Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Remeg a cicám. Mitől lehet ez?

Remeg a cicám. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
Itt feszik az ölemben, és érzem, hogy remeg. Nem dorombol, hanem mintha fázna. Folyton összerándul. Nagyon aggódom. Mitől lehet ez?
2010. okt. 28. 12:41
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Enyém is csinálja. A hangos dorombolása olyan halkká szelídül, hogy nem is hallani, csak kézzel érezni.

Aztán egyet szuszog, és abbamarad ez is: elalszik.

2010. okt. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én 2,5 hónapos cicám is csinálta egyszer. Ez nem olyan, mint amikor alszik, és álmában megrezzen. És nem is epilepsziás roham, hanem folyamatos gyenge, de határozottan láható (és ha az öledben van, akkor érezhető) remegés. Emellett bágyadt is volt a cica. Nem foglalkozott a játékaival és nem is evett rendesen. Csak üldögélt, vagy bújt hozzám dorombolva és próbált elaludni. Közben pedig remegett. Az állatorvos megmérte a lázát. Lázas volt, nem is kicsit. A láz jeleit nem érezni a cicákon, ezért gyakran nem is gondol rá az ember. Kapott lázcsillapító injekciót és tablettákat. Fertőző betegséget szedett össze - annak ellenére, hogy szobacica. Szóval a remegés esetén mielőbb dokihoz kell vinni.
2011. júl. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok. Újra elolvasva a hozzászólásomat, finomítanám azért az utolsó kijelentést.


A betegség után figyeltem egy darabig a cicát, és hát a remegés bizony nem múlt el. Na jó, nem remegett egész testében mint korábban, de a hátsó lábai azért elég gyakran remegtek, látszólag minden ok nélkül. Főleg reggeli közben, ami egy magmafajta kezdő macskatartó számára tényleg furcsának tűnik.


Mikor lefeküdt a monitor mellé, akkor is remegtek a lábai. Néha a mellsők is. Aztán magától felébredt, nyújtózott, ásított, és lustálkodott tovább - közben figyelve persze hogy mozdul-e valami, amire azonnal ráronthat :)


Egy tapasztalt macskatartó barátom csak annyit kérdezett mikor meglátta, hogy ismerem-e a kifejezést: megmacskásodott valakinek a lába. Na a kiscicámé éppen megmacskásodott :)

Azaz elzsibbadt. Ez a felnőtt macsekoknál is előfordul, de szerinte a fiataloknál gyakoribb. Főleg ha sokat alszanak.


Szóval az én tapasztalatom a remegésről: ha a macskának látszólag semmi baja, lebontja a házat, mászik a függönyön, rohangál mint egy bolond, játszik mindennel, ami megmozdul vagy zörög, nem hagyja hogy gépeljek a gyakorikérdések.hu-ra, karmol, harap rendesen, és a gyomra egy feneketlen zsák - de remeg néha a lába, akkor semmi baja.


Ha a macska gubbaszt, nem érdekli semmi, nem eszik, nem játszik, alig mozog, és emellett még remeg is, akkor orvoshoz kell vinni!

(Az én macskám a betegsége idején szokatlanul sokat bújt az ölembe. Dorombolt, és az ölemben próbált aludni. Esetünkben ez is furcsa, mert máskor erőszakkal sem tudom az ölemben tartani. Ez is lehet egy jel...)


A lényeg: nem egy-egy tünet számít, hanem a viselkedés. Ha egyik napról a másikra máshogy viselkedik az állat, nyomás orvoshoz! Ha csak furcsa dolgai vannak, akkor el kell fogadni: ő ilyen :)


(Másoknak ez talán evidens. A kezdőknek viszont remélem segítettem.)

2011. aug. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Enyémek is remegtek mind a 8. Amióta acanát meg animondát adok nekik azóta nem remegnek. Szóval valami tápanyaghiány volt szerintem.
2018. aug. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Ha a cica rosszkedvű, lassú, kedvetlen..stb. és remeg az legtöbb esetben a láz jele!

Ha fesztelen, jó kedvű akkor csak elgemberedett, ha alszik es neha neha megremeg közben akkor csak álmodik.

De persze lehet más miatt is.

A lényeg, hogy ha latod a cicán, hogy nincs jól (gubbaszt, kedvetlen, nem eszik, szokatlanul viselkedik - persze ezeket a jeleket csak az veszi észre, aki foglalkozik az állattal - akkor valószínűleg beteg. Ezért orvoshoz kell vinni. Vagy legalább felhívni egyet es elmondani a tuneteket. A mi felelossegunk ez.

2018. aug. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!