Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassam le a cicámat?

Hogyan szoktassam le a cicámat?

Figyelt kérdés

Körülbelül 2-3 hónapos kiscicáról lenne szó.

bent tartjuk a házban, de mivel kertes időközönként kiengedjük.

Viszont állandóan bekakil, bepisil, nem nyávog, nem kérezkedik.


A másik pedig hogy mivel bent alszik a házban, vagy székes vagy az ágyamon alszik.Viszont eléggé kellemetlen ez.Szeretném róla leszoktatni.Hogyan tehetném meg?Most is az ágyon van 3szor tettem le és mégis visszamászik.


2010. nov. 7. 22:10
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

köszönöm válaszod!!

Ennek viszont örülök hogy a cica ezekszerint szeret minket, csak féltem őt is, hisz örökké nem aludhat mellettem.

2010. nov. 7. 22:53
 12/17 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy ha nincs otthon folyamatosan valaki, aki ki tudja engedni a cicát, akkor tegyetek be neki almot, mert a macskák annyira sosem lesznek fegyelmezettek, mint a kutyák, hogy órákig visszatartsák, amíg valaki végre hazamegy és kiengedi őket.
2010. nov. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Nekem sok befogadott kiscicám volt, és mindegyik elsőre tudta, hogy mire való az alom. Tehát tegyél be almot, ha nem akarod állandóan lesni, hogy mikor kell neki a dolgát végezni. Az ágyra mászásról nagyon nehéz lesz leszoktatni, szerintem nem is fog menni. A macska ilyen. Velem néha 5-6 macska alszik és soha semmi bajom nem volt tőlük. De én is oltatom, féregtelenítem, bolhátlanítom őket.
2010. nov. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Ja, és sokat segít a kikéredzkedés kialakításában, ha figyelitek a cicát, és amint elvégezte a dolgát, visszaengeditek a házba. Ha akarata ellenére félórákra/órákra kint ragad egyedül, akkor esze ágában nem lesz kikéredzkedni, inkább sutyiban elvégzi odabent a dolgát. :)
2010. nov. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Ha a cica többnyire bent van a lakásban, mindenképpen érdemes macska WC-t alommal egy félreeső sarokba betenni. Azt viszont rendszeresen takarítani kell. Nekem kettő cicám van a lakásban, nem kijárósak, de ahogy hozzánk került 7 hetes korától, első pillanattól csak az alomba járt wc-re, pedig két szintes nagy házban lakunk, ő mindig tudta, hogy a ház melyik részén van az ő illemhelye. Soha egyikük sem pisilt, kakilt máshova. Így, hogy a Tiétekkel már többször történt ilyen "baleset", lehet, hogy nehezebb lesz rászoktatni. Persze ehhez vállalni kell a macskaalom megvásárlásával járó költségeket és a macska wc takarítására fordított energiát. Ha már egyszer az ágyra szokott, onnan már nem nagyon lehet leszoktatni, legfeljebb kicsukni a szobából, de akkor lehet, hogy erőszakosan nyávogni, kaparni fog, míg be nem engedik. Nálam a két cica közül csak az egyik akar mindig az ágyamon aludni, arra már rászokott, hogy csak a lábamnál feküdjön, de nekem így sem kényelmes, mert csak nem tudok úgy forgolódni éjszaka, ahogy az jólesne.
2010. nov. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Én vettem az enyémeknek cicaágyat is, de soha nem akartak abban feküdni.
2010. nov. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
A macskák öntörvényűek,ezt el kell viselni...
2010. nov. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!