Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskasimogatás után mindig...

Macskasimogatás után mindig megmossátok a kezeteket?

Figyelt kérdés

Ha benti a macska.


(Én mindig megmosom)


2010. dec. 1. 13:34
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%

14:08-as


Csak hogy tudd, a kutya/és az ember-/sz*r ami az utcán díszeleg, szépen elporlad, a levegőbe kerül és te belélegzed. Na ehez mit szólsz? Szerintem szerezz be egy gázállarcot.

Esetleg az a férfi akivel kezet fogsz, lehet hogy nem sokkal azelőtt a p*csét fogta a wc-n, aztán meg nem mosott kezet, ki tudja, vagy lehet hogy a taknyos orrában turkált, amiben hemzsegnek a bacilusok, vagy olyan rejtett bőrbetegsége van amit simán elkapsz. Esetleg utazol a buszon, vagy mész az utcán, és rádköhögnek, és holnap már lázasan feküdhetsz otthon, sőt, talán még TBC-t is elkaphatsz. Esetleg betérsz egy kajáldába, mi a garancia rá hogy rendesen elmosták az edényeket, megfelelően tisztán tartották az ételt? lehet hogy a legyek telesz*rták, és észre se veszed.

Úgyhogy elsősorban az emberektől tartsd távol magad, mert azoktól aztán tényleg többszáz féle betegséget elkaphatsz.

2010. dec. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%

14:08-as te nagy állatszerető lehetsz, ha így közelíted meg a kérdést.

Amit a fenti kommentező leírt abban teljesen egyetértek.

Láttam én már olyan embert, aki tenyérbe tüsszentés után, válogatott a zsemlék között és nem a fogóval, vagy neylon zacskóval tette. Lehetne órákon keresztül érvelni, de csak meddő vitatkozás lenne, mások megsértésével és így teljesen eltérnénk a kérdező egyszerű kérdésétől.

2010. dec. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
Kedves hozzászólók! Nem az az állatszeretet hogy egy ágyban alszok velük, egy tányérból eszek velük. Tapasztalatból írtam amit írtam. 6 éves koromban olyan fertőzést kaptam el macskatól amiből alig tudtak kigyógyítani. Mindenki úgy intézi az ilyen dolgait ahogy akarja. Az állat az állat, akármennyire is szeretjük őket. Sőt,ha egy ágyba fekszetek vele akkor is állat marad...
2010. dec. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdezhetem hogy pontosan milyen betegséget kaptál el macskától? Milyen tünetekkel járt? És hogy sikerült elkapnod? Nem akadékoskodni akarok, komolyan érdekel, mert már sokszor hallottam ilyen rémtörténeteket, de a konkrét betegséget eddig még senki sem nevezte meg, innentől kezdve meg erősen olyan szaga van a dolognak hogy az orvosok csak ráfogják a macskára a dolgot.

Előre is köszönöm a válaszodat, tényleg érdekel.

2010. dec. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
55%
Míg kisebb voltam, nem mindig mostam meg, de mióta rokonom a kaukázusi juhászától olyan férget kapott, hogy meg kellett a máját műteni, mert a féreg beleköltött, azóta mindig megmosom. A rokonom tényleg nagyon beteg volt. A szőrétől kapta el, hogy simogatta, mert a férje gondozta a kutyát, ő csak simogatta. Ja, és amúgy jól tartott kutya volt.
2010. dec. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%

16:58


Hát annyira nem lehetett jól tartott kutya, ha a párszáz forintos féregtelenítőt b*sztak megvenni szerencsétlennek. Így jártak.

2010. dec. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
Sosem szoktam. Együtt is alszom vele, nagyon jó illatú és gyönyörűen csillog a szőre. Mikor megsimogatom egyáltalán nem érzem, hogy koszos lenne utána a kezem.
2010. dec. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
Én "csak" alomtakarítás után és evés előtt mosok kezet, ha macskáról van szó. Ezen kívül nem érdekel, viszont ezt a kettőt nagyon komolyan veszem. Tudom, hogy máskor is kerülhetnek rám bacik, de valahogy ez a heppem. Egyébként meg együtt alszok vele, de a kaja az szent =)
2010. dec. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

ma 17:07


Nem sajnálták a féregtelenítőt a kutyától, minden évben kapott az oltással, súlyához mérten.

2010. dec. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

ma 19:37


Aha, a gond csak az hogy egy kutyát nem évente kell féregteleníteni, hanem kb három havonta...

Illetve ha erdő-mező közelében él vidéken, ahol vadon élő állatokkal (rókák, patkányok,egerek, stb) is kapcsolatba kerülhet, plusz specializált féreghajtókra is szükség lehet. A férgesség kockázatát növeli ha az állat nyers húshoz, konyhai hulladékhoz jut.


"A kifejlett bélférgek közvetlenül nem terjednek át az emberre. A terjedés mindig csak a férgek petéinek vagy lárváinak egy közbeeső terjesztő általi átadásával történhet. Ez a közbeeső terjesztő éppen úgy lehet az ember által elfogyasztott növény, mint állati hústermék."


Tehát levonhatjuk a megfelelő következtetést, a kérdezőt érdeklő vonatkozásban: benti macskától, aki nem érintkezik vadon élő állatokkal, ahonnan elkapná a férgességet, nem fogyaszt nyers húst, főleg nem vágóhídi hulladékot, hanem normális táppal van etetve, nem érintkezik kóbor állatokkal, és évente-félévente 1x féreghajtva van (benti macskának elég), az ember NEM KAPHAT EL férgességet.

És normálisan gondozott, 3 havonta féreghajtott kutyától sem, bár én is kezet mosnék egy kinti kutya fogdosása után, mert negyed annyira nem tiszta állatok mint a macskák.

2010. dec. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!