Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet a baj, kétségbe...

Mi lehet a baj, kétségbe vagyok esve!?

Figyelt kérdés
2 hete van nálunk egy 2 hónapos kiscica. Amikor elhoztuk elvittük az állatorvoshoz aki egészségesnek találta és kapott féreghajtót is. Nagyon eleven, és nagy evő kiscica viszont pár nap múltán ahogy hazahoztuk elkezdett menni a hasa. Visszavittük az orvoshoz aki azt mondta hogy még a férgesség miatt lehet mert az étvágyával meg a közérzetével nem volt gond. Ma reggeltől azonban már nem eszik, egy falatot sem és megy a hasa továbbra is. Látszik hogy beteg, a szőre csapzott és a szemei sem szépek, előjött a harmadik szemhéja. Holnap reggel visszük vissza az orvoshoz de nagyon ki vagyok idegileg. Két cicámat és egy nyuszimat vesztettem el az elmúlt fél évben ami nagyon megviselt és ezt a picit is nagy unszolás árán vettem magamhoz mert nem akarok végigmenni ezen a szörnyű betegség kálvárián újra. Ha ez a kicsi is elpusztul akkor biztos hogy soha többet nem veszek magamhoz állatot.
2010. nov. 1. 21:00
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
22:43: Hát akkor hadd kínlódjon a Royal Canine-al, nehogy megnézd a linket, amit adtam.
2010. nov. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

De nem érted meg hogy nem az a legnagyobb problémám hogy mivel etetem később???? Most nagyon beteg és nem eszik semmit, ez az első számú probléma. Amúgy a royal canin nem szokott kínlódás lenni a macskáknak..

Voltunk ma az orvosnál és kapott infúziót, antibiotikumot meg széntablettát de nem javult reggel óta semmit. Picikét eszik, meg iszik is de a hasmenése nem enyhült és ugyanolyan bágyadt mint volt, rossz nézni. Azt mondta az orvos hogy ha nem javul akkor széklettenyésztést kell csinálni. De aggódom mert ő még nagyon pici és mennyi ideig bírja egy ilyen pici cica evés nélkül? Maximum pár napig.

2010. nov. 2. 17:13
 13/28 anonim ***** válasza:

"nem eszik semmit, ez az első számú probléma ... Picikét eszik, meg iszik is"


Igazad van. Majd ha el tudod dönteni, hogy eszik vagy sem, akkor olvasd el.


Csak az esetben, persze, ha a "picikét eszik" az igaz. Mert a catnutrition.org-on leközölt étrend éppen azoknak a macskáknak való, akik már túl vannak a Royal Canin-os, meg mindenféle gyógyszeres kúrán, és mégse javult a hasmenésük. Meg azoknak, akiket a gazdáik nem akarnak mesterséges étrendnek, és gyógyszerezésnek kitenni, hanem egyből a helyes étrenddel gyógyítanak.

2010. nov. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
Ez nem az étrend miatt van... Én valamilyen vírusos fertőzésre (FIP, lukózis, FIV) gyanakszom. :S Miért nem vizsgálta még ki az orvos? A hasa nincs megduzzadva? Lázas? Mindenesetre remélem nincs igazam, mert akkor sajnos nem sok remény van. :(
2010. nov. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
Az hogy picikét evett azt jelenti hogy egy kis húslevest... Én nem akarok a legrosszabbra gondolni, az állatorvos megmérte a lázát és nem lázas, a hasa nincs felpuffadva, de igaz, nagyon le van fogyva.
2010. nov. 2. 18:47
 16/28 anonim ***** válasza:
Kérdező: a magyarral, vagy az angollal van gondod?
2010. nov. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Tényleg, amúgy, mi van, ha a kérdező nem olyan perfekt angolból? Akkor meg hiába linkelgeted itt az angol nyelvű oldalakat. Étrenddel megszüntetni meg nem lehet egy olyan problémát, ami nem az étrend miatt alakult ki...
2010. nov. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Akkor, b*zd meg szól, hogy monjam már meg ugyan, mi a rák az, amitől a macskája meggyógyulhatna. Én ezt etetem hónapok óta, és a macskám kivirult. Ennyi. Csá.
2010. nov. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Nincs gondom sem a magyarral sem az angollal, de nincs most kedvem olvasgatni. És fejezd be a kötözködést, nem vagyok kíváncsi több válaszodra. Utolsó! Neked csak annyit mondanék hogy remélem nem volt még beteg kicsi állatod mert akkor nem vicceskednél ezzel.
2010. nov. 2. 21:26
 20/28 anonim ***** válasza:

Nem értem mit kell itt tukmálni azt a rohadt catnutrition.org-ot, oké, egyszer belinkelted, láttamoztuk, köszönjük szépen, tényleg érdekes, és örülök hogy a cicád kivirult tőle, nekem a Royaltól meg az Orijentől virult ki (egyébként az Orijen is a természetes étrend leutánzásának az elvét hirdeti). Ennyi.


Kérdezőnek: elég nehéz így látatlanban megmondani hogy mi lehet a baj, de tuti hogy ez nem táp-probléma (nekünk is volt ilyen problémánk,a mi cicáink 8 hetesen kerültek hozzánk menhelyről, sajnos ilyenkor még érzékeny az emésztőrendszerük, de nem voltak bágyadtak, ettek rendesen,nem volt csapzott a szőrük, és nekünk a babycat megoldotta a gondot). Hasi ultrahangot kéne szerintem végezni,ha az negatív, akkor székletvizsgálatot, lehet bekapott valami bacit,vagy giardiát, de sajnos az is lehet hogy valami komoly gond van pl FIP...Jobb helyeken a komolyabb fertőző betegségeket pár perces gyorsteszttel ki tudják szűrni.

Kijárós a cica? Ugye tudod hogy addig nem szabad kiengedni egyedül amíg nincsenek meg az oltásai?

2010. nov. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!