Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nézzetek be ide kérlek! Ugye...

Nézzetek be ide kérlek! Ugye nem lehet komoly baja a cicámnak?

Figyelt kérdés
Tegnap estére már nem bírt megállni a hátsó lábain és csak vonszolta maga után őket.:( Én most nem vagyok odahaza, anyukám mondta ezt a telefonban. Nagyon megijedtem, mert eszembe jutott, hogy gerincérülés okozhat olyat, hogy egy állat csak vonszolni tudja a hátsó lábát. A lényeg, hogy a cicát anyukám bevitte az éjjeli állatorvosi ügyeletre, ahol a doki megvizsgálta a cicát és azt mondta, hogy trauma nem érte az állatot és fájdalmai sincsenek. Az a véleménye, hogy a cica most kezdett tüzelni és nála ilyen furcsa testtartással jár... azonban nem tudok teljesen megnyugodni, mert egyrészt még életemben nem láttam ilyet, hogy tüzelő macska húzta volna maga után a lábát másrészt meg túl kicsi még ez a macska ahhoz, hogy tüzeljen szerintem (nincs még egy éves szerintem). Anyukám azt mondta, hogy holnap elviszi a saját állatorvosunkhoz is megnézetni. Egyébként eszik-iszik rendesen, alomba piszkít, ahogy szokott..stb. Még mindig csak arra tudok gondolni, hogy a gerincével történt valami, pl leesett valahonnan, ilyesmi:(
2010. nov. 17. 15:59
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Házikaját?

hmmm...

Alultasakos Kitekatot kap, száraz Friskies indoor cat száraz tápot illetve 2 naponta szín nyers csirkemellfilét...

Amúgy a cica most már teljesen normálisan megy.

2010. nov. 19. 10:04
 12/16 anonim ***** válasza:

Ez tényleg A vitamin hiányos étrend (többek között).

Az A vitamin forrása a máj, amit a jelek szerint nem adsz.


Ha a táp mellett 2 naponta fehér húst adsz, vele kb. azonos mennyiségben, akkor a macskád az A vitaminon kívül a következő tápanyagokból kap még 30-50%-al kevesebbet az ideálisnál:

- taurin (koncentrált forrása a szív, a táphoz hozzáadják)

- kalcium (csontok)


Az egér húsához legkevésbé hasonló csirkemell helyett vörös húst adj (csirke comb), és 1 rész hús mellett etess még kb. 1/3 nyers csontot (kalcium), 1/5 csirke szívet, és 1/10 csirkemájat. Nem ártana valami macska multivitamint sem etetni, hamár ilyen arányban etetsz nyershúst.

2010. nov. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Jajjj, csak nem megint a catnutrition.org-mániás válaszoló?:)


Kérdező! A friskes meg a kitekat nem épp a legjobb választás (bár a házikosztnál tényleg jobb) Royal canin, acana, orijen, hills, select gold, stb, ezek azok a tápok amikkel tényleg érdemes etetni, lehet elsőre drágának tűnik, de sokkal olcsóbb mint a többi kommersz macskatáp, ha a napi etetési költséget nézzük. Már itt több kérdés is volt ezzel kapcs, ha rákeresel kidobja.

2010. nov. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Utolsó: "catnutrition.org mániás"?

Ha ezen azt érted, hogy én az ő receptjük alapján etetek-e nyers húst, és hogy a saját jó tapasztalataim alapján ajánlom-e mindenkinek, akkor igen.


Határozottan jobb érzés olyan ételekkel etetni a macskát, ami a természeteshez a lehető legközelebb áll, mint - ahogy te teszed itt - marketing prospektusok alapján tájékozódva "prémium tápnak" feltüntetni és ajánlgatni olyan táp márkákat, amiket a beléjük fektetett szponzori pénzeken kívül semmi sem különböztet meg a kommersz tápoktól.

Rossz lesz szembesülnöd a valósággal, de hőn ajánlott * "prémium" tápjaid (az Akana, és az Orijen kivételével), ugyanazokban a bérmunkás üzemekben, ugyanazokból a kínai alapanyagokból készülnek, mint az általad oly mélyen lenézett kommersz tápok.

Bizonyíték erre, hogy együtt buktak a kommersz tápokkal a kínai melamin botrányon, és tömegesen hívták vissza a tápjaikat - beleértve az állatorvosok által osztogatott "gyógytápjaikat" is.


Netán azt állítod, hogy az orvostudomány elérte a csúcspontját, és ma már pontosan tudjuk, mi kell a macskának egér helyett? Sőt, hogy ezt tökéletesen sterilizált alapanyagokból reprodukálni tudjuk?

Szinte tegnap volt, amikor a tápgyártók ugyanezt állították, a hozzád hasonlók kajálták a marketinget, a macskáik pedig sorban vakultak meg a taurinhiánytól - az állatorvosok meg lelkesen minősítették a hiánybetegséget "születési rendellenesség"-nek.

Honnan tudod, hogy a ma macskáinak tömegbetegségei, a húgykő, a diabetesz, a bélbetegségek nem azért aratnak, mert a kényelmünk érdekében olyasmit etetünk a macskával, aminek köze nincs a természetes étrendjéhez?


Végtelen önteltség lenne a tápok múltjának ismeretében (aminek nem ártana egyszer utánaolvasnod - én megtettem) azt állítani, vagy csak sejtetni is, hogy ma már mindent tudunk a macska helyes étrendjéről, és teljes értékű, kényelmesen etethető mesterséges ételeket tudunk a számára előállítani. Ez marketing szempontból megengedhető, mert jól jövedelmez, de nem a macska érdekeit szolgálja, hanem a táp multikét.

Egyetlen táp gyártót ismerek, aki a maga részéről közvetve bevallja, hogy milyen keveset tudunk még: az Orijen. Ők nem kockáztatnak, hanem igyekeznek megőrizni a tápjukba tett nyersanyagok eredeti tápanyag tartalmát, ahelyett, hogy tökéletes sterilizálással eltávolítanák azokat, és megpróbálnák reprodukálni a gyártás végén. Ezzel szinte egyedül állnak. Emiatt ez az egyetlen általam valóban prémium tápnak tekintett márka. A többi ment a levesbe a kínai melaminnal üggyel együtt.

2010. nov. 22. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Én speciel pont Orijennel etetek, de etettem már évekig Royallal és Hill'sel is, ha annyira rosszak lennének, nem úgy néznének ki a macskáim, ahogy. Pl ha nem lenne a royal babycatje nem tudom mivel etettük volna a 7 hetes árva kicsiket, hidd el próbálkoztunk mi a hússal meg a vitaminpasztával is, sikertelenül, f*stak mindentől. A royaltól kb 2 hét alatt vagy negyed kilót szedtek magukra, csillogott a szőrük, meg amit akarsz.

Azért azon is érdemes elgondolkodni, hogy a természetben, a természetes táplálékokkal és környezetben a macskák átlagéletkora 4 év, a csúnya egészségtelen tápokkal (nomeg persze biztonságos környezetben) nem ritka a 18 éves macska sem.

2010. nov. 22. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes választ a macskatáplálkozásról, de nem gondolom, hogy helytelenül táplálnám a macskámat. A kicsi mellett van egy 4 évesem is, őt is ugyanígy etetjük, ahogy a kicsit, mindkettő kap még a színhús mellett tejet, tojást, gyümölcsjoghurtot is, mert szeretik. Az állatorvos is mondta, hogy jól etetjük őket, szóval nem hiányos a macska táplálkozása. Mindkettőnek fényes gyönyörű a bundája és tiszta, csillogó a szeme. A cicával egyébként már minden a legnagyobb rendben. Köszönöm a választ mindenkinek.
2010. nov. 22. 09:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!