Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Normális hogy így érzek?

Normális hogy így érzek?

Figyelt kérdés

Kb. 1 hónapja találtam egy legyengült kiscicát és nem volt szívem otthagyni az utcán. Vasárnap volt, ezért másnap vittem állatorvoshoz. 2 hét alatt teljesen rendbehozták, közben megvettem mindent amire szüksége van.

Soha nem volt állatom ezért nem tudtam mivel jár, sokat ‘rosszalkodik’. Egy nap kb. 10x rájön az az energialöket amikor fel alá futkos a lakásban, felugrik a szekrényre stb..amit lehetett azt már összetörte. Ilyenkor nagyon mérges vagyok rá és kicsukom a szobámból, de nem szidom le mert tudom hogy ő csak egy kis állat és nem rosszból teszi. Utána mindig bűntudatom van hogy kicsuktam, visszaengedem de folytatja a randalírozást. Ma azt gondoltam magamban hogy bánom hogy hazahoztam, és most utálom magam hogy ilyen megfordult a fejemben.:( Amikor elmentem itthonról láttam hogy az ablakból néz utánam szomorúan.

Nagyon szeretem és nem válnék meg tőle semmi pénzért de néha úgy érzem túl nagy felelősség és nincs idegzetem hozzá. Normális hogy így érzek? Nektek is nehéz volt megszokni az első állatkátok?


márc. 31. 18:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Játsz vele, kösd le az energiáit.

Jót fog tenni mimdkettőtöknek 😊

márc. 31. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
68%

Normális-e? Igen és nem.

Azért normális, mert érthető, hiszen nem gondoltad át eléggé, mivel jár a macskatartás.

És nem normális, mert NEM GONDOLTAD ÁT, hogy mivel jár.

Itt te hibáztál, ugyanis ez a helyzet teljesen természetes, a kiscicák általában ilyenek (meg a kiskutyát, meg még a kisgyerekek is kb, stb.). Ő most tanulja az életet, tele van energiával, kellenek neki az ingerek, ő meg elébük megy.

Ha tudod, hogy megszeretnéd tartani, akkor neked kell elhatározni magad, hogy felnősz-e a feladathoz. Abban az is benne van, hogy átgondolod, miben tehet kárt a cica, és ami nagyon fontos, azt elpakolod, hogy ne férjen hozzá; illetve azt is meg kellene nézni, hogy a cicában mi tehet kárt. Ezeket normális esetben az ember AZ ELŐTT csinálja, hogy befogad egy állatot, de nálad ez el volt kapkodva külső és belső tényezők miatt is. Utólag se késő, de pótold:

- Kábelek. Hozzájuk férhet? Tedd el vagy fedd le őket, mert némelyik macska rágja őket, ami a macskára és a lakásra nézve is veszélyes.

- Törékeny tárgyak - magára is ránthat bármit. Ami veszélyes, tedd el.

- Magas helyek - Egy kiscica még el tud pusztulni egy nagyobb eséstől, még nem fejlettek a reflexei, ezért ha pl leesik a szekrény tetejéről, az végzetes lehet. Amennyire lehet, akadályozd meg: pl macskabútort ne a magas szekrény mellé tedd, hogy felugorjon onnan.

- Kijutási lehetőségek elzárása - ez mondjuk macska életkortól független, hogy ha nincs szúnyogháló az ablakokon, akkor kell rács, mert amúgy lazán kipottyan. Ha van erkély, és oda kiengeded, akkor macskaháló. (igazából ha nem engeded ki sem árt a macskaháló, mert simán ki fog egyszer slisszolni)


Szóval hogy az embernek elege van néha, az normális. De ezek a dolgok vele járnak, főleg, ha kifogsz egy energikusabb macsekot. Ezzel számolni kell.

(Szolidaritásból írom: az én egyik cicám több értékes vázát ripityátört, mert vagy le akarta pofozni a polcról, vagy bele akart ugrani. Eltört egy antik gyertyatartót, szétrágott egy fülhallgatót meg egy bőr pénztárcát,stb. Mindet én hagytam olyan helyen, hogy hozzáférhetett, és nem tanultam elég gyorsan belőle)

Az, hogy kicsukod a szobából, konkrétan egy tanítási módszer is egyébként. "Megvonom tőled a társaságom", üzened, ha ezt csinálod. Szóval ez teljesen rendben van. Egyébként leszidni lelehet érte ("nem" szócskát megtanítani lehet és kell!), de ne üvöltözz, főleg ne hosszan, és sose bántsd. Én a macskáimnál meg a kutyámnál is a "mitcsinálsz?!" kifejezést mondom felemelt hanggal, akkor tudják, hogy azonnal hagyják abba, amibe épp belekezdtek. Kiscicánál ezt max elkezdeni tudod tanítani, beérni később fog a tudás, de addig is következetesnek kell lenni. Semmit sem kell hagyni, de ettől még türelmesnek kell lenni vele, mert nem fog átmenni a szándékot egyik pillanatról a másikra.

márc. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Megkerestem neked az egyik kedvenc kérdésemet, olvasgass :)


https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__11299968-le..


És nyugi, a legtöbb kölyökmacska ilyen. Majd kinövi.

Tegyél el mindent, amit féltesz, macskabiztos helyre, és játsszál vele sokat. Elszórakoznak ők bármivel is. Ha kap egy papírgalacsint vagy üdítős üveg kupakot, akár azzal is. Kössél fel neki madzagon valamilyen játékot, amit pofozgathat. Adj neki egy kartondobozt, amibe ki-be ugrálhat és megrághatja a sarkait. Huzigáljál előtte cipőfűzőt vagy madzagot. Kitartást; nem tart ez örökké.

márc. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Amikor felnő, valószínűleg már nem lesz ekkora energiabomba, pláne, ha ivartalanítod is. A kiscicákat le kell fárasztani, sokat kell velük játszani, főleg, ha nincs velük másik macska.
márc. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél pecabotos játékokat, lézert, ezekkel játsz vele napközben többször, ha csak 5 percet is. Meg esetleg labdákat, játékegereket szórj szét itt-ott, amivel tud egyedül is focizni (de lehet egy-egy alufólia labda vagy kupak is megteszi). Sok az energiája, ennyi. Játsz vele!
márc. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Négyszögletű Kerék ***** válasza:
100%

Nem úgy került hozzád, hogy már sok ideje tervezgetted, utána olvastál, hanem csak "rádragadt".

Normális, hogy így érzel, mert nem voltál felkészülve arra, hogy mit vállaltál be.


Még kölyök, ők ilyenek, tele energiával. Felnőtt korra ez napi 1-2x 15-20 percre minimalizálódik, de vannak aktívabb és lustább macskák.


Szerezz neki kaparófát, ha nem válik be a sima kötéllel körbetekert megoldás, vannak karton kaparóágyak, az enyém imadja. Viszont sok kartondarabkát hagy maga után. De egy fatörzset is bevihetsz, a puhább fákat általában szeretik.


Játsz vele sokat, a tollas pálcákat szinte minden macska szereti.

márc. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a segítő válaszokat!:)

Minden macskabiztos már, nem tud feljutni a magas helyekre, szúnyogháló pedig alapból volt minden olyan ablakon amit kinyitok (ha egyedül hagyom itthon akkor minden csukva van).

Van mindenféle játéka de egyedül a pecabot és a hajgumijaim érdeklik. Mindig berakom a párnám alá de már kb. 5-öt ellopott és a kanapé alatt gyűjti őket. A pecabottal sokat szoktunk játszani, van hogy futok fel alá a lakásban vele de olyan mintha sosem fáradna ki.

Amúgy szerintem tudja mikor csinál rosszat, mert ha olyan hangsúllyal mondom a nevét akkor egyből hátra dobja magát és elkezd hemperegni, cukiskodni. De csak addig csinálja amíg le nem veszem róla a tekintetem, utána csintalankodik tovább. Többszöri figyelmeztetés után szoktam kicsukni, de úgy tűnik még nem tanulta meg a ‘leckét’.

márc. 31. 18:56
 8/15 anonim ***** válasza:
84%

2es válaszoló, inkább értékeld, hogy nem hagyta ott az utcán meghalni az állatot, se nem adta be menhelyre ahol csak kínlódna a macska a kis ketrecben. Jó vicc, hogy kérdező nem gondolta át a macskatartást, ha csak véletlenül alakult így.

Kérdező, a macska le fog nyugodni, ha idősebb lesz. Normális, hogy besokallsz, ha tönkreteszi a dolgaidat.

márc. 31. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Pecabot és hajgumi? 🤔 Akkor egy hosszú hajú férfi a kérdező
márc. 31. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Pecabotos játékra gondoltam, aminek tollak vannak a végén. 😂
márc. 31. 19:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!