Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mitől lehet az, hogy az 5...

Mitől lehet az, hogy az 5 hónapos lakásban tartott cica ugyan az alomra pisil, de képtelen oda kakálni?

Figyelt kérdés
A kaki mindig az alomtálca mellé sikerül. Az alomtálcát nem mostuk vegyszerrel. A tenyésztőnél a legolcsóbb teszkós alomra lett szoktatva a macska, mi is azt használjuk hozzá. Nemteszkós alomba nem hajlandó pisilni sem. Más macska nincs a lakásban. Próbáltuk a Catnip nevű helyreszoktató sprayt, de nem vált be, nem vonzza a macskát. Próbáltuk a problémás helyekre fújni a Macsakriasztó(narancsolajos) sprayt, de az sem zavarja a macskát.
2010. nov. 23. 09:49
 1/9 anonim ***** válasza:
hát ha nem változik szeinrem rakjatok egy papirt vagy egy rossz törcsit az alom alá...vagy nagyobb alomtálat amilyen kényelmes neki!
2010. nov. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Nekem két cicám van akiket 2 hetes koruk óta nevelünk. Eleinte be kellett rakni őket az alomtálcába, hogy megjegyezzék a dolgok helyét. Így manapság már hiába van változtatva az alom helye, tudják mit kell tenni. Sajnos a fiú a vehemensebb. Addig kapar és helyezkedik míg időnként mellé rakja a felét a nem kívánatos tartalomnak. Talán megoldás lenne ha figyelnéd egy ideig minden mozdulatát, és belesegítenéd a cicát az alomba. Lehet h pár alkalommal felette is kell állnod, de segíteni fog.
2010. nov. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hím vagy nőstény?

Nálunk 2 külön nemű cica van, 2 alomtállal, több mint 10 éve. A nősténnyel sosincs gond mert amelyik alom tisztább vagy frissebb abba megy intézni a dolgát, viszont a hím az mindig válogat.Az egyikbe jár pisilni a másikba nagy dolgát végzi.Elötte és utánna is sokáig áskálódik, kapirgál és sokszor az alomtál szélére "áll/ül" fel és onnan potyogtat(a tál kb. 5 cm magas és stabil).

Szerintem piperkőc lehet a tied is.

Próbálj nagyobb alomtálat szerezni vagy tegyél neki több sódert.Valami baja biztosan zavarja a wc-jével kapcsolatban, nem hobbiból tojik mellé.

Megpróbálhatod a "gyorsan befordítom a seggét" dolgot, de félő hogy megilyed és még több gondod lesz vele a későbbiekben.

2010. nov. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Hangaga válasza:
Próbáld meg kicsit arrébbhúzni az alomtálcát, amerre a kaki szokott lenni
2010. nov. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Valami biztosan zavarja a wc-jével kapcsolatban, nem hobbiból tojik mellé / és megijed"

Bocsi! Siettem!

2010. nov. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha másképp nem megy, ahogy előttem is javasolták: tegyél oda hosszabításnak egy kisebb tálcát, amibe rakjál papírt és a végén csomag, eldobás, "oszt' annyi" :)) Nekem is két cicám van pár hete, azóta van két alomtálca: össze-vissza használják, de nem merem megszüntetni a kettőt, mert akkor hátha mellémennének.
2010. nov. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is a srácok az egyik tálcába végzik a kicsi, másikba a nagydolgukat. Szerintem vegyél két alomtálcát, illetve a mostanit cseréld tágasabbra.
2010. nov. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
az én cicám is ezt csinálja, mindig mérnöki pontossággal az alom mellé termel.
2010. nov. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszadók!


Nagyon köszönöm a sok hasznos és értelmes segítséget, információt, hozzászólást! :)

A dolog végül úgy oldódott meg, hogy a kis kandúrkánk Szenteste varázsütésre szobatisztává vált. :)

Azóta minden dolgát a cicaWcben végi el. :)


Ki érti ezt? :)))

Hiába a macskák már csak ilyenek. :)

2011. jan. 8. 08:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!