 18:00
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
84%
Ja azt szeretik nagyon, fáraszd le utána nem akar majd randalírozni 😂
márc. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljesen normális érzés!

A kisállatokkal néha nagyon nem könnyű és mindenkinek lehet mélypontja (különösen az elején). Négy állat gazdijaként mondhatom, hogy mindegyiknek volt már olyan időszaka, amikor már csak elsírni tudtam volna magam egy-egy akcióújuk után..Viszont ezekre a problémákra mindig van valami megoldás. Ha ezeken sikerül átlendülni, már minden erőfeszítés megéri.

Nektek pedig nagyon tudom javasolni a SHEIN játékkínálatát. Tudom sokan nem szeretik, környezetvédelmi szempontból, de nekünk ezek életmentőek voltak a cicánknál, aki mindent hamar megun.

Leírok neked a játékok kódjait, amik nekünk a legjobban beváltak:

Zsákmányállat hangokat adó ladba: 16698349

Elektromos lepke: 9864758

Földre rögzíthető, lógó játék: 23444657 (ajtóra akasztható verziók is vannak)

Labda piramis: 12774958 (ilyen a pepcoban is van)

Sok sikert nektek :)

ápr. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ugyanebben a cipőben járok :) Pár hete van itt velem egy utcáról mentett cica, és hát őszintén szólva vannak percek amikor ugyanez fogalmazódik meg bennem, hogy talán hibát követtem el, mivel a legnagyobb odafigyelés mellett is rombol, és rengeteg időt és energiát elvisz. De egyébként meg totál cuki, és tényleg kellettünk is egymásnak, az idő kb 95%ában hatalmas kölcsönös szeretet és megelégedés van. Annyi hogy az enyém már nem teljesen kölyök, de még mindig nagyon fiatal, és van hogy a napi több óra tombolás sem elég neki. Egyébként ugyanezt tudom tanácsolni én is amit a többiek írtak, lakás macskabiztossá tétele (a saját cuccaid és a macsek egészségének megvédése is szempont legyen), illetve rengeteg közös idő és játék, figyelem. Játékból a tollas pálca, kenderzsineg, papírgalacsin, kis műegér, szövetes anyagú de mégis pattogó labda vált be a leginkább. Meg egy kiselejtezett plüss amit kedvére szaggathat :D Sok sikert és kitartást kívánok, kedves kérdező! És nagyon jól tetted hogy befogadtad őt.

Illetve egy kérdés, ami talán a kérdezőnek is hasznára válhat. Szóval nem tudjátok hogy általában mennyi idő, mire lenyugszanak? Hány éves korig van meg ez a nagyon extrém pörgés és játékosság?

ápr. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
79%

#13, Fél - 1 éves korukig ilyen kis tökéletlenkék :)

Nyilván függ a személyiségüktől is. Majd ha átesett az ivartalanításon (6-8 hónapos kor körül esedékes - orvossal egyeztessél), az is sokat segít lecsillapítani a vadóckodást.

ápr. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.:)

Ma még ki sem kelt az ágyamból, előre látom hogy ennek böjtje lesz este.:D

ápr. 1. 15:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!