Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Felelősségre vonhatnak a...

Felelősségre vonhatnak a macska miatt?

Figyelt kérdés

2-3 éve ideszokott egy nőstény macska, akinek láthatóan nem volt gazdája. Eleinte vadóc, illetve félénk volt, aztán lassan megszelidült miután rendszeresen adtam neki enni. Aztán tavaly a garázsomba fialt, és hirtelen már 5 macska vette birtokba a kertem. Szerencsére a kölyköket sikerölt elpasszolni ismerősök körében, de az anya az ittmaradt. így elvittem állatorvoshoz kimiskároltatni. Az adott neki még valami parazita ellen gyógyszert és egy injekciót, majd kitöltött egy kis könyvecskét, amibe név szerint beleírta, hogy én vagyok a gazdi.


Na de én valójában nem vagyok a gazdája, csupán enni adtam egy csőlakó macskának, majd ivartalanítattam, hogy fialjon ide többet. A macska továbbra is ugyanúgy kint él, nem velünk a házban. Jön-megy, csavarog, átmegy az úton, a szomszédokhoz is átjár stb. Ha a jövőben esetleg valami kárt okozna valakinek, pédául levadássza a szomszéd csirkéit, elüti egy autó, aminek összetöri a lökháríóját stb... akkor felelősségre vonhatnak miatta?



márc. 31. 22:19
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Egy kiskönyv nem jelent azonosítást,senki nem fog felelősségre vonni. Aki meg itt okoskodik,hogy jajj a kinti macska,jajj elütik,annak üzenem,hogy nem akarta a kérdező a macskát. Megsajnálta,megetette még ivartalanította is saját pénzén de nem ő vitte oda. Azért mert odamegy egy vemhes macska valaki udvarára mert egyes emberek nem ivartalanítanak,nehogy már kötelezzünk rá valakit,hogy tartsa bent meg tekintse a sajátjának... Eteti mert megsajnálta, de ezt sem lett volna kötelező megtenni.
ápr. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!