Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért mondják az ilyen emberek...

Miért mondják az ilyen emberek, hogy szeretik a macskájukat?

Figyelt kérdés
Idegesít, hogy sokan mondják "Nagyon szeretem a macskámat, ő a mindenem" de közben kint tartják a hidegben, nem ivartalanítják, főleg nem a nőstényeket. Minek az ilyen embereknek állat? Kiteszik a párzásnak, a szülésnek. Ezek az emberek nem tenyésztik a macskákat, hanem hobbinak tartják. Miért nem lehet ivartalanítani? Miért vannak ilyen gyökér emberek? És a sok idióta, miért ide írja ki a hülye kérdéseit, hogy "Úristen, most mit csináljak vele vemhes?!" De persze az állatorvosra nem telik. Másra igen? A cigire telik? Meg a többire? Oké, nincs pénz. De nem hiszem el, hogy nincs olyan dolog, amiről ne lehetne lemondani az ivartalanításért. Pláne, ha az illető szereti a macskáját.
2011. márc. 11. 21:56
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van, kérdező. Ha szeretik is a macskájukat, kutyájukat - rosszul szeretik.
2011. márc. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 A kérdező kommentje:
Nem jövök ezzel. Azzal jövök, hogy egy buta g*ci vagy, aki f*szságokat beszél. Ennyit tudsz előadni, hogy anyád miért nem volt ivartalanítva? Ne anyámat szidjad te kutya.
2011. márc. 11. 22:12
 3/48 anonim ***** válasza:
87%
Igen, egyetértek veled kérdező. Igazából, ha valaki nem is szereti bent az állatot (az enyémek bent vannak), ha kint van, igazán ivartalaníthatná. Biztos nem kellemes a macskának évente 2* felnevelni a sok kiscicát.Ráadásul vagy keresnek neki gazdát, vagy nem...
2011. márc. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
31%

Ezek az emberek a macskákat nem szobadísznek tartják,hanem annak ami: macskának.

Inkább azok a retardáltak,akik imádják az állataikat,mesterséges környezetben tartják,feltehetően azért,mert nem tudnak a társadalomba beilleszkedni. Ezért a kutya-macska a "társaságuk".

2011. márc. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
14%
nem téged szídlak, csak felvilágosítalak arról, hogy anyád nem védekezett és nem volt ivartalanítva, ergó megszülethettél. neked is épp úgy van jogod az élethez, mint ahhoz a kiscicának, aki meg se születhet, mert az anyját ivartalanítják. ha ezt te nem fogadod el, akkor ez van. tanulj tiszteletet.
2011. márc. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 A kérdező kommentje:
Én tanuljak tiszteletet? Te anyázol vagy nem? Talán ez tisztességes? Nekem ugassál, én tettem fel a kérdést nem?
2011. márc. 11. 22:16
 7/48 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyet értek a kérdezővel. Mindenki tudja mennyi kóbor állat van, miért kell növelni a számukat. Ha egy macs 2-3x ellik, lesz kb. 12 macska, azokkal mit csinál? kétlem hogy becsületesen neveli,csak hagyja, hogy tovább szaporodjanak. És baromira nem hiszem el, hogy egyszer nem tudnak annyi pénzt összeszedni, hogy ivartalanítsanak. Akkor miből tartja el? nem egy eget rengető összegről van szó!
2011. márc. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező egyet értek veled! Sajnos nagyon sok a primitív és buta ember. Én is ismerek egy párat, aki inkább megöli a kicsit, és sír rí, meg jaj már megint vemhes stb...Az egyik macskára rábeszéltem, hogy vigye el ivartalaníttatni, a volt barátom anyjáról van szó, még bele is adtam, csak ne kelljen öldökölni :S Azóta eljöttem, nagyon sajnálom a többi macskát, de sajnos annyi az ilyen ember, hogy nem nagyon tudunk ellene mit tenni, az biztos, hogy ilyen helyeken a macska értelmesebb élőlény, mint a gazdája.
2011. márc. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim válasza:
94%

A macskát "kinn a hidegben" tartani nem kegyetlenség, hacsak nem agyontenyésztett fajtacicáról, vagy már kiskorától lakásba szokott cicáról van szó. Találékony, élelmes jószágok ők, jól megvannak az emberi komfort nélkül is. Az, hogy valaki például falusi haszonállatként vagy háztáji kószaként tartja őket, netán szereti a macskaszőrmentes, megkímélt lakástextileket, még nem jelenti azt, hogy nem szereti az állatkáját.


Az ivartalanítás sem egy fekete-fehér dolog, bár én hajlok az igenis érdemes álláspont felé.


Pro: a nem kívánt szaporulatot továbbajándékozni nem mindig olyan könnyű, az állatmenhelyek így is tele vannak, és rengeteg az elvadult cica, szóval a majdani utódokkal szemben kicseszés, ha meghagyja az ember a macskáját úgy, ahogy van. A nem herélt kandúrok szerintem sokkal több veszélynek vannak kitéve amúgy, mint a nőstények - a túl sok eljárás miatt autóbalesetek, na meg udvarláskor a cicabunyó.

Kontra: sokan tarták úgy, hogy az ivartalanított cicákból kiveszik valami belső tűz és varázslat. Meg sokan vannak, akik elvből jobb szeretik meghagyni az állataikat úgy, ahogy a természet létrehozta őket. Semmivel sem szeretik ők kevésbé a macskájukat, mint az ivartalanítók, még az általad említett felelőtlen, hanyag macskatartók sem. Ez is olyan dolog, minthogy a pocsék szülők sem azért pocsékak, mert nem szeretik a kölyküket. :)

2011. márc. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. Még annyi, hogy az ilyen embereknek annyi a macska, jaj de aranyos cica, kapja a maradékot, szül egy évben x macskát, abból pár megmarad, felnőnek, majd 1-3 éven belül eltűnnek, elüti az autó, elkapja vmi állat, vagy megdöglik valamilyen betegségben, mert ugye oltásokat nem kapnak, ha betegek nem viszik orvoshoz mert pénzbe kerül, megdöglik, féregtelenítőt se kap, mert drága és a féreg meg lóg ki a valagából, miközben a konyhaasztalon jártál...sajnos tapasztaltam. Még mindig a volt barátom szüleiről van szó, Én adtam nekik féregtelenítőt. A kismacskák a lakásban születtek, elkezdett hullani a szőrük, véresre vakarták, ők csak annyit mondtak, biztos rácsöppent a meggy !!!!! Kihívtam az állatorvost, mondta, hogy rühesek meg gombások, persze ők csak lestek nagy szemekkel, hogy ez hogy lehet, de hisz csak a lakásban voltak..... Erről ennyit.
2011. márc. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!