Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg rossz gazdi lennék?

Tényleg rossz gazdi lennék?

Figyelt kérdés

Van egy kutyám,egy nagyon gyenge idegrendszerű kis pincsi,az egyik kérdéshez már írtam róla,beteg, mindenféle baja van, és gyakran dührohamai vannak. Most nemrég viszont megtudtam venni álmaim kutyáját,egy kis bernit.

Namost a dolog lényege,hogy a bernit mindenhova viszem magammal. Nyaralni,játszótérre, családi összejövetelekre,mert lehet,mindenkivel kedves,barátságos. A pincsi viszont rettenetesen fél,és ilyenkor hajlamos rohamot kapni. Ezért őt nem viszem ilyen helyekre, de szerintem ezt ő nem is igen bánja. Reggel megvan a közös,nagy séta,de délután,mikor a fiammal játszóterezünk,ő nem jön.Félek,hogy bántana valakit,és félek,hogy kárt tesznek benne a sürüsödő rohamok.

És erre tegnap az egyik kutyás ismerős nagyon lecseszett,hogy szörnyű,amit csinálok, mert mit érezhet az a szegény,hogy itthonhagyom. És,most lelkifurdalásom van.

Szerintetek helyesen csinálom?

Szerintem minél kisebb esélyt kell adni a bajnak. Egyszer elvittem egy összejövetelre,még mikor befogadtam,és odament hozzá az egyik kislány. Dührohamot kapott, átpréselte magát a kerítésen,és eltűnt az erdőben. 3 órát kerestem :(


2011. jún. 25. 15:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs veled semmi baj. Aztán ha megharapna valakit a játszótéren meg te lennél az ördög. Az emberek mindig bele tudnak kötni valamibe. Szerintem mindent jól csinálsz!
2011. jún. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

Szerintem vidd el orvoshoz.... ez nem normális....

de lehet hogy valaki bántotta kiskorában

2011. jún. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem részben igaza van az ismerősödnek, hogy mit érezhet a másik kutya. Ez pedig, mivel az új kutyával jársz mindenhova és őt atthon hagyod, veszekedést okozhat a két kutya között, ha a régebbi azt hiszi, hogy az újat jobban szereted.
2011. jún. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%
Külső szemmel lehet rossz gazdinak mondtak. De a te helyzeted is érthető! :)Szóval szerintem nem vagy rossz gazdi. A kutyus lehet szomorú, amiért ő háttérbe lett szorítva. Próbáld kompenzálni azzal, hogy nap közben játszol kicsit vele, a másik kutyus nélkül.. :)
2011. jún. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem nincs ezzel baj. Nem kell külön ilyeneknek kitenni a kutyát. Lehet vele másként is foglalkozni. Otthon, esetleg még este sétára elvinni. Egyáltalán nem igényli, hogy ott a játszótéren stresszben legyen szegény kutya. Ha ezt nem értik meg, akkor hagyd rájuk és kész.
2011. jún. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Voltunk dokinál, milliószor,közel 200ezret hagytam már ott,mióta befogadtam ( lassan egy éve ).

Nagyon sok betegsége van,és iszonyatosan gyenge idegrendszerű,agresszív is emiatt( hál istennek velünk már nem,de ez is hónapokig tartó kemény munka eredménye ) valószínűleg egy agyonszaporított kiskutya. És biztosan nem tett ennek jót az utcán töltött,kitudja mennyi idő.

2011. jún. 25. 15:09
 7/11 A kérdező kommentje:

Persze, kompenzálva van. Eleve,csak ő alhat idebent, és emiatt este külön,még egy csomó foglalkozást kap.

Játszani nem szeret,nem is tud, inkább befekszik az ölembe,és várja a simit :)

2011. jún. 25. 15:11
 8/11 anonim ***** válasza:
szerintem te nagyon is jó gazdija vagy mind2 kutyusnak. senkinek semmi joga itélkezni feletted, te tudod mi jo a kutyaidnak és nem más, egyik ha igényli a társaságot akkor azt ilyen helyekre magaddal viszed, a másik pedig mivel más tipus, inkább a foglalkozásod igényli és nem a társaságát, természetes h azt nem viszed magaddal, azzal máshogy törődsz! ne is adj mások véleményére, lényeg az h te igenis törődsz velök és kész!
2011. jún. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha csak ennyit hallottam volna, hogy az egyik kutyát viszed mindenhova, a másikat nem, én is rávágtam volna, hogy nem vagy túl felelős. Így már kicsit más a téma. Az látszik, hogy nem vagy rossz gazdi, mert a másik kutyáddal alapvetően jól bánsz (legalábbis az alapján amit leírsz).

Ha a ranglétra rendesen van felállítva, akkor a kutyának nem okoz lelki törést az, hogy otthon hagyják. Nem úgy mint egy kisgyerekkel. A kutyák nem emberek, vannak érzéseik, de ilyet, hogy rosszul esik neki, hogy a másik kutyát elviszed, őt meg otthon hagyod, nem hiszem hogy érezne.

Ha persze a falkasorrenddel nincs minden rendben, akkor valószínűleg azért kap sokszor idegrohamot, mert gyenge az idegrendszere, és nem tudja feldolgozni a falkavezérséggel járó feladatok terheit. Ilyne előfordul, nem minden kutya alkalmas falkavezérnek, ezért kell tőle átvenni a stafétát (mondom még egyszer, nem tudom, hogy ezzel a dologgal mi a helyzet.).

Az tény, ha rendesen viselkedő, normális kutyust akarsz belőle nevelni, akkor baromi sok munkádba fog telni, de meg fogja érni. El kellene járnod rehabilitációs foglalkozásokra, ahol pont az ilyen és hasonló kutyusokkal foglalkoznak szakértők!

Remélem sikerrel jársz, kitartás!

2011. jún. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A kutyáknál nem hiszem hogy kéne kompelzálni mert elkényezteted és még rosszabb lesz, és még azt hiszi jó is amit csinál hisz kedves vagy vele kvázi dicséred. A kutyáknak főnökre van szüksége. Mindig az a kutya van előrébb aki feljebb van a rangsorban.

Amúgy pedig inkább kutyaiskolába kéne vinni a lelki problémáival.

2011. jún. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!