Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szfinx cicáról vélemények?

Szfinx cicáról vélemények?

Figyelt kérdés
Érdeklődnék, hogy milyen a személyisége stb...olvastam utána, de mégis személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi! Köszönöm!
2010. dec. 14. 15:26
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
ha jól érdeklődtem, akkor olyan 50-100 között van az áruk.persze Ő lenne nekem a legszebb mert már régóta vágytam egy ilyen cicusra, csak elötte azért erdeklődtem egy kicsit.:)köszönöm a válaszokat!
2010. dec. 14. 16:05
 12/24 Platypus ***** válasza:
92%

Egyáltalán nem biztos, hogy az allergiára megoldás a kopasz macska! A macskaszőr allergia általában a macska nyálában található fehérjére való allergiát jelenti, ami mosakodáskor kerül a macskaszőrre. A kopasz macskának is van a nyálában, csak kevésebb kerül a levegőbe. Mielőtt rászánnátok magatokat a vásárlásra, mindenképpen le kéne tesztelni valahogy, például elkérni egy cicás pokrócot a tenyésztőtől és azon aludni egy hétig vagy valami ilyesmi. Állítólag bizonyos macskafajták nyálában kevesebb van ebből az allergénből, a szibériait és az orosz kéket szokták emlegetni.


Szfinxszel egyszer találkoztam egy kiállításon. Valamiért befrászolt és egy másfél méteres halálugrással érkezett a gazdi nyakába. Furcsa volt macskától látni, hogy a gazda jelenti számára a biztonságot és nem mondjuk a megszokott cicakosara.

2010. dec. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
71%
Utolsónál a pont. A macskaszőr allergia valóban nem a szőrre való allergiát jelenti!
2010. dec. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
nem csak azért szeretnénk mert a párom allergiás rá, hanem azért is mert tetszik nekünk, és kevésbé lenne rá allergiás.
2010. dec. 14. 20:30
 15/24 anonim ***** válasza:
84%
Nem lehet próbaidővel venni ilyet? Ha megmaradt ebben a macskában a nyalakodás ösztöne (nem tudom, így van-e), akkor allergia szempontból rosszabbul jártok vele, mint egy szibériai macskával.
2010. dec. 15. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék próbaidővel macskuszt venni, mert ugyis megszeretjük.amugy szerintem van rá garancia,de nem lenne már szívem vissza adni. majd megkérdezem a tenyésztőt, hogy nyalakodás terén mi a helyzet,köszönöm!
2010. dec. 15. 09:59
 17/24 Angelica1992 ***** válasza:
76%

Saját tapasztalatom nincs, de állítólag nagyon karmolósak.

Én nem tenném be egy olyan családba, ahol kisgyerek van, de ezt csak a hallottakra alapozom.

2010. dec. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
0%
Tinkerbell! Te nem mond meg nekem, hogy én mit gondolok az emberekről! Inkább te vagy gáz, hogy összehasonlítod az embereket, az állatokkal! Olvass utána, és megtudod miről beszélek!
2010. dec. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 Tinker Bell ***** válasza:
100%

"Ez egy selejtes gén!"


Elmondanám, hogy az emberi fejlődés során is folyton előfordulnak mutációk, amik nem feltétlenül jelentenek rosszat, csak a legtöbb ember tudatába a mutáció fogalmára rögtön egy eltorzult lény ugrik be(teljesen mindegy, hogy emberről vagy állatról beszélünk). A mutáció nem minden esetben rossz. Nagyon sok olyan tulajdonsága van az embernek, ami teljesen természetesnek tűnik, mégis egy mutáció folyamán jött létre.


Szóval arról beszélek, hogy attól, hogy valaki/valami mutálódott, még lehet szeretni, és el kell fogadni, mert ugyanolyan élőlény mint a többi!

2010. dec. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Kisgyerek még nincs.Mindenki saját maga dönti el, hogy mit/kit tart "selejtnek".Isten mentsen de hogyha beteg gyereked születik akkor az is selejtes?
2010. dec. 18. 11:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!