Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nézzetek be ide kérlek! Ugye...

Nézzetek be ide kérlek! Ugye nem lehet komoly baja a cicámnak?

Figyelt kérdés
Tegnap estére már nem bírt megállni a hátsó lábain és csak vonszolta maga után őket.:( Én most nem vagyok odahaza, anyukám mondta ezt a telefonban. Nagyon megijedtem, mert eszembe jutott, hogy gerincérülés okozhat olyat, hogy egy állat csak vonszolni tudja a hátsó lábát. A lényeg, hogy a cicát anyukám bevitte az éjjeli állatorvosi ügyeletre, ahol a doki megvizsgálta a cicát és azt mondta, hogy trauma nem érte az állatot és fájdalmai sincsenek. Az a véleménye, hogy a cica most kezdett tüzelni és nála ilyen furcsa testtartással jár... azonban nem tudok teljesen megnyugodni, mert egyrészt még életemben nem láttam ilyet, hogy tüzelő macska húzta volna maga után a lábát másrészt meg túl kicsi még ez a macska ahhoz, hogy tüzeljen szerintem (nincs még egy éves szerintem). Anyukám azt mondta, hogy holnap elviszi a saját állatorvosunkhoz is megnézetni. Egyébként eszik-iszik rendesen, alomba piszkít, ahogy szokott..stb. Még mindig csak arra tudok gondolni, hogy a gerincével történt valami, pl leesett valahonnan, ilyesmi:(
2010. nov. 17. 15:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Szia! A macska simán tüzelhet. Az én macskám már mikor betöltötte egy az egy éves kort már szült egyszer, és a doki is azt mondta hogy ivartalanítani is már 6hónaposan lehet vinni a macskákat, mert kb. akkor tüzelnek először.
2010. nov. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

fél évesen?:O Ezt nem is tudtam...

De nem is ordít mint a többi eddigi macskám, azok úgy ordítottak mikor tüzeltek mint egy csecsemő!

2010. nov. 17. 16:08
 3/16 anonim ***** válasza:
Nekünk is volt ilyen és a macska féregtelenítőt kapott mert valami féreg megtámadta az idegrendszerét. Helyrejött azóta nem volt gond. Még soha nem hallottam erről de nálunk ez volt, nem tudott felállni és ő is csak vonszolta magát!
2010. nov. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan soha nem volt macskám de a kutyámnál jelentkeztek ilyesfajta tünetek (kan volt). Nem akarok rád ilyeszteni, csak elmondom hogy mivolt, hátha ez a baja. Egyik nap ő is húzta maga után a lábát, ami gyanús volt, elvittük orvoshoz, ahol nem mondtak túl sok jót. Aztán elvittük röntgenezni ahol látszott hogy a tarkólyánál a csigolyák hullámosan jönnek, nem egyenes (aminek lennie kéne) Csak éveken át tartó műtét sorozattal lehetett volna kezelni, de akkor sem jött volna teljesen rendbe. Ezért inkább a könnyeb utat választottuk: elaltattuk. Születési rendellenesség volt :(
2010. nov. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

2.: július óta kétszer is volt féreghajtva a cica, mellesleg soha nem jár ki.

3.: nagyon sajnálom a kutyát:(

Várok még válaszokat, köszönöm az eddigieket!

2010. nov. 17. 16:45
 6/16 anonim ***** válasza:

A hátsó lába vagy a tappancsa nem sérült meg? Az én cicámnak volt olyan,hogy a körménél mégvágta egy nagyon picit valami, szinte észrevehetelen volt a seb,és ő is úgy ment mintha a gerince sérült volna meg és el is bújt a házban,gubbasztott nagyon,én meg halálra rémültem.

Kicsit megnyugodott, előjött és akkor már csak bicegett egy kicsit és kapott szurit.

Nézd meg,hátha valami hasonló gondja van.

A legjobbakat.

2010. nov. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
A körmeit tényleg feltétlen meg kell vizsgálni. Nem tudom szoktátok-e neki vágni, de a benti cicáknak még akkor is kell néha, ha van a házban karomkoptató.
2010. nov. 17. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Az én egyik cicám már 4 és fél hónaposan ivarérett volt...Ilyen is van, nem is kevés. Mindenesetre én kétlem hogy tüzeléstől lenne (14 éve tartok cicákat). Mindenképp nézeds meg más orvossal. És még valami: olvass el pár szakkönyvet, hogy jobban fel legyél készülve. Pl. Caroline Davis- Macskatartók nagykönyve (Alexandrában kapható). Kérheted karácsonyra, nagyon érdekes könyv (még elsősegély is benne van!)
2010. nov. 18. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
A cica járása egyre javul időközben, anyukám tegnap felhívott, hogy már nem vonszolja maga után a lábát, már nagyjából normálisan megy, eltipeg... az étvágya amúgy kitűnő, betegségnek, levertségnek semmi nyoma... nagyon fura ez az egész és pláne hogy még az ügyeletes is azt mondta kedd este, hogy nincs sérülés, trauma. nem értem. Olyan jó lenne, ha meg lehetne kérdezi tőle, hogy mi történt, amiért így jár?:)
2010. nov. 18. 10:45
 10/16 anonim ***** válasza:
Mit eszik? Házikaját? Ilyen idegrendszeri tüneteket okozhat súlyosan A vitamin hiányos étrend is. (Ld.: Orijen ausztráliai ügye)
2010. nov. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!