Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskát lehet "sétáltatni"...

Macskát lehet "sétáltatni" cicahámmal?

Figyelt kérdés
Amíg kertes házban laktunk, kijárós volt a benti cicánk, de lakótelepre költöztünk, így ez nem megoldható. Viszont szívesen kivinném néha a friss levegőre. Van értelme ezt cicahámmal megoldani? Van, aki ezt így szokta?
2011. jan. 20. 17:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet, de nem ajánlom. A macska nem olyan, mint egy kutya. Nem szereti a hámot, számára az ilyen "séta" kínzás lesz. Nekem is van macskám (12 éve), lakótelepen lakom, de soha nem vittem le sétálni (már a betegségek miatt sem).
2011. jan. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Naná, hogy lehet, csak rá kell szoktatni. Előszőr a hámot tedd rá, hogy szokja. Ez legyen így pár napig. Persze ne legyen rajta egész nap, csak pár órát. Aztán ráteszed a pórázt. Nem fogod, csak hagyod, hogy húzza maga után. Ezzel is elbíbelődtök pár napig. Aztán ha ezt i megszokta, jöhet a vezetgetés. Ha jól csinál valamit, nem fut el, nyugodt, megjutalmazod (simi, falatka stb).

Eltarthat egy ideig, de utána kezes bárány lesz.

Sok sikert! :)

2011. jan. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Macskája válogatja. Az előző thai-om nem akarta. Most van egy teknőctarka, egy próba után már vihettem is le. Amíg jó idő volt, mindennap lementünk vele, általában 1 óra hosszára, annyi általában elég volt neki, szépen hazakocogtunk, magától indult és tudta néhány nap után, melyik lépcsőházban "lakik". A kutyáktól sem fél, sőt, haverozik velük. Csak a kutyusok néznek, miért nem rohan velük játszani :))


[link]

2011. jan. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ui: természetesen oltva van és kullancsriasztóval kezelve.
2011. jan. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Tényleg nem mindegyikkel lehet. Az enyém nagyon konok, öntörvényű. Csak párszor próbáltam, de aztán beláttam, hogy ő nem az a típus, akivel parádézhatok az utcán. Rátettem a hámot, ő meg lefeküdt, és nem volt hajlandó megmozdulni. Úgy meg nem túl nagy élvezet, ha végigvonszolod az utcán.

Én nem eröltetném a helyedben!

2011. jan. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azért szerintem az túlzás, hogy szenvedne. Csak, ha nem szokta meg, nem szereti, idegen tőle. Én is szoktam, állatorvoshoz is így vittem, mindenki dícsérte, milyen ügyes :-). Most szeretnék a kiscicámnak kicsi hámot venni, hogy minél előbb szokja, de a Fressnapfba 1 hónap múlvára ígértek...
2011. jan. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Na, a téves információkra itt egy kedves videó, ami igazolja, hogy a macskát IGENIS leht pórázon sétáltatni, és ÉLVEZI is!

Jó szórakozást hozzá, mindenkinek! :)


http://www.youtube.com/watch?v=0wvHD3toUdw&feature=related

2011. jan. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!