Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért mondják az ilyen emberek...

Miért mondják az ilyen emberek, hogy szeretik a macskájukat?

Figyelt kérdés
Idegesít, hogy sokan mondják "Nagyon szeretem a macskámat, ő a mindenem" de közben kint tartják a hidegben, nem ivartalanítják, főleg nem a nőstényeket. Minek az ilyen embereknek állat? Kiteszik a párzásnak, a szülésnek. Ezek az emberek nem tenyésztik a macskákat, hanem hobbinak tartják. Miért nem lehet ivartalanítani? Miért vannak ilyen gyökér emberek? És a sok idióta, miért ide írja ki a hülye kérdéseit, hogy "Úristen, most mit csináljak vele vemhes?!" De persze az állatorvosra nem telik. Másra igen? A cigire telik? Meg a többire? Oké, nincs pénz. De nem hiszem el, hogy nincs olyan dolog, amiről ne lehetne lemondani az ivartalanításért. Pláne, ha az illető szereti a macskáját.
2011. márc. 11. 21:56
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
Volt egy kutyám, nem volt ivartalanítva, 8 éves korában el kellett altatni, mert annyira szétterjedt benne a rák, hogy már nem lehetett rajta segíteni, előtte túlesett egy év alatt 3 műtéten. Élhetett volna 15 évig is. Na ebből tanultam, azóta minden állatomat kiivartalaníttatom. Csak, hogy tudd, ez is egy előnye az ivartalanításnak.
2011. márc. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
Tisztelt kérdező! Leforditom a kérdésedet.Aki nem ivartalanit az hülye.A pénzét másra költi blabla.Ha látnád a macskáim ledöbbenél,nem voltak ivartalanitva,egy ágyban alszunk,az egyik a számbol veszi ki a kaját.Ja és szeretnek,ezt onnan tudom,hogy az asszonyt kerülik,de hozzám mindig jönnek,akkor is ha nem éhesek.Folyamatosan hivom foglalkozom velük.Amugy kérdésedből is kiderül,hogy ti vagytok a hobbi macskások,mert a pénzeteket a miskároltatásukra forditjátok.Én inkább azt látom,hogy aki sir,hogy juj most mi lesz az tapasztalatlan.De ha a természet azt akarja,hogy ivartalanits,akkor megkérdezem miért befolyásolják a macskákat abban ,hogy kényük kedvük szerint oda menjenek,mondjuk a lakásba ahova akarnak.pl az asztalra.Tudom butának tünik a kérdés,de amikor megválaszolod,nem azt akarod mondani,hogy oda mehet ahova te engeded és azt csinálhatja,amit te engedsz neki???Kicsit sántit ez a "macskának mi a jó duma"Azt meg kifejezetten utálom,hogy itt minden kérdésre az a válasz,hogy : IVARTALANITS! Amugy köszi nem kell megmagyarázni,elég ha elgondolkodsz azon,amit itt leirtam.Unalmas ez a "van kalapja,nincs kalapja,ugyis megverjük duma"
2011. márc. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 A kérdező kommentje:
Jól van akkor, te bízz mindent a természetre. Az, hogy a macska nem mehet fel a konyhapultra, asztalra, azért van, hogy ne egyen bele a kajába. Én inkább azt látom, hogy te vagy akinek mindegy mi a kérdés, úgy is ugyanazt válaszolod. Elgondolkozni meg azok válaszán fogok, akik hasznosat adnak. Bízz te is mindent a természetre. Ne védekezz, és legyen annyi gyereked, ahányszor dugsz. Ne használj tusfürdőt, hiszen a víz mindent lemos, nem? Asszonykád ne használjon tampont, vérezzen össze mindent. Ne borotválkozzon, mert az isten szőrösen teremtette. Ha betegek vagytok, ne vegyetek be gyógyszert, úgy is van rá valami házi praktika ami helyettesíti. Hiszen ez mind "nem természetes" dolog. A természetben talán van gumi, vagy borotva? Inkább te gondolkozz el azon, hogy amit mondasz, az butaság. Ha te védekezel, akkor a macska miért ne lehetne ivartalanítva? Ha te be vagy oltva, akkor ő miért ne lehetne? De azt ne mondd, hogy te megengeded a macskádnak, hogy felugorjon az asztalra, és beleegyen a kajádba? Vagy egy tálból esztek?
2011. márc. 12. 18:29
 24/48 anonim ***** válasza:

Ha belegondolsz, akkor a te teóriád szerint, mindenki ivartalanítsa minden állatát, és akkor hátha ki fog halni még a faj is. Lehet hogy ez most hülyeség, de mondjuk ha minden nő, vagy minden férfi elköttetné magát, akkor az emberek is lassan kihalnának. Egy állatot nem tenyésztés céljából kell tartani, hanem ahogy írtad, hobbinak.

van, akinek 60000Ft-ból kell egész hónapban kijönnie, cigi meg pia nélkül is a számlákra meg a kajára alig van pénze.

Gondolj bele, Te honnan tudnál elvonni pénzt az ivartalanításért?

Te talán ennyire jól keresel?

Nyiss menhelyet.

Kint tartják a hidegben.

Ha hiszed, ha nem, régen is kint tartották őket, nem igényelték, hogy fűtött lakásban, puha párnák közt aludjanak.

2011. márc. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 A kérdező kommentje:
Egyszer nyitok is. Mint már említettem, a HOBBIKÉNT tartott macskákról/kutyákról beszélek. De tökmindegy, azt hallod meg amit akarsz. Nem keresek jól egyébként. De mégis mindene megvan a cicának. Mondtam már le alapvető dolgokról az ő javára. Mert megérdemli. Ahogy minden állat. Pláne, akit hazahozunk, (nem ő akar jönni) és állítólag szeretünk. Mégis sokan sajnálják az oltást, a féreghajtást, a játékokat. És aki havi 60 ezret keres, az is tudja ivartalanítani, ha csak minden hónapban 2000 Ft-ot félrerak. Ha fontos neki, az állata. De mindenre kifogás a pénz. Ha valaki akarja, kitudja fizetni. Egyébként ha tudja valaki, hogy keveset keres, ne tartson állatot. Majd akkor tart, ha lesz miből eltartania, és a legalapvetőbb dolgokat tudja számára biztosítani. Kihalni meg sosem fognak, mert mindig lesz kóbor macska, és mindig lesz tenyésztő is. De egyébként valóban, ha tehetném az összes kóbor macskát ivartalanítanám, és beoltanám. Onnantól kezdve, hogy háziasítva vannak az állatok, már nincs meg a természetes környezetük/élelmük. Ilyen vagy az interneten, kíváncsi lennék hányan tudnak a "való életben" elviselni. De nem érdekel a válaszod, tudom mit mondanál. Tiéd lehet az utolsó szó joga, amiben megköszönheted, hogy emberi számba veszlek, és nem úgy beszéltem veled mint ahogy azt élőben tenném.
2011. márc. 12. 21:13
 26/48 anonim válasza:
Így igaz!
2011. márc. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
Kérdező most komolyan hiszed,hogy amit mondasz annak van is alapja azon kivül,amit elhitettek az egoista emberek veled?Tényleg ne figyelj arra amit irok,csak a helyesírási hibákat.Mert nem tudom mire gondoljak,amikor folyamatosan mellébeszélsz.Az egerek milyen állatok?Mit csinálsz,ha látsz egy egeret a szobádba?Majd megmondod.De teszem azt,ha nem félsz tőle,megfogod és elviszed orvoshoz,hogy ivartalanitsa?Még mielött mosolyogva lebutáznál - megmondom mit teszel.Rábizod a macsekra,vagy agyon vered,jó esetbe sikoltozni kezdesz.2 kérdésem van ez ügybe 1 Az egérnek miért nincs olyan joga,mint a macskának?Tudod kiherélni. 2 Tudod,tudjuk,hogy a macsek szereti az egeret (ez látható,bizonyitható)egész pontosan a szaga iritálja a macskát,a többi,hogy játszik vele az már ösztön szerü.De...Láttál már olyan macskát,aki orvos akar menni,heréltetni magát? Ne gondolkodj,megmondom a választ mindkét kérdésre.Igy hangzik: Az EMBER eldönti,hogy önmagának mi a jó.Az egér undoritó - pusztuljon.A macsek aranyos amelyik saját,a többi sicc.Mindkét esetbe az ember a felelős.Jó egy bálnát nem tudsz eltartani,messze is van,de egy egér,amelyik ott lakik a házadba,és te nem ovod,mert szelektálsz.Hogy is szoktátok mondani? A macska a természetbe max 3 évet élne stb,stb,nem jo élete van,szenved.Te meg Ember befogadod segitesz neki orvoshoz viszed (az "Ő érdekébe").Vidd már el az orvoshoz az egered is,ne hagy,hogy az a fránya természet megölje.Ha még most is van ellenkontrád,akkor nem szabad téged tovább eröltetni.Lenne javaslatom a "te érdekedbe" is.Tisztelettel egy olyan ember,aki azt valja,hogy semmi joga az embernek szelektálva megitélnie semmilyen élölényt a földön.
2011. márc. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
Ja van pár macskám,kérdeztem tölük akarnak-e heréltetni?Azt mondták inkább most kihagynák,mert igy jolelvannak a bőrükbe,és nem akarnak itt ülni helyben még 12 évet,inkább élnek szabadon szeretetben,amennyit a sors ad nekik.Én megprobáltam.
2011. márc. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
Az egér nem házi állat, a macska viszont, az, amit megszelididettél, felelősséggel tartozol iránta. A te dolgot, hogy a macskák ne szaporodjanak túl, és ne az utcákon kolduljanak szerencsétlenek.
2011. márc. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
Attól még,hogy a macska kinnt van,nincs ivartalanitva már nemis lehet szeretni a macskát??Kébzeld énis kinnt tartom a macskámat nincs ivartalanítva és mégis ő a mindenem.De állatorvoshoz rendszeresen járok vele.És mivan ha szándékosan nincs a macska ivartalaniítva??Amúgymeg van a macskának anniy esze,hogy ha fázik akkor keres egy olyan helyet ahol melegebb van.Hát ennyit erről.De úgy látszik,hogy te nemtudsz semmit a macskatartásról!!Akkor mért okoskodsz???:@
2011. márc. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!