Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek miért csinálja...

Szerintetek miért csinálja ezt a szomszédom? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Egy négyemeletes panel földszintjén lakom, erkélyem van. Észrevettem, hogy éldegél a környéken 1-2 kóbor cica. Kitettem az erkélyem elé egy kistányért. Abba szoktam tenni tejet, meg ha van, akkor egy kis ennivalót. Az egyik szomszéd állandóan eldobálja a tányéromat (legutóbb kb. 50 méterrel arrébb találtam meg). Nem tudom, miért bántja egyesek szemét, ha én megetetek egy éhező állatot. Talán van arra valami előírás vagy házirend, hogy emeletes ház előtt nem etethetek állatot?? Vagy az zavar valakit hogy albérlő vagyok és nem a saját lakásom? Én már mindenre gondoltam, kíváncsi vagyok a Ti véleményetekre is.
2011. jan. 31. 12:01
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Én egy kórházban dolgozom és elég szép számban voltak patkányok, magam is láttam az udvaron szaladgálni őket, felállítottak csapdákat, de hiába. Aztán megjelentek a macskák is az udvaron, kissé el is szaporodtak, most lehetnek olyan 10-12-en. A kórház vezetése szigorúan megtiltotta a macskák etetését mindenféle eü. indokra hívatkozva. Hangsúlyozom, a cicák az épületekbe nem merészkednek be. Azért idősebb nénikék a kerítésen kívülről rendszeresen hoznak enni nekik és lopva mi is adunk:) Érdekes, hogy azóta eltüntek a patkányok...:)

A tej? Szakemberek szerint nem igazán jó nekik, az enyémek pl. nem isszák meg. Szerintem amelyik megissza, annak nem árthat sokat.

2011. jan. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy a szomszédok dobálják, ők inkább eltennék, ha zavarná őket, vagy szólnának, hogy ne etesd a macskákat. A mi macskáink kinti tányérját pl. egy közelben lakó kutyus szokta lenyúlni. Volt már olyan is, hogy a gazdija hozta vissza, mert egészen hazáig cipelte.
2011. jan. 31. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Ebből is látszik, hogy az ember mennyire felsőbbrendűnek érzi magát. A csöveseket persze nem szedi össze a sintér. Hogy lehet ilyen r*hadéknak lenni, hogy éhező állatoktól megtagadja az ételt... pedig sokkal kevesebb kárt okoznak, mint az emberek. Pesten is jó pár utca van, ahol nem a kutyasz*rt kell kerülgetni a járdán, hanem az emberi ürüléket... és akkor minden betegség az állatokra van fogva... a macska egyébként is a legtisztább állat... inkább be kéne fogadni, gondozni és etetni őket, mert ők is megérdemlik... szemét emberek.
2011. jan. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
13:00: a legviccesebb, ha szolnatok valami allatvedo egyesuletnek, valoszinuleg befognak oket, es ivartalanitva visszaengednek. Ezzel a tulzott elszaporodas miatti gondot is megoldanatok, es meg patkany sem lenne. De ehez a vezetosegnek gondolkodni kellene, az meg magyarosrszagon nem szokas...
2011. jan. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

ma 12:24

A laktóz és macska kulcsszavakat ugyan írd már be gugliban, mert én rosszindulatú vagyok, de legalább nem tudatlan...

2011. jan. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát lehet, hogy árt a laktóz a macskáknak, csak ők erről nem tudnak. A mi macskáink évtizedek óta nagyon szép kort érnek meg úgy, hogy egyik kedvenc eledelük a házi tej. Szép és hasznos dolog a tudomány, de lassan az embernél is bebizonyítják, hogy legegészségesebb éhen halni. Valahogy számomra az évezredes tapasztalatok hitelesebbek, mint a kémcsöves kísérletek. Márpedig a macskákat az ember tejjel eteti évezredek óta. Ha ehhez nem szokott volna hozzá a szervezetük, még ha eredetileg nem is erre lett kitalálva, már rég kihaltak volna.
2011. jan. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden macska laktózérzékeny, csak a többsége. Amelyik bírja, annak lehet tejet adni.

A szomszédod meg egy tuskó. :/

2011. jan. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Hát mindkettőtöknek igaza van. Neked azért mert gondoskodsz a cicákról, a szomszéd részéről is megértem, mert (sajnos) nem mindenki szereti az állatokat, jelen esetben a cicákat. Ha van rá mód meg kéne ejteni a külső és belső parazitamentesítést (féreghajtás bolhairtás). Később beadni nekik a kötelező védőoltásokat, majd meglépni az ivartalanítást mihamarabb, főleg ha nőstények. Tudom, albiban laksz, de nem tudnád őket befogadni? Azt írtad 1-2 cicáról lenne szó. Még akkor is ha csak ideiglenesen... Nekünk is van 3 cicánk. (Jó mondjuk családi házban lényegesen 1 szerűbb, mint panelban.
2011. jan. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
53%

Szia!


én is azt mondom amit az elôttem szòlò, hogy téged is értelek, hogy megsajnàlod ôket, meg a szomszédot is értem, mert voltam màr aggàlyoskodò szomszéd is, de most felelôs gazdija vagyok egy macskànak!!

Csak egy eset a kòbor macska odaszoktatàsàròl és hangsùlyozom a sajàt bôrômrôl beszélek!

Kb 10 éves lehettem, amikor apàm a tômbhàz pincéjében a mi blokkunkat takarìtotta egész délélôtt, anyàm lekûldôtt délben, hogy szòljak, kész az ebéd, nem volt tôbb az egész 2 percnél, amit lenn tôltôttem és a fasza kis talpas frottir nadràgom olyan szinten lett tele bolhàval, hogy a zôld szìnbôl fekete lett! 2,5 hònapig jàrtam a bôrgyògyàszatra, mert azalatt a 10 perc alatt teljesen szétszedték a làbamat, ezek utàn anyàm a "macskàsnôt" aki a 3adikon lakott és onnan etette a macskàkat, olyan szinten kûldte el a halàl retkes f*szàra, hogy azt valòszinû a 10.-en is hallottàk!!! Tavaly kaptam a sajàt cicàmat és a bolhasamponos azonnali kezelés utàn is egy hònap mùlva hemzsegtek a bolhàk a lakàsban, csak 2 hétbe és kb 200Eur-ba telt mire felrtôtlenìtva lett a lakàs, kérdem én, megéri neked hazàrdìrozni? Hasonlò helyzetbe keverni magad, rossz szomszédi viszonyt àpolni bàrkivel is? vagy esetleg valami még rosszabb? Szeretetrôl àrulkodik az is, ha le tudunk mondani ròluk! Ha segìteni akarsz, az egy nagyon szép dolog és tisztelere méltò, de talàld meg azt a mòdjàt, ami mindenkinek megfelel, mert ha tômbhàzban lakik az ember, akkor igenis alkalmazkodni kell!

Remélem nem tùl sértô amit és ahogy ìrtam, a szàndék nem az volt!

2011. jan. 31. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Beszéld meg a szomszédoddal hogy a TE tányérodat k*rvára ne rugdossa el. És nagyon tisztellek hogy enni adsz szegény kiscicáknak. De ha esetleg meg lehet oldani akkor tényleg tedd eldugottabb helyre mert így a cicák sem maradnak éhesen és a k*csög szomszédod sem hisztériázik. :)
2011. febr. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!