Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megörököltem egy nyaralót,...

Megörököltem egy nyaralót, ahol van egy kijárós cica, de én a benti macskatartás híve vagyok, hogy kezeljem a helyzetet?

Figyelt kérdés
A cicát be lehetne hozni a városi lakásba, de jelenleg vesebeteg 10 éves cica mellé tudnám csak tenni egy 35 negyzetméteres lakásba, amit nem szeretnék reszkírozni. A másik opció az örökbeadás lenne, vagy az, hogy bebiztosítom neki a jelenlegi állapotot. Nem szeretném odaadni senkinek, mert egy nagyon jó cicáról beszélünk. A placcról annyit kell tudni, hogya környék szerencsére mentes az ostoba falusiaktól, az autóforgalom minimális, a cicát 2 naponta etetik, amikor nem vagyunk ott (de a szabadidőnk nagyrészét ott töltjük, tehát vannak hetek, amikor minden nap van kint valaki, sokszor kint is alszunk), és alapvetően nagyon nyugis környéknek tekinthető. Kutyák vannak, de legtöbbször pórázon, a cica pedig nagyrészt a telken dekkol. Kifutóba nem szeretném zárni. Arra gondoltam, hogy esetleg az egész telket lehetne körbevenni valami macskabiztos kerítéssel.Nem nagy a kert, de nem is kicsi, 600 negyzetmeternyi teruletről van szó. Kivitelezhető ez?

#kijárós macska
ápr. 4. 23:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
79%

Létezik macskabiztos kerítés, azzal próbálkoznék ebben az esetben. Aki eteti 2 naponta az be fog tudni menni?

Ennyire kinti cicát sokszor nehéz már átszoktatni bentire,de én is a benti tartás híve vagyok. Egy ivartalanítást mindenképp csinálnék, persze csak ha ott vagytok, hogy a lábadozás alatt tudd figyelni, segíteni.

ápr. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
83%
Egy kintre szocializálódott macskát berakni a négy fal közé, felér neki egy kínzással. A macskabiztos kerítés is kevés neki. Az egész telket bekeretezni vele hát nem olcsó muri. Én azt tudom tanácsolni, hogy békélj meg a helyzettel, ahogy mondod, nem vészes környék egyáltalán, valószínű jobb neki kint, max beszoktatod hogy bent is legyen. Bár én csak egy ostoba falusi vagyok, nem tudom számít e a véleményem. Igaz jelenleg Pesten élek, így már talán emberszámba veszel!
ápr. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
79%

Hát a kinti cica eddig kintre szocializálódott, és körbekerítés nélkül is megvolt, akkor itt annyira nincs kényszer ezen változtatni.


Továbbra is úgy kell tartani a cicát, ahogy eddig. Max ha gondolod, adj neki lehetőséget hogy bejárhasson a nyaralóba ha kíváncsi, vagy ha megtetszik neki a "bentlakás".


Ha nem tetszik neki, és elvan továbbra kint is, és eddig nem szökött el, most sem fog. Ha meg odébb akar állni, akkor ez van. Neki is lehet szabad döntése.

ápr. 5. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
83%

Nyugis környéken élünk, hatalmas rét, erdő, autóforgalom nem vészes. Kutyák kerteken belül.

6 év alatt egyszer lett a cicának balesete, most épp hetek óta bent lábadozik. Már jól van, de ultrahangvizsgálat miatt leborotválták a hasát és várom, hogy visszanőljön. Szegény nagyon sokat sír, hogy nem mehet ki. Reggel arra ébredtem, hogy ül.a fotel karfáján és néz ki az ablakon olyan igazi nagy honvággyal. Kezd begolyózni. Már több poharat összetört, megy az ablak felé. Nem lenne boldog örökre bezárva, pedig nagy a ház. De hol van nekem időm munka, háztartás, gyerek mellett arra, hogy a macskát szórakoztassam? Úgy érzem, mintha kalitkába zártam volna egy madarat. Nem jó neki. Szeretném biztonságban tudni, de nem boldog így. Az idős cicánkkal más a helyzet, mindig is nyugisabb volt, de most már el se megy a teraszról. Max.a garázs tetején napozik néha. Ő többnyire bent van, jól érzi magát bent, pedig 5 éves lehetett, amikor befogadtuk gazdátlan, kóbor cicaként.

ápr. 5. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
43%

"ostoba falusiak"


Én se kifejezetten rajongok ezen rétegért, de kérdező, rólad se mondható el a kérdésed alapján a túl nagy intelligencia....

ápr. 5. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
23%

Eddig is el volt kint, nem csinálnék vele semmit.

A saját macskám mellé meg biztos nem vinnék semmilyen rühes, leukózisos kinti macskát. Ki tudja milyen beteg, te meg bevinnéd a sajátodhoz..

Nagy macska mentés, a sajátodat halálra ítéled.

ápr. 5. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
61%

Eddig is elvolt kint, naná. Minden kinti macskának csak egyszer kell egy kutya vagy egy autó...... 🤦‍♀️


Kérdező, szerintem a macskabiztos kerítés jó ötlet, ha nem sajnálod rá a pénzt. Simán kivitelezhető, egyedül a kerítésközeli fákra kell figyelni, hogy kerüljön azokra is hálós szoknya, ne tudjon azokról sem kijutni (aztán vissza meg ne).

Jó látni, hogy vannak még felelősségteljes gazdik! :)

ápr. 5. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
17%
A macskabiztos kerítés egy jó marketing duma. Egyszer kell csak rájönnie hogyan mászik át rajta és már megy is ki. Mindenképpen a benti tartás a célravezető, ha ez nem megoldható, akkor csak rövid ideig, ameddig nem találtok neki befogadó családot. Esetleg menhely.
ápr. 5. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
40%

Az egész életét kint élte le! Szabad, korlátlan élete van! Oda megy ahova akar és élvezi a szabad életet! Borzasztóan önző dolog lenne szegény macskát bezárni négy fal közé, elvenni tőle a szabadságát egy emberi lénynek, mert szerinte az a jó...

Ez a macska boldogan elvan a kinti világban, köszöni szépen!

Macskakerítés? Ha ilyen sok felesleges pénzed van...

Amennyiben továbbra is kap enni rendszeresen - ahogy írtad - akkor hagyd békében tovább élni! Ne legyél önző!

ápr. 5. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 kürtőskalácska ***** válasza:
50%
Nem értem miért kéne örökbe adni vagy bezárni mert szerinted az neki jó mert nem jó!Gondolom én te is mész a városba jösz mész ,hát nem lett volna jobb ötlet téged is bezárni mert a szüleid úgy gondolták az neked jó.
ápr. 5. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!