Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg a legdurvább büntetés...

Tényleg a legdurvább büntetés a kizárás? Az én kutyámmal van baj hogy ő nem így érzi?

Figyelt kérdés
Túl "jólnevelt" hozzá...?
2010. szept. 9. 11:44
1 2 3
 1/24 audryenne ***** válasza:

Kifejtenéd kicsit?

Hogy csináltad a kizárást? Milyen a kapcsolatotok?

2010. szept. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

A kizárás tényleg a legdurvább, csak az a valóságban úgy néz ki, hogy tényleg nem mehet vissza. Ezt hitelesen szimulálni elég nehéz, mondhani lehetetlen.


Szerintem inkább a figyelemmegvonásra gondolsz. Ha nincs kötődése a gazdihoz, vagy nem elég erős, akkor ez nem a legjobb módszer.


De tényleg kifejthetnéd hogy csináltad.


Nekem egyszer volt, hogy napokra figyelmen kívül hagytam, öröm volt nézni milyen szívesen dolgozott utána. De ennek tényleg nyomós oka volt.

2010. szept. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
48%

Igazán példát vehetnél róla. Ő kevesebb mint 4 perc alatt számtalanszor megígéri, hogy soha nem fogja kizárni.


http://www.youtube.com/watch?v=AL83gZ_edos&feature=related

2010. szept. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Az én kutyám ha ki akarom zárni akkor egyszerűen azt hiszi hogy most egyedül kell lennie, nincs kedvem vele foglalkozni, nem érek rá, és akkor ő szép csendben lepihen vagy lefoglalja magát játékkal de egyáltalán nem úgy néz ki mint aki most tudja hogy büntetésben van, és ezt ő képes napokig is csinálni és hinni hogy neki most az a dolga hogy várjon rám. Nagyon szófogadó kutya és feltétel nélkül tisztel, de mind minden normális kutya, néha csinál rosszat, és valahogy meg kell büntetni, és ő az az érzékeny fajta, ilyen pofontól vagy kannadobálástól, ücöltéstől csak idegbeteg lenne. És nem, nem az önálló fajta. A legragaszkodóbb fajták közé tartozik.. Meg úgy amúgyis érdekesnek tartom hogy ennyire borzalmas (sokszor borzalmasabbnak tüntetik fel mint pl ha valaki veri a kutyáját...) a kutyának egy kizárás, jó-jó egy farkas meghalhat ha kizárják és egyedül marad, de a kutya ugye már nem farkas, nem mindenben olyan.
2010. szept. 9. 12:00
 5/24 A kérdező kommentje:
Amúgy meg úgy csináltam ahogy a "Nagykönyvben le van írva".
2010. szept. 9. 12:02
 6/24 anonim ***** válasza:

Hát épp ezért nehéz. Mert ő tudja, hogy nem zárod ki, és nem hal éhen. Ha az ajtón kívülre tennéd ilyenkor, akkor már hitelesebb lennél talán :)


Nálunk a bünti ilyen apróbb dolgokért úgy néz ki, hogy a sarokba küldöm :) Na jó nem, a helyére, mert pont a sarokban van a helye. És bármit jövök-megyek körülötte, ő onnan el nem mozdulhat, mert azonnal visszazavarom. Ez szokott működni.


De az is jó, hogyha elkezdesz lassú léptekkel menni utána. Nem üldözöd, csak kellemetlenné teszed neki kicsit a létet. Bármerre megy, fenyegetően, nyugodtan, lassú lépésekben a seggében vagy, és ha hirtelent mozdul, akkor te is. Idővel megadja magát, és lesunyul a földre. Semmilyen fizikai kontakt nincs, mégis baromira kellemetlen nekik. Csak ezt így leírva nem biztos,hogy úgy fogod csinálni, ahogy én láttam, ezért nehéz írásban tanácsot adni.

2010. szept. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Eleve az én kutyám nem nagyon jön oda kéretlenül hozzám, vagy követel akármit is, vagy ha mégis akkor nem veszi zokon hogy elküldön vagy nem foglalkozok vele...
2010. szept. 9. 12:06
 8/24 A kérdező kommentje:
Ajtón kívülre teszem sőt a másik kutyák velem vannak bent de nem érdekli, játszadozik, figyel engem, mintha parancsot teljesítene, és most éppen az lenne a parancs hogy egyedül kell lenni nyugodtan.
2010. szept. 9. 12:07
 9/24 A kérdező kommentje:
Óó lehet vele van a baj, de őt nem kell követi ha mérges vagyok mert rosszat tesz azonnal a földön van, elég ha csúnyán nézek xD Mondom alázatos fajta...
2010. szept. 9. 12:09
 10/24 anonim ***** válasza:
Az én kutyám pontosan ilyen, neki sem bünti a kizárás. Viszont ha a helyére parancsolom és nem járkálhat kedvére a lakásban (nyitott ajtók mellett), azt már valóban büntetésnek ismeri el. Valahányszor felkelne, mindig rádörrenek ilyenkor.
2010. szept. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!