Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Panelosok. Szoktátok sétáltatn...

Panelosok. Szoktátok sétáltatni a macskát?

Figyelt kérdés
Nemigazán láttam még senkit aki pórázra kötné a macskáját és úgy járkálna kint, lehet én vagyok az egyetlen?:D
2010. aug. 19. 13:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Mi egyszer befogadtunk egy cicát (igaz nem sok időre). Ő kölyök volt. Szobatiszta volt meg minden. De vettünk neki hámot meg pórázt is és volt, hogy levittük. Erre Ő egyre gyakrabban akart lemenni. :D Aztán másik barátnőmhöz került véglegesen (végülis közösen fogadtuk be hol itt volt hol ott) egy ideig még Ők is hozták le de mára már egyáltalán nincs lent. Szerintem lusták lehozni.
2010. aug. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Az enyém spéci egyedül szeret sétálni. Van hogy 4 napig haza sem kotor!
2010. aug. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
nekem volt cicám lakásban,nem vittem sétáltatni,be is galydult,de láttam már h sétáltatják a cicát:) szerintem az annyira aranyos...miért ne?ha vadászgörényt sétáltatnak akkor cicát miért ne...
2010. aug. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
van egy kinti-bemti cicám ha viszük a kis kutyusomat akkor a cicám jön a lábunk mellet poráz nélkül(1 éves múlt,félperzsa cica,lány)neve:lilie(lili)
2010. aug. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Na ezt nem minden macska engedi ám4 Az enyém lefekszik a földre, ha ráteszem a hámot. Na persze, így nem húzhatom végig a városon! Biztosan cikinek tartja! Nem is próbálom többet! Ő ilyen! Ő mondja meg mit akar!
2010. aug. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Én múltkor láttam egy nénit az utcán sétáltatta a macsekot pórázon,jobban mondva hám volt rajta és úgy...

Jah és ők is lakótelepiek voltak!Amúgy azóta se láttam egyetlen macskát se igy sétálni..,gondolom annyira nem csipázzák.^^

2010. aug. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Nem szoktam. Elég félős a cicám, szóval nem szeretném megijeszteni.
2010. aug. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Én (még) sétáltatom, de csak a zárt, kutyamentes, közös udvaron.

Macskát nyílt téren sétáltatni szerintem a kutyások miatt lehetetlen. Az én macsekom pl. egyszer úgy bemajrézott egy kutyától, hogy észvesztve menekült volna, de a póráz miatt nekirugaszkodások, és földön nyekkenések sorozata volt az út hazáig. Ha ezt elképzelem úgy, hogy a kutya szabadon van, és támad, nos, nem tudom mit lehetne tenni? Ha a macskához nyúlok, hogy felvegyem, miszlikbe aprítja a kezem (tudom, mert hasonló már megesett vele), úgyhogy vagy engedem, fusson, amerre lát, vagy végignézem, hogy tépi szét a pórázvégen a kutya?


Emiatt szerintem felelőtlenség macskát sétáltatni.

2010. aug. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Én vagy 10 éve sétáltatok macskát, soha nem támadott rá egy kutya sem, és az én macskáim nem ijedeznek kutyák láttán sem, inkább kíváncsian odamennek szaglászni és a kutyák szoktak megijedni.

De persze ha szabadon engedett kutyát látok közelben akkor felveszem a macskát az ölembe, úgy hogy ne lássák meg egymást ha lehet. Szóval még sose volt gond.

2010. aug. 19. 18:12
 10/17 anonim ***** válasza:
81%

Majd emlékezz arra, amit írtam, akkor, amikor gond lesz.


Én is azt hittem, hogy nem lesz gond a kutyákkal, egyrészt mert gyakorlott sétás a macsek, másrészt mert az első kutyaismerősével hónapok óta jól kijön, a harmadrészt meg a második alkalmi kutyaismerősét befenyítette.

De aztán jött a harmadik kutya, amelyik egy barátságosnak induló első találkozáskor a váratlan, magas hangfekvésű ugatásával úgy megijesztette, hogy a macska egy merő pánik lett. Egy pánikoló macskát pedig nem veszel fel. Ha azt hiszed, hogy igen, akkor még nem láttál olyat.

2010. aug. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!