Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó büntetés a kutyának, ha...

Jó büntetés a kutyának, ha nem adok neki enni?

Figyelt kérdés

Már tettem fel ezzel kapcsolatban kérdést. A kutyám feleszi a másik kutyám kakiját. Próbálkoztam az ananászos módszerrel, az sem vált be. Sajnos nem tudom naponta összeszedni a kakit, így mindig marad 1-2, amíg meg nem eszi ez az idióta kutya. Nagyon haragszom rá. Megeszi a sz@rt, utána meg rosszul van és mehetek vele állatorvoshoz.


Szóval a kérdésem az, hogyha ilyenkor nem kapja meg a napi kaja adagját, megtanulhatja, hogy ez a büntetés?


2011. jan. 12. 18:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az étel megvonása számára nem büntetés. Nem tudja összekötni a két dolgot.
2011. jan. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, semmit nem fog érni. Soha nem fogja tudni összekapcsolni a két dolgot.
2011. jan. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Fel sem fog merülni benne, hogy ez büntetés, pláne arról nem lesz fogalma sem, hogy miért történt, csak nem érti miért kap enni.


Csak úgy tudod büntetni, ha tetten tudod érni, mert különben a viselkedés megjutalmazza magát (ugyanis a kaki neki jutalom). És nem is elég tetten érni, hanem azt is meg kell tudod oldani, hogy elhigyje, hogy akkor is tettenéred és megbünteted, ha nem vagy ott. Tehát szomszédból lesben állva lelocsolni, vagy webkamerán figylve skypon ráüvölteni, vagy ilyesmi.

2011. jan. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
No ez engem is érdekel. Az én kutyám is "szarevő". Séta közben feleszi más kutyáét. A cicáékét is kieszi a wc-jükből, ha hozzájut. Egy ismerősöm elkeserített, mert azt mondta, hogy sajnos vannak ilyen kutyák, és nem is lehet őket leszoktatni. Biztos pedig van rá mód.. ötleteket kérek szépen.
2011. jan. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha séta közben történik, és ott tetten is tudod érni, akkor mehet a fogrém a szájba, ilyenből általában elég nekik két alkalom is.


Jajj, kérdező, közben rájöttem nálad mit kéne felgyúrni. A kaja megtagadást. Olyan szintre, hogyha nem vagy ott, akkor se nyúljon hozzá. Aztán ugyanúgy ahogy a kajáról letiltottad, letiltod a szarról is.

2011. jan. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az semmiképp nem jó büntetés,mert a két dolog között meglehetősen sok idő telik el és ezért nem tudja összekötni őket.Ha akkor,rögtön bünteted,abból inkább meg fogja érteni-mikor tudod,hogy van ürülék a közelben,engedd szabadon/engedd oda,de ahogy elkezdené enni,kiálts rá hangosan,hogy fúj!(lehetőleg olyan hangosan,hogy meg is ijedjen)és ránts egyet a pórázon.Ha ez sem használna,bújj el egy közeli bokorban és dobj mellé egy kövekkel teli konzverdobozt,hogy jól csattanjon-na attól valószínűleg megijed annyira,hogy a kakievést egy ilyen hirtelen,bántó hanggal társítsa és felhagyjon vele.Ha ez sem használ,marad a slag!
2011. jan. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Értem. És, hogy csináljam a kaja megtagadást? Tegyek elé egy darab húst és ha meg akarná enni, szóljak rá,hogy fujj? Vagy hogy?


Most fogunk amúgy kutyasuliba járni. Jobb, ha idegen szoktatja erre?

2011. jan. 12. 18:22
 8/10 anonim ***** válasza:
74%
Nem. Viszont ha feleszi, akkor lehet valamilyen hiány van a szervezetében. Erről nem beszélt a doki? Vitaminpótlás lehet segítene.
2011. jan. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
utolsónak lesz igaza valószínűleg. Két okból szokták megenni az ürüléket. Az egyik a már említett vitaminhiány (vagy az emésztésével nem stimmel vmi, megemésztetlen kaja ürül ki belőle, ezért mivel a szaga nem sokat változott újra megeszi). A másik az, hogy a kölyök kutyák körül, az anya fel szokta tisztogatni az ürüléket, méghozzá úgy, hogy megeszi. Ha nem volt eleget a testvéreivel/anyjával, abból is adódhat ez a rossz szokás. A közömbösítés amúgy valóban jó megoldás lehet rá, nézz utána kutyaidomításos könyvekben, hogy működik pontosan (mondjuk annak előfeltétele, hogy te legyél a "főnök":)
2011. jan. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 zsuzsabazsa ***** válasza:

Egyszer már leírtam, hogy az otthoni kutyaszart locsold be kölnivel. A kutyák nem bírják a kölni szagot. Az utcán meg jó amit a Lilu irt, hogy zörgős konzerv dobozt odadobni.

A fogkrémes megoldás is jónak hangzik.

2011. jan. 13. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!