Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicatolvajoknak milyen...

A cicatolvajoknak milyen büntetés jár?

Figyelt kérdés
Ez a harmadik napja, hogy nem jött vissza a cicánk.Ö egy igazi családtag volt három hetes korában mentettük meg aztóta(egy éve)velünk él. Mivel kertes házban élünk napközben kijárós volt(kikéretőzött, aztán vissza).Kedd délelőtt nem jött haza. Egy teljesen fekete cica piros nyakörvvel,mivel kislány.A baj az volt vele, hogy mivel olyan régóta és sokat volt emberek között, hogy nem volt félelem érzete.a postás lábát is levadászta még a múlt héten.Innen gondolom, hogy valakinek megtetszett és "megzárta".Három napja csak sírok utánna és járom az utcákat és ciccegek. Ha megtalálom, hogy ki lett az új gazdája mivel büntethetem? A lopás ebben az esetben egyértelmű ,nem?Családtagot meg nem lopunk, ugye?
2009. febr. 26. 18:11
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

Én is találtam már az utcán cicát, és befogadtam. Akkor én is macska-tolvaj lennék?

Szerintem ha tényleg megvan a cica, kopogj be az illetőhöz, mondd el neki, hogy a cicádat keresed, mert eltűnt, és hasonló, mint ami nála van. Ha a cica megismeri a hangod, és odaszalad hozzád, mondhatod, hogy igen ez a macska az enyém, és haza is viheted.

Másként nem tudod bebizonyítani, hogy a tiéd.

2009. febr. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
39%

Ez nem lopás. Te is csak találtad, nincs róla papírod hogy a tiéd.

Bárki is fogadta be, nem követett bűncselekményt, tehát nem is jár neki büntetés.

Megtetszett neki és befogadta, jó helye van neki ott.


De lehet hogy megette egy kutya. Azok nagyon szeretik.

Sőt elég nagy a valószínűsége, hogy kaja lett a kis aranyos cicából. Szegényke! Úgy sajnálom!


Nekem volt egyszer egy szép perzsa macskám, már épp kezdtünk összemelegedni, mikor egyszer ott láttam az út közepén összelapítva. Nagyon megsajnáltam, még meg is sirattam. De túl kell lenni rajta.

2009. febr. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
Az én kandúrom is eltűnt "szőrén-szálán". Tudjuk ki volt, tudjuk milyen szándékkal vitte el, mégsem tehettünk semmit. Voltunk a rendőrségen, ránk se bagóztak. Pénzt ígértünk, végigplakátoltuk a várost, még nyomkövető kutyát is hoztunk, ésatöbbi, ésatöbbi, mégsem tudtunk semmit bizonyítani... Szegény öreg cicámat minden bizonnyal agyonverte az a...
2009. febr. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Tavasz van, tüzelési időszak, valószínűleg csak kandúrt keres. Nem tapasztaltál nála tüzelési jeleket?
2009. febr. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Megértelek, nekem múltkor egy éjszakára lépett meg a lakásban tartott ivartalanított kandúrom. Egész éjjel bőgtem, jártam a környéket hátha előkerül. Reggel végre a gyomra hazavezette. De nem kívánom senkinek azt az éjszakát.Úgy megörültem neki hogy még megszidni is elfelejtettem. Ha előkerül a tied, te sem fogsz haragudni senkire hanem örülsz hogy végre veled van.Kívánom hogy minél hamarabb meglegyen!
2009. febr. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Az első válaszolókhoz írnám hogy én három hetesen fogadtam be úgy hogy az ántsz kidobta öket egy gyárból, most pedig volt rajta nyakörv valamint a kinézetén látszik hogy nem kóbor macska volt.
2009. febr. 27. 11:47
 7/8 anonim ***** válasza:
Az utolsó válaszoló vagyok. Annyit szeretnék kérni hogy ha van valami hír a cicádról, akkor ird meg pár szóval.
2009. febr. 28. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
az én cicám is igy tünt el de ö bakk volt ivartalanitva ennek már 4 honapja s nem került haza'
2009. febr. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!