Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Rossz lennék? Lent a többi.

Rossz lennék? Lent a többi.

Figyelt kérdés

Nagyon szeretek minden állatot, főleg a macskákat. Befogadtunk egy kiscicát nem rég, a párom oda van érte...

Engem zavar, hogy fúj ránk, hogy bántja az én másik macskámat, hogy megeszi a kajáját, hogy telepiszkítja az alomját. Az én cicám, meg hagyja. Ő még egyszer nem evett bele az új macska kajájába, nem ment az ő alomjába. Ezt látja a másik is, de ő azért is beleeszik, pedig naponta 2x annyi kaját kap, mint az én cicám. Nem vagyok irigy, ha tehetném rengeteg macskát befogadnék. Amikor ott az én cicám, direkt nekünk dörgölőzik, bújik. Még külön szobában vannak. Amikor csak mi vagyunk ott, hogy etessük stb, akkor meg fúj ránk. De ez engem zavar. Tudom, hogy ez a kettőjük harca, de az már sok. Velem van a hiba?


2011. márc. 4. 10:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

majd megoldják egymás közt a cicák


nekünk is az egyik hónapokig elette a másik elől a kaját,pedig már annyit evette hogy menni se birt,de akkor se hagyott a másiknak,csak ott voltunk és nem hagytuk h megegye

aztán abbahagyták,most eszi mindenki nagyjából a felét,elvannak

2011. márc. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha a befogadott cicus eddig egyedül volt teljesen érthető.Hozzá fog szokni,hogy már nem egyedül van.Emberekre áthúzva ez a dolog olyan,hogy aki egyke automatikusan csak magának csinál pl reggelit.Nem gondol automatikusan osztoszkodásra,mint a testvérek.Be fog illeszkedni,valószínű kicsit "szerethiányos" is a cica, igyekszik kihasználni a helyzetet,boldog ,hogy valaki törődik vele.Ahogy írtad a másik macska nem zaklatja emiatt.Kismacsek rá fog jönni,hogy ez az állapot(van kaja,szeretet,nyugalom) nem átmeneti,hanem állandó.
2011. márc. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Azért nem zaklatja, mert fél tőle. Egyébként ahonnan elhoztuk, ott még 5-6 macska volt...
2011. márc. 4. 11:27
 4/13 anonim ***** válasza:

Hát bocsi, de én itt ellentmondást észlelek:

"Befogadtunk egy kiscicát" és "Az én cicám".

A befogadott cica is annyira a Te cicád, mint a másik, szeresd ugyanannyira.


A viselkedése természetes, nincs rá írva az alomra, h az övé, nem is tud olvasni, tehát nem tudja, ugyanez a helyzet a kajával. A másik cica pedig tudja melyik az övé, mert eddig is abból evett, abba az alomba ment, nem fog váltani. A macskáknál alapbóol nincs ilyen enyém-tied megosztás, de megszokás viszont van, ezért állt elö egy ilyen helyzet.

A befogadott macska védekezésképpen fúj, nem fölényeskedik, ez is általános, ez eltarthat pár napig, de akár 1-2 hónapig is, attól függ mennyire zárkózott a befogadott cica. Simogasd sokat mindekettöt!

2011. márc. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ugyanannyi gondoskodást, törődést kapnak. Ugyanannyi jutalomfalatot, ugyanúgy vigyázok a kicsire. De ugyanúgy sosem fogom szeretni őket. És ezt hiszem, ez nagyon sok macskatartóra vonatkozik. Nem mutatom, hogy ne higgye azt a nagyobbik, hogy kivételezem vele. De olyan nincs, hogy mindenkit ugyanúgy szeretek...
2011. márc. 4. 18:14
 6/13 anonim ***** válasza:
Jelenleg 2 cicám van, egyformán szeretem öket, pedig teljesen más természetüek, de ha napokig agyalok rajta se tudnék választani.(utsó válaszoló vtam)
2011. márc. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Jólvan akkor.
2011. márc. 4. 19:29
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem is két benti cicám van, a kisebbiket 2 hónapja hoztuk, hogy a nagynak legyen 1 pajtása. Persze nem úgy sült el a dolog ahogy terveztem, ugyanis a nagy cica nincs odáig érte, pedig a kicsi nagyon ragaszkodna hozzá. Ugyanezeket csinálja amiket leírtál, nem hagyja a nagyot enni, belemászik az almába, befekszik a helyére, ami miatt a nagy cicám duzzog, de ettől nem fogom szegény picit kevésbé szeretni. Én hoztam őt ide, nem ő kérte hogy jöhessen, és ugyanúgy az én cicám, és ugyanúgy felelős vagyok érte is. Szóval egyformán szeretem őket. Kérdező, te talán a gyerekeidet sem fogod egyformán szeretni?
2011. márc. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék gyereket.

De akkor leírom még egyszer. Nem azért nem szeretem úgy, mint a nagyot mert rosszabb. Még nem szoktam hozzá a jelenlétéhez, még ez nekem is új. Én hoztam ide, nem ő akart jönni, ez így igaz. És, mint említettem, ugyanúgy foglalkozom vele, mindent ugyanúgy csinálok vele mint a naggyal. Nincs kivételezés. De attól még, ott legbelül a nagyot szeretem jobban. Közelebb áll a szívemhez, ő az első "igazi" cicám. Több ilyen cica nem lesz az életemben. Ettől függetlenül, ugyanúgy a kicsinek is a gondját viselem élete végéig. De ezek szerint, gonosz vagyok, mert a nagyobb közelebb áll a szívemhez. Örüljetek, hogy ti nem vagytok ilyenek... Én majd ezért biztos a pokolra jutok.

2011. márc. 5. 14:01
 10/13 anonim ***** válasza:
De most mit vagy megsértődve? Én sem szeretnék gyereket amúgy, de a cicáimat nagyon nagyon szeretem. És nekem igenis fura, ha valakinek megoszlik a szeretete. :) Egyébként meg nem azzal van a baj, hogy nem szereted annyira, hanem hogy kijelentetted, hogy soha nem is fogod úgy szeretni. Ez egy picit gonoszság. Ha így állsz hozzá, akkor biztosan nem. Adj neki időt, hogy ő is a szívedhez nőjön, mint az első cicád! :)
2011. márc. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!