Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szőrhullás (nem hiszem hogy...

Szőrhullás (nem hiszem hogy ez vedlés). Miért?

Figyelt kérdés

A macskám ha beleragad valami a szőrébe és ki akarom szedni gyakorlatilag magától kijön.

Ha játszom vele és bedurvul, általában fülest kap, de most csak a farkát kaptam el, elszaladt, egy csomó szőr meg a kezemben maradt. Nem húztam pedig, csak megtartottam, de még azt sem durván. Látványosan eddig nem vedlett, alig találtam macskaszőrt a lakásban. 7 hónapos, sima cirmos házicica, már ki van golyózva, bár ezeket előtte is csinálta.


Ez a szőrledobás dolog engem nagyon emlékeztet arra, amit a csincsillák csinálnak. A becsomósodott rész hullása inkább tűnik normálisnak, az inkább csak érdekel, hogy a ti cicátoknál is így van-e. Mit gondoltok?


2011. jan. 14. 10:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Az hogy az összemocskolódott szőr kihullik, teljesen normális dolog! Azt mondjuk nem tudom, mennyi szőr marad a markodban, az enyémeknek is borzasztóan hullik a szőre, szóval egy szintig ez is normális. Minél idősebb lesz, annál jobban fog hullani a szőre, erre készülj fel! Próbáltad már átkefélni a bundáját?
2011. jan. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem valamilyen bőrproblémája lehet. Vidd el állatorvoshoz, ha nem kezeli szerintem ingyen is megnézi, hogy ez normális-e.
2011. jan. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

nem igazán kefélgetem... olyan rövid a szőre

olyannyira nem hullik (pedig állandóan mosakszik), hogy a kakijában is inkább az én hajam van (mert az én hajam viszont hullik) amikor kilapátolom mindig ilyen "szar gyöngysor" lesz belőle ja és szőrlabdákat sem köhög


igazából engem az érdekelt, hogy a csincsillák amikor megijednek, ledobják a szőrüket és hátha van valami ehhez hasonló macskákkal is

2011. jan. 14. 11:08
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem baj hogy rövid szőrű! Akkor is kéne fésülni. Nekem 2 cicám van, az egyik másfél éves, a másik meg fél. A kicsinek alig hullik a szőre, a nagynak meg nagyon. De amíg kisebb volt, neki sem hullott, és mivel nem lett rászoktatva a fésülésre, nem is igazán hagyja. Pedig sokat segítene. Szerintem nincs semmi baja a macskádnak, de ha aggódsz, nézesd meg egy dokival.
2011. jan. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Van benne igazság, hogy a macskák stressz hatására hullajtják a szőrüket. A kandúrom hosszú szőrű, imádja ha fésülgetem, így nem is hullik a szőre, viszont mikor orvoshoz megyünk akkor marokszámra hullajtja percek alatt. Kérdeztem az orvost, hogy ezt vajon azért csinálja mert ideges? Azt mondta egyértelmű, hogy azért.
2011. jan. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

köszönöm utolsó, erre voltam kíváncsi :)

meg a többiek válaszait is, elkezdem fésülgetni :) ahogy ismerem, imádni fogja!

2011. jan. 14. 14:28
 7/8 anonim ***** válasza:
Lehet akár ragadozó atka fertőzés (nálam volt rá példa), vagy valami más fertőzés is mögötte (FIV vagy FeLV-es cicánál is volt kezdő tünet). Vidd el orvoshoz és vizsgáltasd meg rendesen.
2011. jan. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Akár atka, akár allergia, vagy egyéb is okozhatja, mert az egészséges rövidszőrű macska nem hullatja csomókban a szőrét.

Viszont durván 2 millió betegség van, ami étrendi okokra visszavezethető, így a fentiek is. Bizonyos vitaminok hiánya pedig kifejezetten szőrhullást okoz.

A helyes étrendre innen következtethetsz: [link]


Wikipédián is van erre hivatkozás, plusz (elsősorban az angol nyelvű lapokon) van infó arról, melyik vitamin hiánya okoz pl. szőrhullást.

2011. jan. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!