Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen az ha valaki allergiás...

Milyen az ha valaki allergiás a macskaszőrre?

Figyelt kérdés
Anyum mondja mindig hogy allergiás rá, a kutyaszőrre is, de semmi baja szerintem... 3 macskánk van, csupa macskaszőr mindig minden. Kutyánk is van (hosszú szőrű), anyum fésüli mindig. Semmi baja. Vagy létezik hogy allergiás rájuk de még sincs látható baja? Nekem furcsa...
2009. szept. 30. 10:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Aki allergiás, annál mindenféle tünetek jelentkeznek, ha közel van az adott állathoz: orrfolyás, tüsszögés (nekem ez a kettő van) szemvörösség, szemviszketés, köhögés, esetleg kiütések. Vagy a fentiekből az összes, esetleg csak egy tünet, vagy néhánynak a kombinációja.

Ha valakin nem jön ki ilyen tünet(legalább egy enyhén észlelhető), akkor az nem allergiás az adott állatra (nem konkréttan a szőrre allergiás az ember egyébként, még a szfinx macska-a csupasz- is kiválthat allergiát...)

2009. szept. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A macskára én is allergiás vagyok de nem mindig jön ki, valamikor pedig ugyan annyi érintezéstől sokkal erősebbek a tünetek. DE általában nagyon hamar elmúlnak, főleg ha rásegítek egy kis kálciummal, ugyhogy nem látványos és folyamatos az allergiá, lehet anyudé sem és ezért nem látszik. Ettől függetlenül van macskám aki az ágyamban (is) alszik ugyhogy lehet ezzel együtt élni. :-)
2009. szept. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Allergiás tünetek: szem- és orrviszketés illetve könnyezés, orrfolyás, esetleg tüsszögés, súlyosabb esetekben bőrkiütés.
2009. szept. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!