Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet a baj, kétségbe...

Mi lehet a baj, kétségbe vagyok esve!?

Figyelt kérdés
2 hete van nálunk egy 2 hónapos kiscica. Amikor elhoztuk elvittük az állatorvoshoz aki egészségesnek találta és kapott féreghajtót is. Nagyon eleven, és nagy evő kiscica viszont pár nap múltán ahogy hazahoztuk elkezdett menni a hasa. Visszavittük az orvoshoz aki azt mondta hogy még a férgesség miatt lehet mert az étvágyával meg a közérzetével nem volt gond. Ma reggeltől azonban már nem eszik, egy falatot sem és megy a hasa továbbra is. Látszik hogy beteg, a szőre csapzott és a szemei sem szépek, előjött a harmadik szemhéja. Holnap reggel visszük vissza az orvoshoz de nagyon ki vagyok idegileg. Két cicámat és egy nyuszimat vesztettem el az elmúlt fél évben ami nagyon megviselt és ezt a picit is nagy unszolás árán vettem magamhoz mert nem akarok végigmenni ezen a szörnyű betegség kálvárián újra. Ha ez a kicsi is elpusztul akkor biztos hogy soha többet nem veszek magamhoz állatot.
2010. nov. 1. 21:00
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
nem lehet hogy váltja a fogát?
2010. nov. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:

Ne itasd tovább tehéntejjel és ne tedd hideg/huzatos helyre.

Jah és 2 hónapos kismacseknak még az anyjánál lenne a helye.

2010. nov. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
10 hónapos, már azt mondták elhozhatjuk, mert már el van választva... Tehéntejjel természetesen nem itattuk soha, ennyit mi is tudunk, csak egy kis macskatejet kapott de már azt sem. A fogváltáson én is gondolkoztam de az biztos nem járna ilyen súlyos tünetekkel.
2010. nov. 1. 21:52
 4/28 A kérdező kommentje:
vagyis 10 hetes, hülyeséget írtam, bocsi...
2010. nov. 1. 21:57
 5/28 anonim ***** válasza:

Szegény! Nem irigyellek a kálváriád miatt! Kitartás, biztos nem fog elmenni ő is!

Figyelj, ha hasmenése van a legfontosabb a sok víz, nehogy kiszáradjon. Nem tudom van-e otthon fecskendőtök, de azzal kéne adagolni a vizet neki, ha esetleg van széntablettátok, akkor azt is bele kéne áztatni a vízbe amit megitattok vele, és akkor eláll a hasmenése! A hasmenés elég ok a csapzottságra, levertségre.

Nézd meg mennyire van kiszáradva a cica, "csípd" össze két ujjaddal a bőrét, húzd picit felfelé és engedd el. Ha lassan áll vissza az alap helyzetbe, akkor nagyon ki van már száradva! Ínyét is nézheted, ha fehér, az sem jó jel (rózsaszínnek kell általában lennie).

Nem lehet, hogy megrágott valami mérgező növényt? Sajnos a piciknél ez előfordul. Holnap pedig minél előbb juttassátok állatorvoshoz!

Kitartás, drukkolok!

2010. nov. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
az én cicámnak is ment a hasa amikor váltotta a fogát
2010. nov. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Köszi! Még annyira nincs kiszáradva mert tegnap este még evett, meg délelőtt ivott macskatejet. A mérgezést nem tartom valószínűnek, nincsen számára elérhető helyen semmilyen növény és ez a hasmenéses állapot már sajnos 1 hete fenn áll. Lehet hogy lelkiismeretesebb orvoshoz kellett volna vinnünk aki nem intézi el egy kézlegyintéssel a hasmenést amikor mondtuk neki. Nem tudom mi lesz, de annyira rossz hogy mi mindent megteszünk az állatainkért mégis mindegyik megbetegszik és itthagy. Más pedig aki le se sz*rja mi van a macskájával, nem eteti, nem oltatja, azoknak semmi baja. Olyan igazságtalan.
2010. nov. 1. 22:12
 8/28 anonim ***** válasza:

Próbálj olyasmit etetni, amire a macskák szervezete évmilliók óta specializálódott:

catnutrition.org

2010. nov. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
Ez nem a fogzással van összefüggésben, az tuti szerintem. Mivel eteted egyébként a cicádat?
2010. nov. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Amióta felütötte a fejét a hasmenés azóta royal canin babycat-et kap ami nagyon fiatal cicáknak van, direkt azért kapta ezt mert ezt javasolták hasmenéses tünetekre. Én sem hiszem hogy köze lenne a fogzáshoz, attól még nem kéne ilyen rosszul kinéznie, ha valaki ránéz egyből látja hogy nem egészséges.
2010. nov. 2. 01:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!