Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macska nem magányos a...

A macska nem magányos a fajtársai nélkül?

Figyelt kérdés
Mennyire érzi jól magát a macska egyedüli háziállatként? Naés gazdi nélkül? Napi 10-12 órára magára lehet hagyni?

ápr. 3. 21:35
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
A macska magányos, territoriális állat. Nem igényli a fajtársat, szeret egyedül lenni. Elvannak a gazdi nélkül is, képesek akár napi 18-20 órát aludni.
ápr. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

Az igaz, de engem mindig az ajtóban vár, ha 4 óra múlva jövök, ha 10 óra múlva, ha 20 óra múlva. Akkor is mindig jön és üdvözöl.


Ha több napig előfordul, hogy nagyon sokat vagyok távol, akkor szó szerint mondja a földön állva, csak nyávog, hogy vegyem fel, akkor a nyakamba veszem, dorombol, bújik. Hihetetlen érző lények. Persze ő benti és 11 éve velem van. Sima házicica.

ápr. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

A kérdésre válaszolva, simán megszokja a 10-12 órát, ha távol vagy.

Ahogy idősödik (3-4 éves kora után) eléggé be fog állni a több alvásra is. Annyi, hogyha hazajössz, akkor foglalkozni kell vele. :D De az nem baj.

ápr. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Fajtársakat nem igényel, macskafélék közül egyedül talán az oroszlán él tartósan falkában.

Viszont az emberi társaságra van igénye. Egy felnőtt macska talán elvan 10-12 órát a gazdi nélkül (bár energiaszinttől is függ, mert vannak aktívabb macskák, akiknek ez már necces lenne), de pl egy kiscica nem lesz el jól ilyen hosszú időt egyedül.

Meg az sem mindegy, hogy a 10-12 óra távollét után mennyi az aktívan együtt töltött idő, és az mennyire minőségi, mennyire fedi le az adott macska igényeit. Hiába van otthon vki 12 óra távollét után, ha nem foglalkozik utána se érdemben a macskával. Ilyen esetben nem érdemes macskát tartani.

ápr. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ápr. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%
Fajtársakat nem nagyon tűrnek meg, mert territoriálisak. Szoktathatók, de nem társas állatok. Napi 10-12 órát lazán kibírnak a gazdi nélkül.
ápr. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Fajtársat nem tudom mennyire igényel,nálunk egyedül van a cica boldog.

10-12 órát simán elvan magának. Eszik,alszik,játszik. Most 1,5 éves.

4,5 hónaposan került hozzánk a tenyésztőtől. A hazahozatala napján vasàrnap, plusz utána hétfőn voltam otthon vele, hogy megszokja a környezetet. Kezdetektől fogva jól viseli az egyedüllétet. Persze minden nap vár az ajtóban amikor hazaérek☺️

Ha éppen szabadságon vagyok, és otthon maradok vele, akkor is kb délelőtt 10-től délután 4ig alszik.😀

ápr. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!