Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért bántják sokan a macskáso...

Miért bántják sokan a macskásokat azzal, hogy a macska nem tud szeretni?

Figyelt kérdés

ápr. 4. 02:20
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%
24 éven keresztül utáltam a macskákat meg féltem is tőlük. Mindig kutyás voltam!☺️ Semmi pozitívat nem láttam egy macskában…ugyanezt mondtam,hogy önzőek és maguknakvalóak. Kicsivel több mint egy éve vagyok egy tündéri Ragdoll gazdija. Imádom Őt😍teljesen más mint bármilyen macska akivel valaha találkoztam. Szóval ő bebizonyította,hogy igen is tudnak szeretni. Hihetetlen ragaszkodó,bújós, 0-24ben doromboló, és folyamatosan láb alatt lévő cukiság😍 de!! Teljesen más mint a kiskutyám(ő a szüleimnél van). Annak ellenére,hogy imádom a cicám, a mai napig sokkal közelebb áll hozzám és jobban tetszik a kutyusom viselkedése.
ápr. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 Salx Narval ***** válasza:
100%
És ezzel nincs is semmi baj kedves 21'.
ápr. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem aki azt irta hogy a macska elmegy ha job kajat kap az hulye.. nekem sokszor volt kiengedve a macska, volt hogy napokra is elment de mindig visszajott. Mert en szeretettel pl jol ellatom, itt tud nyugodtan lenni
ápr. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, nemigen olvassa ezt az, aki szerint a macskák az ételadót szeretik, de azért leírom.


A macskánknak én adom az ételt, a párom szinte soha. (Egyszerűen mindig én érek rá jobban, meg én tudom hamarabb felállni és odamenni, amikor kéri a cica.)

Mégis

- a páromhoz megy oda dorombolva, beleül az ölébe, és szerelmetesen nézi, amíg cirógatja őt a párom.

- a párom érintésére kezd el dorombolni, az enyémre nem.


VISZONT: kéri a játékot a cica. És azt tőlem kéri, mert azonos okból én tudok hamarabb mozdulni. DE a páromtól is örül, és megőrül, hogy játszhat vele.


A közkeletű tévedést a tudomány világította meg: HA a cica CSAK ételt kap, akkor az ételadóhoz kötődik, de ez a kötődés semmi ahhoz képest, ahogyan a "játszópajtáshoz" kötődik. A játék során ugyanis oxitocin szabadul fel a testében, ami a szexuális kötődéshez is kapcsolódik, de itt egy másfajta kötődés alakul ki, ami sokkal erősebb, mint az ételalapú kötődés.


Magyarán azért hiszik sokan, hogy a cicák nem szeretik a gazdit, mert sok cicát CSAK etetnek, de nem játszanak velük. Mintha az alapján ítélnénk meg az emberi gyerekek kötődését, hogy nevelőotthonbeli gyermekeket figyelünk meg. Itt egy facepalm gif helye van.


És végül tehát amint kialakítjuk a kommunikációt a cicával, hogy ezáltal képes legyen kérni a dolgokat, kialakul egy nagyon szoros kötelék és bizalom is vele, mivel tudja, hogyan kommunikáljon, a kéréseire reagálunk, és ezen a ponton válik a cica egy olyan kis kedves lénnyé, mint egy olyan 1-2 éves baba, amely nagyon tud szaladni.

ápr. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%

Pont a fentebbit szerettem volna irni.

Nem annyi a macskatartas hogy kap enni meg dorombol.

Kapcsolatot kell vele erősíteni.

En szeretem, kutatom,a macska etológiat es a vadmacska viselkedést is.

Jatszunk,jatszva tanulunk,szavakra való reagalast,"most elég",gyere menjük",hangból,testtartásbol olvasni.stb.

Am tény,ha ezek nincsenek szerintem a macska igenis elmehet masik hazhoz,ahol több kedvesseget jobb etelt? ,jobb energiákat kap de ott akkor kezdetektől nem volt jo az összhang az eredeti gazdival.

A macskafélék ragaszkodása egy tágabb értelmű dolog mint a kutyaké.

A macskák ösztönösebbek, ellenben nem butábbak..stb stb stb

ápr. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%
És?? Gyakorizni is ráérünk, mint látható...:)
ápr. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim válasza:
100%
#24-es érti a lényeget. Kb 3 hónapja fogadtunk örökbe egy cicát. Egyformán etetjük a párommal, mert tudjuk hogy nagyon számít abban, hogy kihez formál kötődést. Eleinte csak a párom játszott vele aktívabban, és sokkal hamarabb fel is oldódott vele. Amint én is elkezdtem játszani vele, kereste a társaságom, rajtam feküdt éjjel, stb. A macska nem csak annyiból áll hogy megetetem aztán szarok a fejére, és elvárom hogy körberajongjon.
ápr. 11. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim válasza:
100%
Nem igaz, hogy a macska nem szereti a gazdáját, csak sokkal önálóbb és egoistább mint a kutya. A kutya feltétel nélkül szereti a gazdáját és ragaszkodik hozzá a macskánál ehhez sokkal több meló kell, de el lehet érni, és amikor a ház előtt vár rád, hogy hazaérj és eléd szalad na akkor elérted.
ápr. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 Balasa Bence ***** válasza:
100%

Sajnos ide is beözönlöttek az ostobák (tisztelet a kivételnek).


A macska másképpen fejezi ki az érzéseit, mint a kutya. Kész, ennyi.


Ez a marhaság meg hogy csak a biztonság és a kaja kell neki... az ilyen esetben az emberekkel (is lehet) valami.

Egy, ezen a nyáron 11 éves macskánk, és kettő kutyánk van (4-3 évesek).

A kutyáink a család összes tagjához odamennek, lefeküdnek. Mindenki eteti őket.

A macska is mindenkitől kap ennivalót, viszont hozzám, édesanyámhoz, nagymamámhoz megy csak oda szeretetet ADNI, mert mi hárman foglalkozunk vele a legtöbbet.


Úgy egy hete volt, hogy a testvérem nem tudta kitessékelni a macskát a garázsból, csak akkor ment ki, amikor én szóltam neki.

ápr. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!