Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet a macskámmal? SOS

Mi lehet a macskámmal? SOS

Figyelt kérdés

Ivartalanított kandúr, 2,5 éves, a hasán és a hátsó lábain kívül-belül alig van már szőr, hallom, ahogy mosakszik, recsegteti, tépi, tördeli.Mitől lehet?

Pénteken lekezeltem Stonghold Spot on-nal, de még mindig vakaródzik.Beszéltem orvossal, ha nem nő vissza a szőre 2 hét múlva, akkor el kell vinni.

Valakinek volt már hasonló a cicájával?Mennyi idő múlva hat ez a szer?Már megőrjít az állandó mosdásával, meg fejvakarászásával!


2011. márc. 28. 11:34
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Nem voltunk még orvosnál vele, csak e-mailen keresztül mutattam neki fényképen, mert messze van, nem tudom csak úgy bevinni, hordozó meg autó nélkül.A spot on-t tőle hozattam, mert ő javasolta, és mondta telefonon, hogy két hétig, ha nincs javulás, akkor menjek el vele.Csak gondoltam hátha volt már valakinek hasonló.
2011. márc. 28. 19:56
 12/20 anonim ***** válasza:
Én láttam már tök szőrtelen perzsamacskát is, annak valami gombától hullott ki mindene, pár hónapos intenvíz (és drága) Nizoralos fürdetéstől helyrejött. De hogy nálad pontosan mitől van, azt csak orvos tudja megállapítani, addig szerintem ne vegyszerezd agyon.
2011. márc. 31. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Szia !

Tudnál felrakni képet hátha úgy könnyebb segíteni?

Amúgy szerintem vagy vedlési időszak miatt vagy valami betegség, rüh vagy ilyenek. De az állatorvos biztos jobban tudja :)

2011. márc. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

[link]


[link]


ezek múlthéten készültek, újat nem tudok készíteni, mert a telefonom szervizben van, és amit adtak ...


Én is a rüh-re gyanakodtam, de a másik macskámnak semmi baja.

Van a nyakán ez a bolha-kullancs-féregirtó csepegtetős izé, pénteken lett rácsepegtetve, tegnap beadtam még neki egy féreghajtót, gondoltam nem árt neki.de a fenekén is meg, ami nincs lefényképezve már hátulról látszik, hogy a combjain is alig van szőr,meg lóg a bőre.Télen olyan szép volt, a másik cicának semmi baja!

Valamit mondott a doktornő azóta, lehet a bűzmirigyével van probléma!Nem tudom, de már alig várom azt az egy hetet, hogy vihessem.

2011. márc. 31. 18:57
 15/20 A kérdező kommentje:
Akkorának kellene lenni a szőrnek eredetileg,mint a mellkasán.A doktornőnek is ezeket a képeket küldtem el...
2011. márc. 31. 18:59
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem lány cicám van, idén lesz 6 éves. Majdnem fél éve kezdett kopaszodni a kis hasa, a folt egyre jobban szétterjedt. Mostanában a te fotóidra hasonlít. Viszont az általam nagy becsben tartott dokink (több állatunkat megmentette már) véleménye két dolgot vet fel.

1. Valami extra gomba, ha nagyon növekszik a kiterjedése, hozzuk el hozzá.

2. Unalomból lerágcsálja a szőrt magáról, állítólag ez eléggé gyakori. Nos, a mi cicánkra ez nem igaz, egész napi szórakozása van és sose rágja magát.

Viszont a folt azóta se növekszik, mióta a doki látta.

A helyedben akkor vinném el dokihoz, ha látványosan növekszik a folt. De nem ahhoz, aki a Strongholdot javasolta. A vakarászás ne ijesszen nagyon meg, ugyan nem tudom, milyen gyakran csinálja, de egy átlag macska nagyon gyakran vakarózik, mármint emberhez képest:)

2011. márc. 31. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Ultosó vagyok:

Már sok rühes cicát volt szerencsém látni, de egyik se kopaszodott ilyen módon. Először kis kopaszodó köröcskék jelentek meg rajtuk (kb.2 centi átmérőjűek), max. 2-3 darab. Kezelés után hamar elmúltak ezek a "körök". A te cicádnak szerintem nem ez a gondja.

2011. márc. 31. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
A Strongoldot már úgy tetted rá, hogy rajta volt a másik csepp?
2011. ápr. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Nem volt rajta másik csepp, ezt most próbáltam ki először, eddig nyakörvet hordott!
2011. ápr. 1. 18:52
 20/20 anonim ***** válasza:
Értem, Akkor csak rosszul értelmeztem a beírásodat.
2011. ápr. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!