Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen kajcit adjak a cicusnak...

Milyen kajcit adjak a cicusnak, ami nem egy whiskas-ergo szar- minőségű, de nem is gyilkol le anyagilag?

Figyelt kérdés

eddig kitekatot kapott,de a nedves tápot le szeretném cserélni valami minőségire. ritkábban kap hillst,azt imádja,de én nem tudom megfizetni minden napra a 300ftos menüt néha még magamnak sem. egy év körüli lány cicus,2 hete lett ivartalanítva.

otthon elkészíthető is érdekel


2011. jan. 27. 14:51
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:

Végre egy normális ember. Én is ezt mondtam, hogy nem mindig telt a premiumra, és senkit nem kell ezért leugatni.

De akinek életében nem volt anyagi problémája, az ezt sosem fogja fel.


Kérdező. Ugyanebből az árkategóriából tudom ajánlani a Purina One-t vagy a Perfect Fit-et. Nálunk mindkettőt szereti a kisasszony. Alutasakosból nehezebb olcsón jót találni, ilyen árban csak a KiteKat, a Whiskas, vagy pedig a Fressnapfban kapható Fit&Fun nevű tápok vannak. Kb. 1000 Ft 12 db. Igy a cica étvágyától függően 3000-4000 Ft-ból kijössz. Állítólag jó ha néha főzöl neki husit stb. Ez nálunk nem vált be. Alomból pedig ajánlom a Biolux-t 10 kg nálunk 580 Ft, és nagyon jó.

2011. febr. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Félre értések elkerülése végett!

Én írtam h a cicámnak elég havonta 400 g száraztáp. Csak aki utána lehurrogott azt nem tudom miből gondolta, hogy a cicám ennyit eszik havonta... és igen adok mellette a cicámnak alutasakosak naponta egyet! és mindennap kap főtt csirkehúst. Így tart ki a RC Persian 30as tápból a 400 g-mos sokáig... és nálunk 1530 Ft a 400 g-os kiszerlés. Sajnálom h nem vagyok pesti ahol minden sarkon mérnek ki 15 kg zsákból 2000Ft/kg áron. Én ezt tudom megvenni a cicámnak és ha nekem erre telik akkor ezt veszem meg! Sajnálom g kirobbant egy ilyen pici félre értésen egy ekkora vita!... hihetetlen milyen EGYSZERŰ emberek vannak!

2011. febr. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:

"én Acanával etetek és a napi etetési költségem 150 KONVERTIBILIS MAGYAR FORINT, ami magába foglalja a napközben eléjük rakott cat chow száraztápot, plsz a napi acana prémiumot, plusz főt húst, sajtot, tejfölt, stb.."


"Ti csak azt látjátok hogy "húúú wazze, kilója 1500, atyaég, ezt ki tudja kiperkálni", csak épp azt nem vágjátok, hogy az az egy kiló majdnem egy hónapig elég, míg mondjuk a kiló friskest, aminek kilója 700 ft, egy hét alatt felzabálja, annyira nincsen tápértéke: 700x4= 2800."


Mondjuk arra azért kíváncsi lennék, hol lehet az Acana kilóját 1500 Ft-ért megvenni?

És melyik az a macska amelyik Friskies-ből heti 700 g-ot megeszik?

Vagy bármelyik más kajából.

Na ezekre már sosem tudjuk meg a választ.

2011. febr. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:

A húgykövességet azért írtam, mert igenis, a nem megfelelő táplálék elősegíti a húgykő kialakulását.

Azt viszont nem értem, hogy miért kell ily módon megnyilvánulnod, hogy "egyetemet végzett..." "sznob hozzászólások" és miegymás. Szerintem én semmilyen módon nem kötekedtem veled, úgyhogy ezt itt abba is lehet hagyni.

2011. febr. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:

A tápfutárnál az Acana (7kg-os kiszerelés vásárlása esetén) kilója 1446 Ft, tehát ez a kérdés kipipálva.


Ami pedig a bekajált mennyiséget illeti, macskája válogatja. Pl. az Acana javasolt etetési útmutatója szerint egy 2 kg-os felnőtt cicának napi 50g, egy 5kg-os cicának pedig 90g az ajánlott napi porció. A heti mennyiséget ezek után már könnyű (?) kiszámolni...


Abban azért remélem egyetértünk, hogy a prémium tápokból (maradjun konkrétan az Acana-nál) kevesebbet kell adni. Ergo a Friskiesből a fentiek alapján simán lecsúszik a 700g 1 hét alatt, talán még több is.

Nem állítom, hogy a Friskies szar, mert nem próbáltam sose. De hogy nem gazdaságos, az biztos.

2011. febr. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:

13:32


Én se vagyok pesti képzeld, Szolnoki vagyok. Te meg eszednél legyél, én normálisan beszéltem veled...

2011. febr. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:

14:42


Mondok jobbat: nem 1500ért veszem, hanem 1290ért. Szolnokon. A napi 150ben nem csak az Acana van,mint leírtam.

2011. febr. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:

13.32-nek:


A webkutya.hu ingyenesen szállít házhoz az ország egész területére, értékhatártól függetlenül. A RC Persian 30 táp 400g-os kiszerelésben itt 1350 Ft, de ha 10kg-os kiszerelésben veszel, akkor a KILÓJA 2000 Ft-körül jön ki. És még csak cipelned sem kell és ha jól tárolod, nagyon sokáig eláll megőrizve tápértékét.

(félreértés ne essék, nem az oldalt akarom reklámozni, én a tápfutár.hu-nál vásárolok egyébként, az valamivel olcsóbb, de nem az egész országban szállít ingyenesen :) )

2011. febr. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:

17:05


Köszönöm, én is ezt magyaráztam nekik. Olyan jó hogy az ember segíteni akar, erre elkezdik sértegetni.

2011. febr. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
igazad van , már odáig eljutott a világ hogy a macska eledelen is képesek vagyunk veszekedni?
2011. aug. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!