Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit lehet tenni egy ilyen...

Mit lehet tenni egy ilyen szomszéddal?

Figyelt kérdés
Kertes házban lakunk, a hátsó szomszédunk egy idős néni, aki télen beköltözik a városba. A (jelenlegi) 15 macskája meg itt marad. Nem eteti őket senki, ha én adok nekik valamit, akkor úgy összemarakodnak, hogy rossz nézni. Ivartalanítva nincsenek, így tavasszal már előre félek hány újabb kiscica fog rohangálni a kertben. Nagyon szeretem az állatokat, de ez így nagyon nem jó. Se oltás, se ivartalanítás, csak szaporodnak, szaporodnak. Meg persze tele pisilik, kakilják a kertet, lespriccelnek mindent. Van egy 18 hónapos kisfiam, nyáron érkezik a kistesó. Így, hogy engedjem ki őket nyugodt szívvel a kertbe. Az normális, hogy kertes háznál keresztül jár néhány macska, de ezek pl. a házunk egyik sarkát szemelték ki wc-nek. Irtó büdös, és már a fű is kikopott. Ez így tarthatatlan. Mikor említettem a szomszédnak, hogy legalább ivartalanítani kéne őket, azt mondta igazából nem az övé, ő csak eteti őket, így letudja a felelősséget. Remek, akkor tizensok macskát nekem kéne orvoshoz vinni? Azt se bánnám, ha lenne valamilyen fogamzásgátló tabletta, amit kajába keverve adhatnék nekik. Létezik ilyen? Ha igen kb. mennyibe kerülhet?
2011. febr. 17. 11:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem lazán feljelentheted, esetleg próbálj meg állatvédőkkel konzultálni...

Valahogy össze kell szedni őket és elvinni valahova, ez így nem mehet tovább.

Amerikában már rég megoldották volna a problémát, siralmas hogy itt Mo-n mennyire nem törődnek az állatokkal :(

2011. febr. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
(utolsó mondatom nem neked szólt, hanem a magyar rendszernek :))
2011. febr. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
a helyedben biztos felkeresnék állatvédőket, hogy segítsenek ezt a problémát kezelni, mert most öszintén, minek valakinek 15 macska? ez nem normális. ráadásul otthagyja őket, hogy felőle éhen pusztulhatnak, ez már több mint felháborító.
2011. febr. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, tényleg feljelentheted. Persze nem fog veled senki foglalkozni. Jobb lenne egy menhelyre bevinni őket. Bár 15 macska kicsit sok egyszerre, de azt is lehet 3 menhely között elosztod 5-ösével őket. Ha odaviszed őket, és határozott vagy, biztos nem fognak elküldeni. A néni meg ha beugat, rendezd le. Ha a szemét nyanya fajta akkor meg csinálj egy felvételt a macskákról, a körülményekről, és ha feljelent, lesz mivel védekezned.
2011. febr. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Milyen érdekes magyar mentalitás! Amikor szép és aranyos, akkor az enyém, amikor meg probléma van vele, akkor a másé...

Létezik ilyen tabletta, amelyet a nőstényeknek lehet beadni, de neked nem kötelességed, hogy elláss 10 nőstény macskát, amelyek nem hozzád tartoznak. Bár az sem jó megoldás, hogy agyon lesznek ütve, mert a "menhelyen" senkinek sem kellenek majd.

2011. febr. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Kolléganőm kutyafogamzásgátlót ad nekik, de csak egy negyedet/nap/macska.

Nagyon bosszantó lehet ennyi macska.

2011. febr. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Tudom, hogy nem kötelességem, de valahogy szeretném megoldani, hogy legalább ne szaporodjanak tovább. Menhelyen gondolkoztam, csak félek ott is milyen sors vár rájuk. De hát, így se jó...

Fene a sok felelőtlen emberbe!!!

2011. febr. 17. 12:09
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Jut eszembe, szép cicák? Adhatnál fel hirdetést róluk, megírhatnád milyen sorsuk van, talán pár normális ember elvinne egyet-egyet ajándékba... Ha gondolod írj rám, segítek szívesen hirdetni, csak pár fénykép kell!
2011. febr. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Ebben én is tudok segíteni, ha küldesz képet. :)
2011. febr. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Szerintem meg vegyél egy kettő Boxert a kertbe vagy egy is elég lesz és a macskák a közelbe se fognak jönni :)
2011. febr. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!