Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen kajcit adjak a cicusnak...

Milyen kajcit adjak a cicusnak, ami nem egy whiskas-ergo szar- minőségű, de nem is gyilkol le anyagilag?

Figyelt kérdés

eddig kitekatot kapott,de a nedves tápot le szeretném cserélni valami minőségire. ritkábban kap hillst,azt imádja,de én nem tudom megfizetni minden napra a 300ftos menüt néha még magamnak sem. egy év körüli lány cicus,2 hete lett ivartalanítva.

otthon elkészíthető is érdekel


2011. jan. 27. 14:51
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
Állandóan ezzel a 4 % hússal szólják le a Whiskast. És a többiben vajon mennyi van? Mindben annyi, nézzétek meg a különböző márkákat. Magasabb hústartalma csak az 5-600 Ft-osnak van. 18 éve van macskám, azt hiszem, elmondhatom, majdnem mindegyikkel találkoztam már. Itt szinte mindenki azt írja, hogy ő bizony minőségi, drága eledelt ad az állatának. Hát, hiszem, ha látnám. Miért kell szégyellni azt, ha én, pl. csak napi 150 Ft-ot tudok ráfordítani? Pláne, ha magamnak sem tudom megvenni mindennapra a "kaviárt"? Igyekszem változatosan etetni a nálam lévő kettőt, kapnak nyers- és főtt húst is.
2011. febr. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Ajánlom figyelmedbe a 19:27-es hozzászólásomat. Egyébként ha whiskassal etetsz, az még drágább is, mivel sokkal többet kell belőle adni, a napi etetési költsége 4-500 ftra jön ki! Ennyit kell abból a sz*rból enni, hogy minden tápanyag és vitamin megfelelő mennyiségben bekerüljön a cica szervezetébe. Tehát prémiumtáppal etetni nem luxus. Sz*r táppal etetni az...

A hústartalommal kapcs:

royal 24%

perfect fit 24%

acana 65% (!!!)

orijen 70% (!!!)

bioplan konzerv 60-70%


soroljam tovább? Na ezért szólják le a gagyi tápok 4%os hústartalmát. Nem a tesco állateledeles polcain kell keresgetni, hanem normális állatkereskedésben. Arról nem is beszélve hogy a macska ragadozó állat, ezért elsősorban állati eredetű fehérjére van szüksége. A gabona elég rossz hatással van rá, pl ivartalanított kandúroknál hugykövességet okozhat a magas gabonatartalmú táp.

2011. febr. 13. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
Ráadásul a Whiskat azért "szeretik" a macskák, mert tele van nyomva ízfokozókkal. :)
2011. febr. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
Kérdező, egyébként én tudom ajánlani még esetleg az Animonda termékeit.
2011. febr. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
Amit írtak előttem a Whiskasról, az mind igaz. Most tervezek egy én is egy kajaváltást. Eddig kapott Whiskast is, meg a Fressnapfban kapható Fit&Fun nevű alutasakos tápot. Szárazból most a Perfect Fit-et kapja, amivel nagyon meg vagyok elégedve. Igaz, csak egy éves, de rendszeresen járunk állatorvoshoz, és semmi baja a Whiskastól. (Eddig nem volt munkám, és én sem tudtam megfizetni a 300-500 Ft-ot naponta) De lassan kezdünk átszokni a Royal alutasakosra, és az Acana szárazra.
2011. febr. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
0%
a whiskas nem szar kaja egyépként budget macska kakaja amit a spárpa lehet kapni az a szar
2011. febr. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
egyépként a macskáknak is kel egy kevés gabona féle aminek nem olyan magas a rozs tartalma. képzeld el hogy nem eszel semilyen rostos kaját olyan székrekedést kapnál , hogy inkább megennéd a téglát csak hogy nekeljen a wc dekolnod
2011. febr. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
a rostot nem gabonából kell bevinni, hanem zöldségekből pl
2011. febr. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
Szentem semmi baja sem lessz a gagyi kajától.
2011. febr. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
Ja, csak jó húgyköves lesz.
2011. febr. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!