Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen kajcit adjak a cicusnak...

Milyen kajcit adjak a cicusnak, ami nem egy whiskas-ergo szar- minőségű, de nem is gyilkol le anyagilag?

Figyelt kérdés

eddig kitekatot kapott,de a nedves tápot le szeretném cserélni valami minőségire. ritkábban kap hillst,azt imádja,de én nem tudom megfizetni minden napra a 300ftos menüt néha még magamnak sem. egy év körüli lány cicus,2 hete lett ivartalanítva.

otthon elkészíthető is érdekel


2011. jan. 27. 14:51
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
Ha egészséges macska, és rövid távon kap olcsóbb kaját (pl. kitekat, whiskas) NEM lesz se húgyköves, se más.
2011. febr. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
Figyelj, itt most nem a RÖVID TÁVÚ macskaetetés a téma. Rövid távon törtkrumplival is kibírja. Csak épp nem ez a téma.
2011. febr. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
0%
Elolvastam mi a téma. Csak már felb*sz ez az M.Anne, a sznob, felszínes dumájával. Mindenki azzal eteti az állatát amivel tudja. Kíváncsi vagyok M.Anne mennyit dolgozik a Royal meg Acana tápokért. (persze tökmindegy mi a válasz, úgy sem tudjuk meg sosem az igazat)
2011. febr. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, elmondom még1x, bár már elmondtam kétszer: én Acanával etetek és a napi etetési költségem 150 KONVERTIBILIS MAGYAR FORINT, ami magába foglalja a napközben eléjük rakott cat chow száraztápot, plsz a napi acana prémiumot, plusz főt húst, sajtot, tejfölt, stb.. Értem? De menj fel a royal honlapjára, és olvasd el hogy mennyi egy-egy tápjuk etetési költsége (megsúgom: átlag 120 ft) Sokallod? Te mennyiből etetsz? De tényleg. Egy ratyi konzerből a napi ajánlott mennyiség 1 egész konzerv. Nem sok olyan konzerv van, ami olcsóbb lenne ennél a 150 forintnál. És nem csak sz*r konzervet zabál a macska napi kétszer, hanem nálam folyamatosan van előtte kaja, jó minőségű, és változatos is. Ti csak azt látjátok hogy "húúú wazze, kilója 1500, atyaég, ezt ki tudja kiperkálni", csak épp azt nem vágjátok, hogy az az egy kiló majdnem egy hónapig elég, míg mondjuk a kiló friskest, aminek kilója 700 ft, egy hét alatt felzabálja, annyira nincsen tápértéke: 700x4= 2800. Akkor mi is a drága tulajdonképpen? Szar kajával etetni majdnem kétszer annyiba kerül.


Mindenki annyi macskát/kutyát/ papagájt/ gyereket tartson, amennyit TISZTESSÉGESEN el tud látni. Akinek sok a napi 150 ft, az ne tartson macskát. Nem kötelező állatot tartani. Pláne nem többet, amikor egyre is alig van pénz. Vicc...

2011. febr. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi végig próbáltuk az összes kaját ( Whiskastól Acanáig...) és nekem a royal Canin vállt be. Az acanát egyenesen utálta a cicám :( meg az orijent is. Aztán vettem hill's-t meg royalt. nekünk a royal nagyon bejött :) a cicám lassan 1 éves lesz. és egy 400 g-os száraztáp kb 1 hónapig elég.

Ha azzal számolok h 1200:30=40 Ft /NAP. akkor ehhez képest ezelőtt egy vagyont költöttem macksa kajára, mert a whikasból meg a purina one ból egy 400 g-mos 1 hét alatt elfogyott :S

De alutasakosból nem eszi meg az istenért sem csak a félixet. Pedig abból is vettem A-Z-ig mindent... De a legtöbbet száraz kaját kep :) És szép egészséges cicus :)

Szerintem megéri azt az egyszeri max 1500 Ft-ot, mert sokkal tovább ekég mint a gyagyi táp. Nem mellesleg lakásban tartott cicának nagyon büdös a 'végterméke' a gagyi tápoktól... o_o ....

2011. febr. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:

Ha a 400 g egy hónapig elég, az azt jelenti hogy napi 13 grammot adsz a macskádnak belőle??? Az iszonyat kevés O_o

Először azt hittem hogy alutasakossal, vagy konzerrvvel összekeverve adod, és mellette másfajta szárazat kap, de aztán azt írod hogy a száraz teszi ki a kajája nagy részét. Te vagy soha életedben nem etettél royallal, vagy iszonyat sz*rul csinálod, vagy valamit nagyon elírtál.

A 400gért 1500 meg iszonyat drága, és 1700-2000 között vettem kilóját.


20:42-es voltam

2011. febr. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:

20.42


Én normális kaját adok a macskámnak, de én sem mindig tudtam megvenni a Royalt meg a társait. És egyébként is ki szólt hozzád egyem meg a kis szíved?! :D Csak már sok a sznob lenéző hozzászólás. Van aki whiskast ad, van aki tescos kaját, és van aki premium tápot. És akkor mi a f*sz van ha valaki nem tudja megvenni a jobbat? Senki sem azért ír ide, tesz fel kérdést, osztja meg válaszként a saját tapasztalatait hogy leugassák. Az, hogy te meg az m.anne premium tápot adtok a macskátoknak jó dolog, de nem kell senkit kioktatni, leugatni aki nem tudja megfizetni. Köszönöm a figyelmet, és ha nem tetszik a hozzászólásom, fuss oda a macskádhoz és suttogd fülébe, hogy neki milyen jó dolga van. ;)

2011. febr. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:

21:49


A másik leugatása RÉSZEDRŐL jött, sőt, elkezdtél itt személyeskedni hogy "kiváncsi lennék hogy mennyit dolgozik...". Én csak leírtam, hogy mekkora iszonyat nagyot tévedsz ha azt hiszed hogy ezekkel a tápokkal etetni luxus. arra még mindig kiváncsi lennék hogy mégis milyen kajával etetsz te napi 150 ft ALATT. De tényleg, komolyan érdekel.


(Mellékesen: annak "egyem meg a kis szíved"-ezzél akivel együtt őrizted a libákat. Nem vagyok én neked senkid, a lekezelő duma meg nem kell. Főleg nem tőled...)

2011. febr. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:

Nyuszikám, én hol írtam hogy 150 Ft-ot költök tápra naponta? Másold már be. De akkor leírom mégegyszer, hogy eljusson a Te kis agyadig is, oké? :)

A macskámnak Royal Canin Indoor 27 nevű tápot adok. (Most maradjunk a száraznál.) És, mint mondottam volt, nekem sem telt mindig erre a kajára, volt idő amikor Whiskast adtam, meg KiteKatot, sőt még Friskist is (kövezz meg érte). De (!) a macska nem lett se húgyköves (amint a nyilván egyetemet végzett m.anne írta) se más baja nem lett tőlük.

De, ha itt valaki azt mondja, hogy "én kitekatot adok a macskának, mert arra telik" akkor én (mint premium tápot adó gazdi) nem fogom kioktatni, lehurrogni. És miért? Mert mint már említettem, nekem sem telt mindig a Royalra. Remélem, most eljutott az agyadig nyuszifül. De várom a további okoskodásodat, mert már most kockásra röhögtem a hasam, pedig még nem is megy a Heti Hetes. :DD

2011. febr. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:

Istenkém... Ha a hülyeség fájna, te ordítanál... Nem TE írtad hogy 150 forintból etetsz, hanem ÉN írtam hogy ennyibe kerül a prémium táppal etetés, amire írtad, hogy van hogy nem tudod kifizetni, és kérdeztem hogy mi az, ami ennél olcsóbb? Erre most ideírtad a friskest, amire pont leírtam hogy majdnem kétszer annyiba kerül. Úr isten... Hanyas vagy te szövegértésből picilány? Na mindegy, a vitát lezártam, nekem te túl IQ light vagy, ahogy szokták mondani, olyan veled a beszélgetés, mint a dörzspapírral rejszolás: kicsit élvezetes, de inkább fájdalmas...

csókollak

2011. febr. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!