Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit lehet tenni egy ilyen...

Mit lehet tenni egy ilyen szomszéddal?

Figyelt kérdés
Kertes házban lakunk, a hátsó szomszédunk egy idős néni, aki télen beköltözik a városba. A (jelenlegi) 15 macskája meg itt marad. Nem eteti őket senki, ha én adok nekik valamit, akkor úgy összemarakodnak, hogy rossz nézni. Ivartalanítva nincsenek, így tavasszal már előre félek hány újabb kiscica fog rohangálni a kertben. Nagyon szeretem az állatokat, de ez így nagyon nem jó. Se oltás, se ivartalanítás, csak szaporodnak, szaporodnak. Meg persze tele pisilik, kakilják a kertet, lespriccelnek mindent. Van egy 18 hónapos kisfiam, nyáron érkezik a kistesó. Így, hogy engedjem ki őket nyugodt szívvel a kertbe. Az normális, hogy kertes háznál keresztül jár néhány macska, de ezek pl. a házunk egyik sarkát szemelték ki wc-nek. Irtó büdös, és már a fű is kikopott. Ez így tarthatatlan. Mikor említettem a szomszédnak, hogy legalább ivartalanítani kéne őket, azt mondta igazából nem az övé, ő csak eteti őket, így letudja a felelősséget. Remek, akkor tizensok macskát nekem kéne orvoshoz vinni? Azt se bánnám, ha lenne valamilyen fogamzásgátló tabletta, amit kajába keverve adhatnék nekik. Létezik ilyen? Ha igen kb. mennyibe kerülhet?
2011. febr. 17. 11:51
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Állatvédőknek jelentsd be, mikor a nyanya már nem lakik ott, hogy ne akadékoskodjon. Akartam még írni, hogy hullámpalával is erősítsétek meg a kerítést, de rájöttem, hogy a macsekok simán át tudnak mászni rajta, bár talán annyira nem erőlködnének.
2011. febr. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
0%
Szerezz egy dobermannt!
2011. febr. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Valószínűleg féregtelenítve sincsenek a macskák, az pedig kisgyerekre nézve különösen veszélyes. Főleg, ha a cicák a ti kerteteket használják latrinának.

Szerintem ezzel a problémával nyugodtan megkereshetitek az ANTSZ-t is, ugyanis a fertőzött macskák tömeges jelenléte már népegészségügyi kérdés lehet.

2011. febr. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia, nálunk is rengeteg macska volt, itt aludt az ajtó előtt, ráadásul félszemű beteg cica, én is imádom az állatokat de féltem is kisgyermekem miatt, aztán vettünk egy golden retrievert, azóta nincs cica még a kert közelébe se, más kérdés hogy a kutya kikapar-szétrág-elhord mindent..:)
2011. febr. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 tetris ***** válasza:
0%
Én befognám a macsekokat, és elfuvaroznám őket a Dunántúlra, vagy a Mecsekbe, vagy akárhova, ahonnan nem jönnek vissza.
2011. febr. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm azoknak, akik írták, hogy segítenének gazdát találni, nagyon rendesek vagytok. Csak az a probléma, hogy nem lehet megfogni őket. Az öreglánynál elvannak, ő simogatja őket, de mi nem tudjuk befogni őket. Így meg nehéz gazdát találni. Sok szomszéd elkergeti őket, meg nyakukba zúdítanak némi vizet, hogy ne menjenek hozzájuk, így elég elvadultak. Nekem ehhez nincs szívem, nem ők tehetnek erről a helyzetről.

Agyalok, meg megkérdezem az állatorvost mennyi lenne a fogamzásgátló.

2011. febr. 17. 14:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!