Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskámtól nem tudok aludni,...

A macskámtól nem tudok aludni, már több hónapja. Hajnalban nyávog, unatkozik. Mit csináljak? Kialvatlanságot már nem bírom idegileg!

Figyelt kérdés

Ma is kimentem wc-re 3 után kb. Macska folyton nyekergett, nyávogott, a falat már lekaparta a sarkoknál, nem az én lakásom, azért baj ez. Most is nyávog, idegesít már nagyon. Hajnalban, mikor aludnék, kinek van kedve játszogatni a macskával. Ivartalanított, majdnem 1 éves lány. Ilyen hülye viselkedéssel még nem találkoztam, pedig már volt sok macskám. Udvarra nem tudom kiengedni, mert pár hét múlva eltenné láb alól a szomszéd, mint az előzőt. Most is a falra ugrott fel és kaparja le...

Kicsi garzonban lakom, nincs hova bezárnom sem, mert a hangja akkor is kihallatszik mindenhonnan. Másik macskát nem szeretnék mellé, anyagi okokból. Kettő sok lenne már, ennek meg meg tudom venni a minőségi tápot. Mit csináljak, hogy tudjak aludni tőle? Tömjem magam altatóval?!


2011. márc. 22. 05:06
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
56%
Ne hagyd nappal aludni, ha szunyókálni akar, akkor kösd le, és játsszál vele, akkor majd átaludja az éjszakát. De amúgy nem csodálom, ha vinnyog a cicád, egy ennyi idős cicusnak még nagy a mozgás- és társaságigénye, nem túl izgalmas élet neki, hogy napközben azért van bezárva egyedül egy garzonba, mert te dolgozol, éjjel meg azért kuss neki, mert aludni akarsz. A helyedben inkább összebarátkoznék a szomszéddal, hogy a cicus vígan játszhasson odakint.
2011. márc. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Az a szomszéd nagyon bunkó és kötekedő. A tulajt is feljelentette többször, ok nélkül, mindenbe beleszól. :(
2011. márc. 25. 17:01
 13/16 anonim ***** válasza:

Ez a válasz 0%-ban hasznosnak tűnik.

A válasz írója 72%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 03-22 07:13


Az ilyen kijelentésekért inkább téged kéne kivágni.Enyém elég nyugis cica,velem alszik,a kaparófa hiába van,hidegen hagyja,inkább a fotelt szemelte ki magának,hiába szóltam rá,szétszedte a huzatot,de egyszerűen nem tudpk rá haragudni,sose dobnám ki.2 éve a karácsonyfát is felborította,akkor se bántottuk.Akkor volt csak fogytán a türelmem,amikor tüzelt,2 hétig nem aludtam,mert egész álló nap és éjszaka nyomta a baukolást...akkor elvittem dokihoz,megműtötte,azóta még jobb is lett a természete,lehiggadt,bújosabb lett.Ahogy lefekszem murmogva ufrik fel mellém,ha ki akar menni,akkor kaparja az ajtót,ha vissza akar jönni szintén (mármnt a szobába,benti cica)...

2011. márc. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:

A mi ivartalanított lány cicánk 8 hónapos koráig egyetlen éjszakát sem aludt át. Hajnali 15 óra körül ébredt és nyávogott reggelig. Hiába volt az előző esti kb. 1 órás intenzív játék, a sétáltatás, bármi. Télen elég jól átaludta az éjszakát, de pár hete, amióta jó idő van újra kezdte. Megpróbáltuk beengedni a szobába. Annyit elértünk hogy nem nyávog, de zörög. Ezt-azt felborít, le-fel ugrik az ablakba, a konvektorra, stb.

Szóval, szerintem egyénfüggő, sok mindent nem tudsz vele csinálni.

2011. márc. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Előző vagyok. Mármint hajnal 1 óra körül ébredt.
2011. márc. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Amikor ok nélkül elkezd nyávogni és nem akarja abbahagyni, akkor vidd be a fürdőszobába és engedj rá hirtelen langyos vizet. De vigyázz ne menjen a fülébe vagy a szemébe. egyik ismerősömnek ez bevált. :D
2011. márc. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!