Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Felelősségre vonhatnak a...

Felelősségre vonhatnak a macska miatt?

Figyelt kérdés

2-3 éve ideszokott egy nőstény macska, akinek láthatóan nem volt gazdája. Eleinte vadóc, illetve félénk volt, aztán lassan megszelidült miután rendszeresen adtam neki enni. Aztán tavaly a garázsomba fialt, és hirtelen már 5 macska vette birtokba a kertem. Szerencsére a kölyköket sikerölt elpasszolni ismerősök körében, de az anya az ittmaradt. így elvittem állatorvoshoz kimiskároltatni. Az adott neki még valami parazita ellen gyógyszert és egy injekciót, majd kitöltött egy kis könyvecskét, amibe név szerint beleírta, hogy én vagyok a gazdi.


Na de én valójában nem vagyok a gazdája, csupán enni adtam egy csőlakó macskának, majd ivartalanítattam, hogy fialjon ide többet. A macska továbbra is ugyanúgy kint él, nem velünk a házban. Jön-megy, csavarog, átmegy az úton, a szomszédokhoz is átjár stb. Ha a jövőben esetleg valami kárt okozna valakinek, pédául levadássza a szomszéd csirkéit, elüti egy autó, aminek összetöri a lökháríóját stb... akkor felelősségre vonhatnak miatta?



márc. 31. 22:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Nem.
márc. 31. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
A macskák ilyenek járnak házról házra sajnos. Nem vonnak felelősségre. Majd ha egyszer nem jön haza, akkor vagy baleset érte vagy valakinek elege lett belőle.
ápr. 1. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért változó, mert jogilag épp felelősségre vonhatnának, de legtöbbször mégsem :)

Pl. a macska nem igazán tud levadászni egy csirkét, a csibéket meg eleve úgy kellene tartani a szomszédnak, hogy ne férjen hozzá ragadozó (más kóbor cica, nyest stb.), így ez a veszély annyira nem fenyeget szerintem, arról nem is beszélve, hogy bizonyítani kellene, hogy pont ez a macska volt, ami nem olyan egyszerű (no meg a macskát nem csippelik).

(Nagyim csirkéit a szomszéd rotijai intézték el, ők kifizették szó nélkül, örültek, hogy ennyivel megúszták, és nem a járókeretes 80+ nagyim került az útjukba, mikor rájuk jött a kerítésbontás és vadászhatnék...)

Az elütés megint kétoldalú dolog, mert valószínűleg a megengedettnél gyorsabban megy az autó, mikor a macsekot elüti (legalábbis nálunk 30-as tábla van, a macskák általában fel tudják mérni, hogy ennél a sebességnél mikor tudnak még átérni), nem valószínű, hogy ilyen esetben a sofőr még a gazdát fogja keresni, hogy behajtsa a kárt.

Inkább olyat tudok valós konfliktusnak elképzelni, hogy a szomszéd pampog, hogy a macskád már megint a virágoskertjébe végezte a dolgát, de ha ilyesmi ennyi idő után még nem merült fel, akkor egy nagyon illemtudó macsekot "fogadtál be", és lehet szerencséd lesz vele. 😀

(Vagy senki nem tudja, hogy papíron a tied, de ez is a szerencsésebb eset 🙂)

ápr. 1. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A kiskönyv neked szól, a tiéd, nem a macskáé. Illetve az állatorvos használja és te. Nem lehet vele azonosítani a macskát, nem arra szolgál. Csippel lehetne azonosítani, arra vannak rávezetve a gazda adatai.
ápr. 1. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
69%

Elképesztő ez az oldal...

Más kinti macskás kérdéseknél sorra savazzák a kérdezőt, amiért kiengedi a a macskát, itt meg az a magyarázat, hogyhát a macskák ilyenek, csavarognak és kész.


Igenis a gazda felelőssége a telken belül tartani az állatot, és számolnia kell minden általa okozott kárral! Igen, még akkor is, ha neadj'isten elütik és kárt tesz az autóban!

ápr. 1. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Sajnos a kiskönyvvel microchip nélkül nem lehet azonosítani a cicát, szóval sajnos nem fognak tudni felelősségre vonni, ha valami történik.

Viszont szerencsére jöhet szembe vele egy felelősségteljes állatszerető ember, aki befogadja és biztonságban tartja és akkor többet nem látod, miután kiadtál érte sok-sok pénzt és gondoztad.

Viszont szintén sajnos, valószínűleg előbb ütik el, mérgezik le, kínozzák meg, zárják be a pincébe, kapja el róka vagy kutya stb, minthogy valaki befogadja szegényt.

ápr. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Téged tényleg az érdekel, hogy felelősségre vonhatnak-e az autóban okozott kárért, nem az, hogy ha elütik a macskádat, akkor meghalhat ?!

Inkább keress felelősségteljes gazdit neki is, jobban jár ...

ápr. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Én szívesen oda is adnám, a kölykökkel együtt is elvihették volna, de egy felnőtt házimacskára nemigazán van igény vidéken. Hangsúlyozom, hogy ő nem az én macskám! Nem én hoztam ide, nem az én döntésem volt, hogy itt legyen. Egyszerüen csak megsajnáltam, és enni adtam neki, mert eleinte nagyon sovány volt.
ápr. 1. 09:16
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy miért kell így nekiesni a kérdezőnek, hisz leírta, hogy ezt a macskát nem ő akarta.

Vagy aki itt elvárja tőle, hogy tartsa benti cicaként, az minden útjába kerülő kóbor kutyát és macskát hazavisz, be a lakásába?

Szerintem igenis szép tőle, hogy eleve eteti, az meg főleg, hogy még húzós áron ivartalaníttatta is, hogy ne pusztuljon bele az évi 2-3 fialásba (arról nem is beszélve, hogy a kölyköknek gazdát keresett, nem megfojtotta őket, mint vidéken szokás sok helyen... 😰)

Amit tudott, és neki belefért, azt megtette, nyilván úgy lett volna igazi happy end, ha biztonságban benti cica vált volna belőle, de így is nagyon rendesen bánt vele, reméljük a cica még sokáig eléldegél egészségben.

Kellenes húsvétot mindenkinek! 🙂

ápr. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
57%

Igen. Annak a macskának te vagy a gazdája.

Az más kérdés, hogy ez gyakorlatilag semmit sem jelent (mint a kinti macskák 99.9%-ánál.)

ápr. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!