Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskánk szokása, hogy...

Tetris kérdése:

A macskánk szokása, hogy behozza az élő egeret a házba, és elereszti. Mit tegyek, hogy leszoktassam erről?

Figyelt kérdés

Tegnap este az egész TV szekrényt ki kellett rámolni, el kellett húzni, mert a macskánk behozott a kertből egy jó kövér egeret (hörcsögöt?), majd elengedte a nappaliban.

Majdnem elájultam amikor megláttam netezés közben, hogy egy egér vigyorog rám a padlóról. Sikítottam, erre az egér bebújt a TV szekrény mögé.

Az egeret hajkurászta az egész család, nehogy már itt egérgyár legyen, vagy valami betegséget terjesszenek ezek a rágcsálók.

Tavaly nyáron a beépített konyhabútor mögé bújt el az az egér, amit behozott a macska. Az már azóta munifikálódott vszeg, mivel azóta se került elő. Most erre megint ezt csinálta.

Arra gondolni se merek, hogy hány egeret eresztett már el, amit észre sem vettünk? Mit csináljak a macskával?

A macska meg ott röhögött, hogy a család egerészik.

Végül, miután felforgattuk a lakást, előkerült az egér, mivel a macska megszánt minket, és elkapta. De akkor meg nem akarta odaadni, úgy kellett vele huzakodni, hogy eressze már el, és adja oda. A kötélhúzás közben az egér még élt, harapott, keservesen cincogott, a macska morgott, a fiam ordított, én sikoltoztam. Végül elszedtük tőle a félholt egeret, és átdobtuk a szomszédba. Had örüljenek ők is.

Segítsetek légyszives, mit csináljak, hogy ne hozza be az egeret a macsek? Kész idegbeteg vagyok, már mindenhol egereket vélek látni.

Elfelejtettem, hogy macskaajtó van a bejárati ajtón, azon át csempészi be az egereket.


2011. febr. 14. 13:53
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Ha egy egér/hörcsög/patkány/béka végigszalad a lábam szárán, amikor kinyitom az ajtót, hát én kiugrok a gatyámból az tuti.
2011. febr. 14. 14:24
 12/20 anonim ***** válasza:

üdv a klubban:)


cicaajtó beszüntetés,és majd megtanulja,h nem mászkálhat kénye kedvére...

2011. febr. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
50%
Édesanyám macskái ugyanezt csinálták. Mind a 3 rendszeresen egereket, kölyök madarakat hoztak be a lakásba, és büszkén rakták anyukám elé, mintha legalább az ebédet hozták volna. Nem szabad beengedni ha egy másik élőlény van a szájában. Mást nem tudsz csinálni.
2011. febr. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Akkor a te macskád is annyira szeret mint az enyém engem, téged is részesít az elejtett zsákmányból. Nálunk is folyton ez van, igaz ő általában döglötten hozza, de az sem sokkal jobb. Kaptam már az ágyamba egeret, kismadarat, bogarakat, patkányt, gyíkot. Néha egészben, néha félben. Ha kizártam a házból akkor reggel a lábtörlőn várt a meglepi.:) Sokat nem tudsz tenni csak ha nem engeded be vagy nem engeded ki a macseszt.
2011. febr. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Én a helyedben, nem próbálnám meg ezt megtiltani Tőle. Elhiszem, hogy nehéz volt kipakolni a szekrényt, meg nem is nagyon vagy oda semmilyen kis rágcsálóért, aki fél holtan szaladgál a nappaliban, de a macskád azért hozza haza neked, mert szeret Téged, és meg akarja mutatni, hogy mit szerzett, magának, Neked, kettőtöknek. Lehet, hogy ezt hülyeségnek tartod, de így van, azt akarja, hogy büszke legyél rá. Meg kell simogatnod, hogy lássa, örülsz az egérnek, aztán persze kipaterolhatod. A macska igen is tud hálás lenni.
2011. febr. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:

Az még oké hogy hazaviszi a zsákmányt, na de élve!?

Az én macskám is mindig haza hozta, pontosan azért amit az utolsó írt, mert szeret és ezzel akarja meghálálni a gondoskodást.Na de az enyém úgy hozta haza, hogy még lélegzett, de már moccani se bírt.Mondjuk nekem pont ezzel volt a bajom, nem győztem szegény egérkéket újraélesztgetni. :)

Ez komoly, én mindig megmentettem őket, és terráriumba tartottam az ajándékokat.

2011. febr. 15. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Az enyém egyszer egy galambot hozott nekem félholtan.


Ilyenek a cicák, remek vadászok, aztán kitör rajtuk a gondoskodási láz és hozzák a zsákmányt.


Hogy büszke legyél rájuk és hogy segítsenek neked az élelmezésbe. Azt nem tudja a cicus hogy te nem szereted az egeret.


Nekem egyébként bogarakat is hoz, mint Simon macskája:

http://www.youtube.com/user/simonscat?blend=1&ob=4#p/u/7/I1q..


A bogarakat is élve/félholtan hozza és olyankor tökre büszke magára. A pókokat megeszi, úgy látszik az a kedvence mert azokat nem adja nekem (ami mondjuk nem is baj :)).


Egeret is hozott, szintén elengedte a konyhában de én nem stresszeltem magam - bezártam az ajtót, megvártam míg elkapja, aztán kiraktam őket ahol egy idő után megette (csak a farkát meg a máját hagyta meg :( ). Szép lett volna ha a macska mellett még én hajkurászom egeret!

2011. febr. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Simon macskája!!!!!!!!!!!! Fergetegesen jó!! köszönöm!!!
2011. febr. 15. 15:10
 19/20 anonim válasza:
Utána olvastam jómagam is ennek és érdekes felfedezést tettem.A macskák azért hozzák haza az áldozataikat mert minket gyengébb "macskának" találnak és gyakorlatilag nekünk hozzák haza az egeret békát stb. Jóindulatból és nem utolsó sorban megmutatják a gazdinak milyen ügyesek.Az én tanácsom az hogy rakj a nyakába csengőt hogy a madarak hallják ha valami közeledik feléjük.De ennek hátulütője lehet hogy pl: egy idegen kutya is felfigyel a csengésre.Át kell gondolni.Ha látod hogy van valami a szájába addig nem engeded be.Egyik verzió sem tökéletes megoldás.Az enyém is ezt csinálta hozzá teszem.
2013. máj. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Én most olvasgatom, hasonló a baj!

Nekem az ágyamban teszi le, múltkor is egy fél egér volt ott... Ezenkívül nem túl higiénikus,ott a vér folt a lepedőn.. nyáron naponta mossa az ember? Mert a cicák este kinnt vannak.... Nem tudom bezárni őket mert cirkusz van. Próbálom egyenlőre a szobából kizárni őket, de akkor én fogok dög melegben aludni.... nincs megoldás.:'(

2020. jún. 25. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!