Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért bántják sokan a macskáso...

Miért bántják sokan a macskásokat azzal, hogy a macska nem tud szeretni?

Figyelt kérdés

ápr. 4. 02:20
1 2 3
 11/29 Salx Narval ***** válasza:
83%
Amit leírtatok az bizonyos helyzetekben mind-mind igaz lehet, még a merőben eltérő válaszok is. Mi emberek sem térünk el sokban a szeretet,a ragaszkodás és megszokás kérdésében leszámítva a tudatunkat ami felülírhatja az érzelmeinket.
ápr. 4. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
Nyuszikáim.
ápr. 4. 08:05
 13/29 anonim válasza:
94%

Van egy cicánk, amikor elköltöztünk, természetesen velünk tartott. Nagyon ragaszkodik hozzánk. Ha a Holdra mennénk, neki az is jó, csak velünk lehessen. Utcáról mentettük, mellettünk nőtt fel. Megérzi, ha bajunk van, ha betegek vagyunk. Amikor terhes lettem, állandóan a pocakomra mászott dorombolni a babának. Folyton adja a "puszikat" az orrával. A házban amelyik helyiségben éppen vagyunk, ő oda jön utánunk.

Kérdésre a választ többen írták előttem: mert korlátolt emberek, akiknél a macska csak fogyóeszközként van nyilvántartva.

ápr. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
93%

Nekem akkor nem macskám van :D Amikor egy időre a szüleimnél volt és egyáltalán nem is látott 2 hétig, utána mikor mentem érte rohant hozzám, körbedörgölőzte a lábam és nyávogott mintha azt mondaná "Hol voltál?". Pedig aztán szüleim elkényeztették és kapott minden földi jót, amit alapvetően nem szokott. Utána kb 1 órán át lógott rajtam aztán visszatért az eredeti felállásba: lehetőleg ne érj hozzám, csak a szemeddel szeress. :D

Ő alapvetően nagyon nem az ölbemászós cica, inkább csak a közelünkben szeret lenni de nem akarja hogy simogassuk (kivéve amikor ő úgy gondolja). 6 évesen, tehát már felnőttként került hozzám, menhelyről.

A macska is tud szeretni a maga módján, csak sokkal kevésbé letaroló mint egy kutya. Amíg a kutyák körbeugrálnak és minden szavadat lesik mintha isten lennél, addig egy macska csak megtisztel a jelenlétével és esetleg dorombolgat egy kicsit. Nyilván nem mindenkinek való (ahogy kutya se illik mindenkihez), de azt állítani hogy nincs benne szeretet nagyon nagy tudatlanságra utal.

ápr. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim válasza:
87%

Robert de Niro-t tudom csak idézni: "A macska szeretetéért meg kell küzdeni".

Aki elvárja a feltétel nélküli szeretetet és nem akar érte küzdeni, azok szoktak ilyet mondani. Élő példa rá az apám és az ő rokonságának nagy része.

ápr. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk három macsesz van. Az egész brigád egyformán van kezelve.

Az egyik MainCoon, - ő is mindkettőnktől ugyan azt a szeretetet kapja, mégis a párom nála a befutó.

A második, - a párom cicája, - vele jött és kimondottan férfigyűlölő hírében állt, mégis belém szeretett, persze nem azonnal, - egyszerűen megszeretett.

A harmadik mentett makker azonnal kijelölt sajátjának, ez másfél éve lehetett és pont ma volt a csúcspont, hogy szinte kérte a páromat, hogy szeresse, de közben vissza-vissza tért hozzám, mintegy jelezve, hogy ez nem azt jelenti, kiestem a pikszisből.

Én csak a saját tapasztalataimból töltekezve úgy gondolom, hogy a macskák igenis tudnak szeretni és utálni, attól függetlenül, hogy kitől kapják az ételt. Simán ki tudják fejezni magukat, csak olvasni kell tudni a gesztusaik, hangjaik tulajdonképpen természetes figyelésével.

ápr. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim válasza:
100%
drága 4. valamikor csak két napig nem vagyok otthon,a macskám ugyanúgy kap enni, mint amikor én adok neki. Mégis amikor haza érek van hogy órákig rajatam fekszik és dorombol, el sem mozdul mellőlem.
ápr. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
49%

Meg a radiátorról se mozdulnak, a bekapcsolt laptopról se, a napról se ha besüt.

Na mi a kapocs ezek és te közted?

ápr. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim válasza:
100%

6,7,9,10


Igen, ösztönlények, ami arra utal hogy sosem bántanának téged ha te sem bántod őket vagy nem érzik őket veszélyben.


Sokkal fejlettebbek mint azt ti hiszitek, nem buta állatok. Sok esetben okosabbak, mint sok kutya.


Nagyon interaktívak, csak az ember kedvéért 42 hangleejtéssel tudnak nyávogni és így kommunikálnak velünk. Egyébként nem a nyávogász használják, hanem más kommunikációs eszközöket.

ápr. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 Salx Narval ***** válasza:
100%
18" Úgy érvelsz mintha mi emberek nem ugyanígy viselkednénk mármint ha megtehetnénk. Mi is ugyan úgy szívesen tartózkodunk olyan helyeken ahol valamiért jó nekünk. Szívesebben vagyunk azok társaságában akik szeretnek minket. A rossz életkörülmények helyett mi is a jobbat választjuk ha módunk, lehetőségünk adódik rá. Aki szeret minket és örömöt okoz nekünk azt mi is viszont szeretjük, ezzel a macskák és kutyák is így vannak. Azt írta valaki, hogy a bántalmazott kutya sajnos ragaszkodik a gazdájához, nos a bántalmazott embergyermek is ragaszkodik a szüleihez a legtöbb estben. Olyan érvek ezek a macskák viselkedése ellen amit mi hasonlóképp reagálunk le egy-egy adott helyzetben.
ápr. 5. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!