Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szoktátok vágni a cicátok körmét?

Szoktátok vágni a cicátok körmét?

Figyelt kérdés
Ha igen, milyen gyakran?
2011. jan. 30. 21:43
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Féregtelenítésről hallottál már? Vagy az ott nálatok nem szokás? 20 éve élek macskák között és soha semmit nem kaptam el tőlük, ellenben az emberektől minden szar torokgyulladást-influenzát-stb elkapok. Nálunk a macskák családtagok, lehet nálatok büdösek és piszkosak, tudod mi gondozzuk is őket, vagyunk annyira igényesek az állatainkra is, magunkra is...Ellenben veled.
2011. jan. 31. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim válasza:
hát nem tudom kinti vagy benti macska akkor is a korme az hozzá tartozik nem szép azért ettol oket megfosztani
2011. febr. 1. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

00:27


Te teljesen hülye vagy? A saját körmödet se vágod, mert hozzád tartozik? Hajat se szoktál vágatni, mert hozzád tartozik? Vagy mi? Ennyi hikomat embert, atyaég...

2011. febr. 1. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Az előttem szólóval maximálisan egyetértve: azzal, hogy háziállatokat lakásban tartunk, már alapjaiban belenyúltunk a természetbe. De ha már így tettünk, akkor teljes felelősséggel tartozunk állataink iránt, ebbe beletartozik olyan "piti" dolog is, mint a karomvágás. Pont azért, hogy megóvjuk a fájdalomtól a cicát.
2011. febr. 1. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Nem vágom. A tortúra miatt, ami ezzel jár.


Blöki macska saját magát mani- és pedikűrözi. (A fogaival lerágja, és/vagy kaparófán lehántja a felesleget)

2011. febr. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

10:45


Azért ellenőrizd néha, mert nagy baj lehet belőle ha túl hosszúra nő, és elkezd visszahajolni. Már az is nagyon kényelmetlen a cicának ha a hosszúsága miatt nem tudja már visszahúzni, és mindenbe beleakad. Ki is tépheti a körmét.

2011. febr. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
0%

00:30

figyu ember nem macska ember már nem mászik fel sehova de ha igen akkor se használja hozzá a kormét, de egy macska igen.

2011. febr. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

10:59:

Szoktam nézegetni neki, és úgy néz ki, hogy jól csinálja a macsek a köröm ápolást, mert a köröm hossza stagnál. Simán vissza tudja húzni, és semmi esetre sem hajlik vissza kórosan.

1,5 éves, ezért ha eddig rendben tudta tartani, ezután is.

2011. febr. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Pocsolyaugró...


Te nagyon értetlen vagy! Galandférges az eszed tokja... Nem fogod fel hogy FÉREGTELENÍTVE VANNAK? És amint írtad, a te macskáid KIJÁRNAK. A kinti macskáinknak mi sem vágjuk a karmát, csak a BENTIEKNEK, mert azok nem tudják rendesem koptatni. Komolyan olyan vagy mint egy szaros gyerek, mindent hússzor el kell mondani neked, és még akkor sem fogod fel. :S És még csodálkoznak az ilyen tanyasi parasztok, hogy megvan róluk a véleménye az embereknek. Úgy látom ahelyett hogy haladnál a korral inkább visszafejlődik az agyad...

2011. febr. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Én szoktam vágni (benti cica és csak néha megy ki), márcsak azért is, mert ha hosszú, akkor sérüléseket okoz akár véletlenül is...


A gyakoriságról.. Megvárom míg teljesen megnő és akkor vágom le (amikor lehámlott az előző réteg és az új karom teljesen kinőtt). Ezután néhány hétig tutira nem kell ránézni.


Mostanában lesz esedékes és nagyon várom mert pont tegnap mélyesztette véletlenül bele a kezembe játék közben.


Nem mondanám hogy lelkesedik érte, de tűri.

Benti cica lévén emiatt semilyen hátrány nem éri, mindenkinek javaslom hogy tanulja meg hogy lehet.


Van spéci cicuskarom vágó olló, a technikát pedig egy tapasztalt macsektartótól lehet megtanulni.

2011. febr. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!