Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 2éves kerti cica kibírná...

2éves kerti cica kibírná lakásban?

Figyelt kérdés
2 éves a cicám, és el kell költöznöm egy lakásba, eddig kertesházban éltünk, anyuék ott maradnak, de én szeretném magammal vinni a macskát. Megszokná a lakást, vagy inkább hagyjam anyuéknál?
2011. jan. 15. 22:37
 1/2 anonim ***** válasza:
Én megpróbálta, szintén 2 éves volt akkor. Szegénykém egész nap sírt, kaparta az ajtót, ablakot. Végül kiengedtem, azóta sincs kutya baja, igaz én olyan helyre költöztem ahol van kert (a szomszédban, nálunk csak beton). Ha anyudék szeretik és gondozzák, akkor nyugodtan hagyd ott, szegénykém nagyon szomorú lenne bezárva.
2011. jan. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez lehet, hogy elszomorít, de a macsekok inkább a helyhez ragaszkodnak, nem az emberhez. Igaz, az Én cicám engem szeretett a legjobban a családból, és mivel úgy ítéltem meg, hogy a költözésem után nálam sokkal jobb helyen lesz, ezért el mertem hozni otthonról. Sokáig gondolkodtam ezen a lépésen, de mivel tényleg hozzám ragaszkodott a legjobban, és nem kereste a többi cica barátságát, ezért elhoztam. Viszont oda vittem mellé egy kiscicát, akivel összebarátkozott, most már nagyon boldog. Hatalmas területe van vadászni, játszani, és mivel a város határában egy kis "farmon" lakom, veszélyek sem leselkednek rá. Otthon is jó soruk volt, de sosem ehetett kedvére a többiek miatt, és Én azért jobb kajákat is szoktam nekik vinni. De hangsúlyozom, kizárólag azért vittem el az új helyre, mert tudtam, hogy ott százszor jobb helye lesz. Viszont azt tudni kell, hogy macskának nagyon nehéz ez a váltás. Az enyém egész végig sírt az autóban. Utána a házban tartottam 2 hétig, hogy szokja az új helyét, nehogy elszökjön. Persze, mikor tudtam, felügyelettel kint lehetett, ismerkedhetett az új hellyel. Éreztettem vele, hogy ez a hely azonos a finom kajával, a biztonsággal, a sok szeretettel, a sok játékkal, stb stb... Végül megszerette.


Röviden, tömören, csak akkor vidd el a cicát új helyre, ha sokkal jobb minőségű életet tudsz neki biztosítani. Ha még rosszabb is lenne neki az új helyen, mint amilyen eddig volt, akkor ne szakítsd ki a megszokott környezetéből.

2011. jan. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!